DayTrading: Piątek 08.10.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Próbuję usunąć dwa, ale nie wiem jak...

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

zmien tresc posta :arrow: załączniki :arrow: i usuń (niepotrzebne)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Natgas D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 23:44 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Tomasz196407 pisze:
08 paź 2021, 23:39
zmien tresc posta :arrow: załączniki :arrow: i usuń (niepotrzebne)
:D

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Tomasz196407 pisze:
08 paź 2021, 23:39
zmien tresc posta :arrow: załączniki :arrow: i usuń (niepotrzebne)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Natgas D
Będę baaaardzo zadowolony jeśli tak będzie.
XAB, a to for you.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

[quote=zakaven
XAB, a to for you.
[/quote]

fajnie jest oki i przekaz twoj pojałem i sens
bede podawal od dzis podobnie ale prawie tak samo
a tak swoja droga bo ty tez grasz indeksy :idea:
czy nie uwazasz ze w poniedzialek juz 11x czyli w zasadzie powinno sie ogladac za eskami
a indeksy kilkaset pipow nizej czyli cos tu nie gra?
i zastanawiam sie czy nie pora to w tym tygodniu wywalac te moje lki ? moze jeszcze jakies wybicie w gore
zrobia wreszcie :568:
moze ktos grajacy tez sie wypowie :?:
sp500
lki
https://zapodaj.net/e43d324d73fa5.jpg.html

zakaven
masz jeszcze ten swoj natgas
https://zapodaj.net/20adc1f0aa2f9.jpg.html
tak bym to widzial wiadomo sporo ramek na h4
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Rozkmina nasdaqa/ pomysły
1. Świeca miesięczna jest mocno spadkowa. Jeżeli potraktować ją jako sygnał do spadków, to ten ruch w górę który robimy trzeba traktować jako korektę spadkow ( korektę miesięcznej świecy) czyli w okolice pivota ( 15175 ) i potem jazda w dol przynajmniej do tp1 z tej miesięcznej świeczki czyli do 14130 — to wariant który gdzieś tam z tylu głowy mam, choć do końca w niego nie wierze :!: bo przecież nic sie nie zmieniło w światowej polityce fiskalnej. Ale z tylu głowy jest ...

2. Schodzimy na niższy interwał . D1 .
Jeżeli te D1 z wtorku czy środy a nawet z piątku potraktować jako impuls wzrostowy to zaliczyliśmy juz tp1 z każdej z tych świec i wypadałoby skorygować ten impuls do pivota ( pivot dla wszystkich tych świec jest na podobnym poziomie). Zakładam ze moze byc atak na pivota miesięcznej świeczki i tam ewentualnie po nieudanym wybiciu , bedzie cofnięcie do pivotow D1 o których wspominałem .
Na poziomie pivotow z D1 lub ciut nizej powinno sie zadziac takie coś :
a) jeżeli mamy iść w górę to : powinni wyrysować mocna świeca D1 wzrostowa, która bedzie potwierdzeniem tego ze te D1-ki to rzeczywiście sygnał do wzrostów i wtedy wybijamy pivota z miesięcznej świeczki i docelowo idziemy na nowe ATH.
b) jeżeli ten ruch w górę to tylko korekta spadkow ( świeczki miesięcznej ) to: łamiemy pivoty z D1 i pogłębiamy ostatni dołek i robimy scenariusz wymieniony w pkt 1.

Jutro piątek , zakładam podejście moze nawet do pivota z MN ( oczywiście zaliczenie 15044 :lol: ) no i bedzie decyzja co dalej . Ale decyzja moze dopiero w przyszłym tygodniu . USA maja decydować o budżecie ..... :idea:
Moze byc tak ze w piątek wyciągamy ile sie da w górę ( końcówkę trzeba bedzie obserwować bacznie :p ) i od poniedziałku jebudu w dol do pivotow z D1 , mądre głowy w USA zdecydują ze budżet trzeba zwiększyć bo sie nie dopina, to wtedy strzała w górę i rysujemy to co napisałem w pkt 2 a) ..... :p

...............................................................
XAB ...taka sobie rozkminke zrobiłem w czwartek w nocy , wiec ostatni akapit jest juz nie aktualny . Nie wklejałem tego wcześniej do DT bo to takie moje „ głośne myśli” ... bardzo ogólne !
Zobaczymy co bedzie .
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
09 paź 2021, 11:08
[quote=zakaven
XAB, a to for you.
fajnie jest oki i przekaz twoj pojałem i sens
bede podawal od dzis podobnie ale prawie tak samo
a tak swoja droga bo ty tez grasz indeksy :idea:
czy nie uwazasz ze w poniedzialek juz 11x czyli w zasadzie powinno sie ogladac za eskami
a indeksy kilkaset pipow nizej czyli cos tu nie gra?
i zastanawiam sie czy nie pora to w tym tygodniu wywalac te moje lki ? moze jeszcze jakies wybicie w gore
zrobia wreszcie :568:
moze ktos grajacy tez sie wypowie :?:
sp500
lki

https://zapodaj.net/e43d324d73fa5.jpg.html


xab na Twoim wykresie a też podobnie mam u siebie
są poziomy które kupujący i sprzedający najbardziej im pasuja do zawierania transakcji
(co określa market profile) który umieściłem na swoim a tez jest identyczny na kontraktach futures EPZ21
można to określić jako konsolidacje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wieszTomek ja czasem mam takie wrazenie ze sam sobie piernicze robote bo musze walczyć ze sobą / lubie dt/
mialem z dolu lki i mam na 4 indeksach a w sumie powinienem moze juz ze dwa razy zgasic?
ale czasem trzeba te 30 procent ryzyka poniesc bo planowalem wzrosty?
a co jak nagle dowioza jak kiedys mięso he hwe
i rynek z bata wywali te 4500 np na sp500 czy 15200 na us30 :idea:
to wtedy bede znowu wsciekły na siebie ze skusilem sie malym zyskiem i nigdy nie naucze sie zarabiac na tej dluzszej czasowce
dlatego w sumie ryzykuje teraz bo bedzie albo super zysk albo ochłapy /bo wiadomo stracic juz na pewno nie strace/
a kiedys by mocniej zaryzykowac musi byc ten pierwszy raz :arrow: bym w to uwierzył ze mozna ze trzeba
moze tylko zle ze robie to na wszystkich indeksach/ to mam jeszcze czas by np 1lub 2-3 zgasic ale mi szkoda :(
bo na razie kierunku nic w sumie nie zmienia zbytnio

chocby np us30
https://zapodaj.net/faf2c0ff3af0b.jpg.html
on dalej ok1000 pipow :568: dołuje przeciez no to nawet te 500 zlapac to by byla bajka
czy nasdaq wyzej chyba 800 pip na dzis
nie bylem przy kompie ale liczylem ze w piatek wywala wreszcie w gore a oni znowu karwa swoje
by nam sie w głowie juz wyraznie poprdliło co robic :?: nara
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.10.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:
09 paź 2021, 13:50
...



by nam sie w głowie juz wyraznie poprdliło co robic :?: nara
?
nara
jak zechcesz porozmawiać i usłyszeć rady to daj znać :564:
bo widze taką niekonsekwencje :)

Zablokowany