DayTrading: Piątek 02.09.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6980
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

sp500
moze byc niezly tydzien i moze wreszcie kupie te ele ktore tak lubięęęęęęęęęęęęęęęęęę
sp500
cel gl to 161,8fbo
przydałoby sie by tomasz pokazał jak to widzi jesli czyta pozdrawiam :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

baxik pisze:
03 wrz 2022, 07:38
sp500
moze byc niezly tydzien i moze wreszcie kupie te ele ktore tak lubięęęęęęęęęęęęęęęęęę
sp500
cel gl to 161,8fbo
przydałoby sie by tomasz pokazał jak to widzi jesli czyta pozdrawiam :P
Widze zysk ze średniej 4007.5 US500 wielkości 4000 PLN -niejednego tutejszego depozytu naszych szanownych kolegów :)
T o ja pytam Baxik co dalej?
skupiam sie obecnie nad testowaniem i optymalizacją strategii ręcznych i automatycznych
Zaangazowanie jest tak duze ze brakuje czasu ale jestem tez zadowolony bo efekty sa
Baxik rozrysowanie układu falowego-oczywiscie pisze o zgodnym z regułami i zasadami dt FE nic nie daje do skutecznego trejdingu
daje natomiast co innego - wykonywanie założeń strategii 1do1 i utrzymywanie cały czas sl< lub równy tp czyli profit factor większy od jedności
Samo rozrysowanie FE i zajecie pozycji pod to nie daje ww warunków
Mówie tu o małych interwałach bo zdaje sobie sprawe ze zwykłe 1-2-3-4-5-A-B-C na wykresie dziennym jakoś sie tam zrealizuje za jakis czas :)
Mam propozycje Baxik prosze wręcz, z chęcia zrealizuje Twój trade
podasz mi entry sl i tp
Z takimi osiagami jak pokazujesz bedzie to łatwo zrealizować
tylko jeden warunek daj mi to wczesniej, dużo wcześniej :)

JohnyEnglisz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 559
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:27

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: JohnyEnglisz »

Tomasz196407 pisze:
03 wrz 2022, 14:52
baxik pisze:
03 wrz 2022, 07:38
sp500
moze byc niezly tydzien i moze wreszcie kupie te ele ktore tak lubięęęęęęęęęęęęęęęęęę
sp500
cel gl to 161,8fbo
przydałoby sie by tomasz pokazał jak to widzi jesli czyta pozdrawiam :P
Widze zysk ze średniej 4007.5 US500 wielkości 4000 PLN -niejednego tutejszego depozytu naszych szanownych kolegów :)
T o ja pytam Baxik co dalej?
skupiam sie obecnie nad testowaniem i optymalizacją strategii ręcznych i automatycznych
Zaangazowanie jest tak duze ze brakuje czasu ale jestem tez zadowolony bo efekty sa
Baxik rozrysowanie układu falowego-oczywiscie pisze o zgodnym z regułami i zasadami dt FE nic nie daje do skutecznego trejdingu
daje natomiast co innego - wykonywanie założeń strategii 1do1 i utrzymywanie cały czas sl< lub równy tp czyli profit factor większy od jedności
Samo rozrysowanie FE i zajecie pozycji pod to nie daje ww warunków
Mówie tu o małych interwałach bo zdaje sobie sprawe ze zwykłe 1-2-3-4-5-A-B-C na wykresie dziennym jakoś sie tam zrealizuje za jakis czas :)
Mam propozycje Baxik prosze wręcz, z chęcia zrealizuje Twój trade
podasz mi entry sl i tp
Z takimi osiagami jak pokazujesz bedzie to łatwo zrealizować
tylko jeden warunek daj mi to wczesniej, dużo wcześniej :)
Zaloz 2 konta demo u tego samego brokera, na jednym graj L co 10pips na drugim S co 10pips, pozniej pisz ze grasz Lki na Ski lub na odwrot , po czasie pokaz zyskowne wejscia brane z gorek albo z dolkow. No i nie zapomnij edytowac screenow w paincie, wycinajac odpowiednie szczegoly. A w razie pytan publicznosci pisze ze sami musza sie domyslac bo to gra w zgadywanki czy real czy zabawa :564: 8) :564: :564:

