DayTrading: Piątek 05.06.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

e/u
trójkąt w grze?
https://invst.ly/r0ze4

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:
05 cze 2020, 09:09
Cblondyn pisze:
05 cze 2020, 08:59
Świeżak44 pisze:
05 cze 2020, 08:53
AT działa doskonale, ale dla grubasów.
To czemu nie grasz jak grubasy? Tracisz czas na ten chory scalping i masz jeszcze o to pretensje. Do kogo ja sie pytam? ;)
No właśnie odszedłem od skalpowania, wybrałem setup z H1 i mam 2 konta uwalone przez jedną noc. Grubasy grają odwrotnie do AT. To znaczy, raz zgodnie, a raz odwrotnie. Popełniłem zasadniczy błąd , że zostawiłem pozycje na noc. Ale i tak zrobili odwrotnie niż narysowali wcześniej. Jak grać jak grubasy, skoro raz grają zgodnie z AT a raz odwrotnie?? Można jedynie próbować zgadnąć, jak będzie tym razem i uciekać jak coś idzie nie tak. To chyba jedyna metoda..
Jak można grając na H1 uwalic dwa konta w jedną noc? Przeciez to jest chore. Czytałeś kiedykolwiek cokolwiek o zarządzaniu ryzykiem? Nawet zarabiający system uwzględnia serie strat pod rząd. Jak zamierzasz sobie z tym poradzić? Przeciez to co robisz to jest od początku do doopy. Ile razy mozna o tym pisać? Jesteś ograniczony umysłowo? Bo juz ręce opadają

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Żadne zarządzanie ryzykiem czy stawianie SL nie pomoże, jak wykres za często odjeżdza w druga strone. To tylko będzie ograniczać straty i wydłuży czas uwalenia konta. Juz to przerabiałem. Zamiast jeden dzień bedzie to trwało miesiąc. Problem jest w setupach. To że wykres wypierdziela odwrotnie. Mi się to za czesto zdarza niestety..
PS. Ładnie idą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: navik »

Świeżak44 pisze:
05 cze 2020, 09:23
Żadne zarządzanie ryzykiem czy stawianie SL nie pomoże, jak wykres za często odjeżdza w druga strone. To tylko będzie ograniczać straty i wydłuży czas uwalenia konta. Juz to przerabiałem. Zamiast jeden dzień bedzie to trwało miesiąc. Problem jest w setupach. To że wykres wypierdziela odwrotnie. Mi się to za czesto zdarza niestety..
PS. Ładnie idą.
To moze mniejsza pozycja ? taka żeby można było odejść od kompa i sie nie stresować :idea: nie 200 lotów ( jak do tej pory robiłeś) tylko .....np 10 lotów :roll: :lol: ( wielkosci pozycji oczywiscie dostosowane do zasobnosci portfela , na demo nie jest to problemem )
W realu takie wielkosci pozycji jakie Ty walisz rozpieprzyłyby Ci psychike w ułamku sekundy :!:

ps . Nie będe sie mądrzył bo sam próbuje to wdrożyć w swój trading i nie zawsze wychodzi ( czesto gram mocno - i to jest mój najwiekszy błąd i wróg :!: ) :roll: :oops: .... ale potencjał w takim mądrym i nieprzelewarowanym zarzadzaniu pozycjami i depem jest ...i głowa spokojna, a spokojna głowa to podstawa :!:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Dlaczego nie mniejsza pozycja?? Bo byłem całkowicie przekonany co do setupu. Dwukrotny test oporu, taki podwójny szczyt na H1, wazne fibo 78% na SP obronione, DAx nie chiał rosnąć, wszystko po długich wzrostach itd... Wszystko sie zgadzało. To co się stało teraz, czyli wywalenie przez noc oporów, nie wynikało z ani jednej metody AT. Nic na to nie wskazywało. Wiec albo to było wszystko celowym wprowadzeniem w błąd, albo sa jakieś metody AT, które na to wskazywały, ale ja ich nie znam. Bo te które znam wskazywały na spadek.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: navik »

Świeżak44 pisze:
05 cze 2020, 09:52
Dlaczego nie mniejsza pozycja?? Bo byłem całkowicie przekonany co do setupu. Dwukrotny test oporu, taki podwójny szczyt na H1, wazne fibo 78% na SP obronione, DAx nie chiał rosnąć, wszystko po długich wzrostach itd... Wszystko sie zgadzało. To co się stało teraz, czyli wywalenie przez noc oporów, nie wynikało z ani jednej metody AT. Nic na to nie wskazywało. Wiec albo to było wszystko celowym wprowadzeniem w błąd, albo sa jakieś metody AT, które na to wskazywały, ale ja ich nie znam. Bo te które znam wskazywały na spadek.
Mniejsza pozycja dlatego ze nie mozna byc na 100% pewnym setapu. I w przypadku pomyłki duża pozycja rozwala nam depo w trymiga i pozpieprza psychike w drobny mak :!: Włącza sie chęć odrabiania straty , albo w przypadku dobrego wejscia może właczyc sie tzw " syndrom boga" co za tym idzie chcemy wiecej i wiecej , co czesto konczy sie tak samo jak złe wejscie.
Po prostu przy mniejszych pozycjach są mniejsze emocje :!: A to emocje robią nam "jajecznice" w głowie
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

szuler pisze:
05 cze 2020, 09:13
e/u
trójkąt w grze?
https://invst.ly/r0ze4
Imo zbyt wcześnie by to stwierdzić ,podciągną wyżej i wyjdzie inny trójkąt .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

MERLIN pisze:
05 cze 2020, 10:21
szuler pisze:
05 cze 2020, 09:13
e/u
trójkąt w grze?
https://invst.ly/r0ze4
Imo zbyt wcześnie by to stwierdzić ,podciągną wyżej i wyjdzie inny trójkąt .
zgadza się i dlatego znak zapytania
ale krecha dość istotna, długoterminowa

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Dajcie juz qrwa Januszowi forexu spokój..
On wie lepiej jak sie gra..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 05.06.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Merlin
3 krechy i twój zwierzak
nie ma bata
eSSSSSS
https://invst.ly/r0-rs
https://invst.ly/r0-su

Zablokowany