DayTrading: Piątek 08.08.2014

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 09 sie 2014, 00:00

Wzrost
7
50%
Bez zmian
3
21%
Spadek
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Nowy123
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 19955
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:43

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: Nowy123 »

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Chi ... aid=1133d4

-- Dodano: ndz 10-08-2014, 12:15 --
highend pisze:
Nowy123 pisze:ta zwana patkowa podpucha na esach sp500 :)

-- Dodano: sob 09-08-2014, 2:28 --

kto sie nabaral na ten short sqze hahaha na sp500 wieksze pardi danwo nie widzalem ja dzis :lol: :lol: :lol:

"Short Squeeze jest sytuacją w której brak podaży i nadwyżka popytu na giełdzie powodują pójście ceny w górę, by następnie kontynuować trend (w naszym przypadku spadkowy). "

Teoretycznie się zgodze. Praktycznie uważam, że dax dobije do 9200-9300 i tam się dopiero wyjaśni co dalej.
jakby miał rysować RGRa, no to sobie pojeździmy w przedziale 8900-9300 góra dół wtedy i to po prostu będzie bajka do zarabiania... Aż zbyt proste by było prawdziwe, ale kto wie :mrgreen:

spoko ale moj ulubieniec juz wyszedl zielon M ze juz w dolku kupowal :lol: :lol: jak sie mowilo S welkie poruszenie a poznej zarabia na S to cisza byla :))))) uwielbam takich :) :lol: :lol: :lol:

ja mam 1/4 esek dalej branych przy 1980 1970 i podbnie na dax skrucilema zostwione mam tez znad 10 000 bo obstwiam ze nowych szczytow nie zobaczymy tam a teraz na SP500 pierwsze S odbierne bedzie jesli w ogóle dojada do 1950 1960

-- Dodano: ndz 10-08-2014, 12:17 --

http://www.zerohedge.com/news/2014-08-0 ... ates-money

-- Dodano: ndz 10-08-2014, 12:19 --

co do DAX tak korekta spadkow jeszcze ne robilem analizy na SP500 i DAX

-- Dodano: ndz 10-08-2014, 13:19 --

http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/0 ... -2014.html

Awatar użytkownika
laranja
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 624
Rejestracja: 25 lis 2011, 18:58

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: laranja »

highend pisze:laranja z całym szacunkiem, ale znam lepsze zajęcia na sobotni wieczór niż grzebanie w postach nowego123 :mrgreen:
A jednak na forum zajrzałeś. :) Czułem, że ktoś poruszy ten temat i generalnie się z Tobą zgadzam, jednak kiedyś tam trzeba było pogrzebać. Akurat sytuacja na SP500 mnie interesuje, korekty zdarzają się tam od święta, a Nowy znowu postawił śmiałe tezy, więc nadarzyła się dobra okazja, żeby porównać, jak to było w przeszłości.
highend pisze:a jak już Ci się chciało to zrób też cytaty kiedy miał rację....
Nie muszę, te sam wkleja. :lol:
Wiem, co pisze o SP500 od kilku miesięcy i nie muszę robić statystyk, żeby wiedzieć, że bierze tylko S, wykres też widzę, więc wnioski łatwo wyciągnąć - jeśli trzyma S bez SL, to na korektach część może zamknąć na zero, a część z zyskiem. Pytanie, co to ma wspólnego z DT i dobrymi prognozami.

Kilka osób już tutaj pisało, że Nowy gra na demo itp., mimo wszystko ten short squeeze wzbudził we mnie wątpliwości, czytam forum krócej niż oni, pomyślałem kurcze, może tym razem Nowy ma rację, ja się głupi cieszę, a od poniedziałku będę się zastanawiał dlaczego spada. No i może tak oczywiście być, wtedy dowiemy się, że "było mówione", ale jakoś trzeba ocenić jakie jest prawdopodobieństwo, że Nowy wie, co pisze, a jakie, że po prostu wylewa frustrację na forum, bo znowu nie dopuszcza ruchu wzrostowego w trendzie wzrostowym.

