DayTrading: Piątek 08.04.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
nowy1234
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 566
Rejestracja: 01 maja 2013, 06:57

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: nowy1234 »

Dax weekend już poniżej 14 200, będą luki jak bazuki , otwarcie poniżej 14 000 ?

Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

wieczorem w niedziele po podaniu wyników we francji będzie wiadomo
uczę się

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Ciekawe czy będzie jakaś reakcja, to dopiero 1 tura. Musiałby chyba być wynik daleki od sondaży.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Nawet jeśli Macron nie wygra, to druga tura jest dopiero za dwa tygodnie. Moim zdaniem, jeśli spadki będą systematyczne przez kolejne dni, to przyczyny trzeba szukać gdzieś indziej.

Ja mam już drugą próbę złapania dołka na edku, tym razem wziąłem korelację par z dolcem i indeks. Najgorsze że jak zejdzie niżej, wytnie mi SL-ki to będę dalej myślał o łapaniu kolejnego dołka. A może to nie ma obecnie sensu?

Jak myślicie? Może edek właśnie idzie w rejony, jakich nie widział od 20 lat? Okolice, lub poniżej 1?
Nie dzieje się dobrze w Europie, ale czy Stany Zjednoczone ominie kryzys?
A może odwrotnie? Uniezależnimy się od rosyjskich surowców i może dalej czeka nas świetlana przyszłość z nowymi ATH na indeksach i edkiem po 1.30?
edek 20 lat.png
Spójrzcie na ten wykres z tej perspektywy. Moim zdaniem widać, że obecny kurs dolca został spowodowany jednym, konkretnym wydarzeniem.

Historia pokazuje, że lepiej kończą ci, którzy zakładają optymistyczne scenariusze.
A nie wierzę, że akurat tym razem jest tak źle, że Europa sobie nie poradzi.
Przecież Putin spi******a z Ukrainy z podkulonym ogonem. Założę się, że te ostatnie tygodnie to najgorszy czas w jego życiu i nigdy tak często nie myślał o własnej śmierci. Pewnie już dotarło do niego to, że jest skończony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nowy1234
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 566
Rejestracja: 01 maja 2013, 06:57

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: nowy1234 »

Wielkanoc prawosławna jest tydzień po naszej

olds

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: olds »

Mistyfikator pisze:
09 kwie 2022, 16:41
Ja mam już drugą próbę złapania dołka na edku,
Rozważasz dłuższą perspektywę więc warto się przyjrzeć edkowi na wykresie dziennym. Żeby ocenić co dalej lubię popatrzeć na wykres pozbawiony knotów (kierunek nadają rynkowi wyłącznie korpusy) jak niżej.
Obrazek

Według mnie rynek zatrzymał się na ostatniej przeszkodzie do dalszej jazdy w dół. Czy się odbije tego nie wie nikt, trzeba to śledzić na mniejszych interwałach. Ja bym nie liczył na dołek (ale to moim zdaniem i mogę się mylić bo rynek jest roztrzęsiony przez wojnę). Gdybym miał wróżyć co dalej to raczej poniższy scenariusz w dół.
Obrazek

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Jak widzicie indeksy next week?

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

olds pisze:
10 kwie 2022, 08:19

Według mnie rynek zatrzymał się na ostatniej przeszkodzie do dalszej jazdy w dół. Czy się odbije tego nie wie nikt, trzeba to śledzić na mniejszych interwałach. Ja bym nie liczył na dołek (ale to moim zdaniem i mogę się mylić bo rynek jest roztrzęsiony przez wojnę). Gdybym miał wróżyć co dalej to raczej poniższy scenariusz w dół.
Dzięki za wykres bez knotów!

Mijający tydzień ostudził optymizm. A jeszcze pod koniec poprzedniego widać było jakiś zalążek odwrócenia trendu.
Teraz zgodnie z AT wyższe prawdopodobieństwo jego kontynuacji.
Pośpieszyłem się i z edkiem i z kablem.
A teraz wychodzi, że na edku mamy drugie dno, powrót do minimów sprzed miesiąca. Natomiast na kablu poprzednie minima przebite:
Edek H4.png
kabel H4.png
W Donbasie szykują się do ogromnej bitwy, po kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy po każdej ze stron.
Pytanie, czy rynek tego nie wycenił wcześniej?

Myślałem, że zaczną podnosić już stopy procentowe, ale wychodzi coś zupełnie innego:
https://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/ ... inutes-ebc

Obserwuję też rekomendacje i widzę niezależne rekomendacje na L dla kabla i edka.
Z drugiej strony, czy to nie za wcześnie? Dołek COVIDowy był jeszcze niżej. Tam sięgało 1.06.

Ciężka decyzja z tymi elkami. Coraz mniej argumentów przemawiających za odwróceniem akurat w tym miejscu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Mistyfikator pisze:
10 kwie 2022, 10:40
olds pisze:
10 kwie 2022, 08:19


Ciężka decyzja z tymi elkami. Coraz mniej argumentów przemawiających za odwróceniem akurat w tym miejscu.
Stracić nie stracisz. IMO jeżeli nie zmiana trendu od jutra to przynajmniej korekta.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

wojtalo pisze:
10 kwie 2022, 11:41

Stracić nie stracisz. IMO jeżeli nie zmiana trendu od jutra to przynajmniej korekta.
Pewnie trzeba trzymać.
Ryzyko ograniczone kapitałem.
A skoro ryzyko podjęte już raz, to trzeba dać też sobie szansę na ewentualne zyski, a nie zamykać tylko SL-ki i BE.

Zablokowany