Dlatego pogrzebałem, co znalazłem to wkleiłem - ku przestrodze i żeby inni już nie musieli grzebać.
Każdy się myli, ale inaczej wygląda post typu "moim zdaniem + uzasadnienie", a inaczej "haha, nabrali się, short squeeze, parodia", takie posty to jest dopiero parodia. Prowokuje, udaje eksperta i jest pewien siebie, chociaż nie ma ku temu podstaw. Ktoś się nabierze, bo pomyśli, że wie o czym pisze (w końcu "piątkowa podpucha" i "klasyk", znaczy doświadczony trader, co zna specyfikę SP500 ;) ), a potem się dowie 100 pkt. wyżej, że Nowy brał długoterminowo to S pod wykończeniówkę w 2015.

Zresztą, to pewnie oczywiste. Dobra, koniec tematu z mojej strony, dalej się nie dowiedziałem, jakie argumenty stoją za short squeeze, oprócz tego, że Nowy czekał na dump, który nie nastąpił, więc go nie czytam, będzie dużo mniej do przewijania. A do Nowego - życzę trochę pokory wobec rynku i więcej samodzielnego myślenia, a mniej łykania spiskowych teorii i "niezależnych mediów". Niedawno kogoś słusznie pouczałeś, żeby nie robił z forum Bankiera z odjeżdżającymi pociągami, a sam robisz to samo.

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Nowy123 pisze:spoko ale moj ulubieniec juz wyszedl zielon M ze juz w dolku kupowal :lol: :lol: jak sie mowilo S welkie poruszenie a poznej zarabia na S to cisza byla :))))) uwielbam takich :) :lol: :lol: :lol:
Milo ze zamiast odpisac na rzeczowe pytanie kolegi zecydowales sie uraczyc mnie tym blyskotliwym tekstem.
Przytoczylem tylko prosty i logiczny fakt - Sprzedaz w trendzie gornym jest obarczona wyzszym prawdopodobienstwem przegranej. Jesli tak bardzo Cie ten fakt obrusza to juz niestety nie moj problem. To jak sie silujesz z rynkiem jest mi calkowicie obojetne.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, 14:58 przez ZielonaMgielka, łącznie zmieniany 1 raz.

sycamor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2011, 12:59

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: sycamor »

:564:

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: highend »

To zróbmy tak:
- Nowy123 o 9.00 rano jutro w poniedziałek bierze S na sp500... powiedzmy 0.10 lota
- Laranja o 9.00 rano bierze L na sp500...powiedzmy tak samo.

Małe pozycje, male ryzyko. Sędzią będzie rynek. A w poniedziałek podobno zazwyczaj nic sie nie dzieje ;)
Koniec wyznaczmy na 22.00 też w poniedziałek. Wtedy zamykamy pozycje (nie wolno wcześniej ani później).

Przegrany traci podwójnie - tzn. przelewa zwycięzcy na konto (prawdziwe) zysk jaki wypracowała mu dana pozycja.
Czyli zwycięzca zyskuje podwójnie :)
Ponadto zwycięzca otrzymuje poważanie forum i niech nikt już nie śmie mu nic wytykać.

:D
Albo jeszcze lepiej: to samo ale na kontach demo powiedzmy 1 lotem, i przegrany przelewa zwycięzcy na konto prawdziwą kwotę jaką zarobiła dana pozycja ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
laranja
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 624
Rejestracja: 25 lis 2011, 18:58

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: laranja »

Jeszcze tego brakowało, żebym Nowemu płacił, gdyby za n-tym razem trafił w chwilowe spadki. :D
Ja teraz nic nie będę otwierał, bo przy takich zasadach to jest loteria, Nowy też nie powiedział, że ten "short squeeze" się wczoraj zakończył. Poza tym dla kogo mało to mało, dla mnie 0.1 to jest dużo (w stosunku do rozmiaru pozycji, jakimi gram na forexie) i żeby była jasność piszę o tym w moim profilu. :)
Wziąłem L w piątek rano (0.04l jakby to kogoś interesowało), zgodnie z tym, co pisałem od ponad tygodnia np. tu: http://forex-nawigator.biz/forum/daytra ... ml#p696717 i trzymam.
Jak spadnie, to "oddam" zyski, a Nowy będzie miał rację. Przy czym ustalmy, że mi od początku nie chodzi o to, żeby udowodnić, że mam rację i zdobyć wieczną cześć i chwałę na forum, tylko żeby Nowy tak nie podpuszczał i nie naganiał rzucając różne zwroty bez uzsadanienia, bo to jest irytujące i wprowadza w błąd, tym bardziej, że jak pokazała historia wielokrotnie nie miał przy tym racji. Ja tego nie zmienię, dlatego nie będę go czytał, ale skoro już wygrzebałem posty to je wkleiłem, co już pisałem wyżej.

Wracając do jakiejś sensownej dyskusji - pan Dębowski, którego czasem cytuję, jest zdania, że właśnie zakończyliśmy falę A korekty A-B-C -> 5-ka spadkowa, przy czym "Jeśli chodzi o falę piątą to miała ona postać tylko spadkowej trójki, co pokazuje, że spadki w czwartek i w nocy w piątek były pułapką.". Zasięg fali B szacuje na 1940-48 (50-61.8% zniesienia spadków) i widzę, że Nowy w dzisiejszej analizie pisze to samo (1950-60, ale zapewne na kasowym), więc w zasadzie nie wiem, z czego się tak śmiał wczoraj.
http://globtrex.com/Wiadomosci/show/504 ... obtrex+com
Jak się przyjrzeć wcześniejszym korektom i obecnej na D1 i H4, to rzeczywiście wygląda jakby jeszcze nie była skończona (wcześniejsze znosiły gdzieś w połowie między 50%, a 61.8%, teraz tylko 50% i nie widać wyraźnie A-B-C).
Na H1 widać, że wybiliśmy się z klina rozszerzającego, pierwszy opór widzę na 1937 (23.6% zniesienia wzrostów od kwietnia), a wsparcie na 1911 (38.6% zniesienia wzrostów) - ostatnio cena tam reagowała.

Ja na razie trzymam to L, już nie raz było wykupienie itp., a cena to miała gdzieś, więc lepiej chyba założyć, że korekta się skończyła i jedziemy na szczyty - docelowo widzę co najmniej 1977, zobaczymy co się będzie działo przy oporach po drodze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: highend »

Laranja nie wiem ile to jest u Ciebie 0.02 czy 0.04 lota na indeksach bo u mnie u każdego broka jest inaczej.

Mniej więcej wygląda to tak, że
0.10 lota w mForex = 0.01 lota w markets.com = 1 lot w admiral markets.
dziwne to jest, że każdy broker ma inny przelicznik tej pozycji, ale co poradzić ;)

dobrze, to olać jakies konkursy. Wystarczy zatem sprawdzić wartości daxa i sp500 o 9.00 rano i porównać o 22.00
i będzie wiadome czy w piątek był "short squeeze" czy też idziemy mocno UP. Proste :)
Udanych tradów na ten tydzień wszystkim życzę :)

Chciałbym tylko zauważyć, że szykuje się umocnienie złota i jena, nie wiem jak USD... jakby ruscy coś tam pomieszali i za ropę by były transakcje w rublach (którego kurs obecnie szura po ziemi), a nie w dolarach.... to nie chcę wiedzieć gdzie będą wtedy poszczególne waluty :d
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
kk.dreamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1512
Rejestracja: 01 lut 2013, 13:30

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: kk.dreamer »

Hej. Pomzcie mi. Przeinstalowalam wina i wszystkie platformy i teraz mam problem. Po wrzuceniu do katalogow nie widzi mi zadnych wskaxnikow, automatow ani template. Czemu?
Drodzy Panowie Panie również trejdują...

sycamor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2011, 12:59

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: sycamor »

Bo musisz szukać w katalogu użytkownika,

a nie w Program Files ...

S.

Awatar użytkownika
kk.dreamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1512
Rejestracja: 01 lut 2013, 13:30

Re: DayTrading: Piątek 08.08.2014

Nieprzeczytany post autor: kk.dreamer »

sycamor pisze:Bo musisz szukać w katalogu użytkownika,

a nie w Program Files ...

S.
Kurcze grzebie w tych katalogach i nie moge tego namierzyc, coż bliżej możesz podpowiedziec
Drodzy Panowie Panie również trejdują...

Zablokowany