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

JohnyEnglisz pisze:
03 wrz 2022, 15:36
Tomasz196407 pisze:
03 wrz 2022, 14:52
baxik pisze:
03 wrz 2022, 07:38
sp500
moze byc niezly tydzien i moze wreszcie kupie te ele ktore tak lubięęęęęęęęęęęęęęęęęę
sp500
cel gl to 161,8fbo
przydałoby sie by tomasz pokazał jak to widzi jesli czyta pozdrawiam :P
Widze zysk ze średniej 4007.5 US500 wielkości 4000 PLN -niejednego tutejszego depozytu naszych szanownych kolegów :)
T o ja pytam Baxik co dalej?
skupiam sie obecnie nad testowaniem i optymalizacją strategii ręcznych i automatycznych
Zaangazowanie jest tak duze ze brakuje czasu ale jestem tez zadowolony bo efekty sa
Baxik rozrysowanie układu falowego-oczywiscie pisze o zgodnym z regułami i zasadami dt FE nic nie daje do skutecznego trejdingu
daje natomiast co innego - wykonywanie założeń strategii 1do1 i utrzymywanie cały czas sl< lub równy tp czyli profit factor większy od jedności
Samo rozrysowanie FE i zajecie pozycji pod to nie daje ww warunków
Mówie tu o małych interwałach bo zdaje sobie sprawe ze zwykłe 1-2-3-4-5-A-B-C na wykresie dziennym jakoś sie tam zrealizuje za jakis czas :)
Mam propozycje Baxik prosze wręcz, z chęcia zrealizuje Twój trade
podasz mi entry sl i tp
Z takimi osiagami jak pokazujesz bedzie to łatwo zrealizować
tylko jeden warunek daj mi to wczesniej, dużo wcześniej :)
Zaloz 2 konta demo u tego samego brokera, na jednym graj L co 10pips na drugim S co 10pips, pozniej pisz ze grasz Lki na Ski lub na odwrot , po czasie pokaz zyskowne wejscia brane z gorek albo z dolkow. No i nie zapomnij edytowac screenow w paincie, wycinajac odpowiednie szczegoly. A w razie pytan publicznosci pisze ze sami musza sie domyslac bo to gra w zgadywanki czy real czy zabawa :564: 8) :564: :564:
Konta demo mam bo testuje cały czas, powtarzam testuje na demo
już nie raz pisałem ze konta demo do tego służą
Najlepszym sprawdzianem strategii jest konto REAL
i do tego zmierzam -
Skoro mamy strategie sprawdzona i zarabiamy sami to chcemy się podzielić nia na naszym pieknym forum
Dlatego moja propozycja do Kolegi Baxika

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6980
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

tomasz sorki ale tu tlumaczyc lub cokolwiek pisac niestety sie nie da
ale przeciez ja zasiegi w dol sp500 podalem juz nawet w 1szym poscie o sp500 rano bo mialem lki
ktore tez zarobily ?bo gasilem czsciowkami tezi to mozna przeczytac
zakladalem ok 4k spadek wykres tez podalem
potem nie pisalem bo byl temat ropy i indeksow dolara
i napisalem ze nie pukam za bardzo dt na indeksach zwlaszcza bo piatek
chyba ze zrobia jakis mocniejszy ruch w gore bo zakladam dalej spadki na sp500
gdyz dalej rgra nie domkneli i z 161,8 fbo wychodzi nizej 3874
wyszli nad 4k zaczalem ski i poszlo ok i tyle
a te wszelkie gadki o demo to sorki nie chce mi sie komentowac
moge pokazac dt na ropie choc sporo juz pokazalem w piatek /tez glownego to znowu by bylo oslabienie totalne :P
mam bdb ski na edku ski na ropie tez
ski na us100, ski na sp500, i lki na usdpl tez bdb to ile tych demo by to obrabiac musialbym jeszcze miec to tyle o demo
zasade stosuje caly czas te sam,,,,,,,,,a
jesli dobre wejscie to skracam wszystko lub zostawiam 1dna gora dwie pozycje czyli tzw straz
co zrobie na otwarcie pomysle szybko zaleznie jak sie rynek otworzy
dzis najchetniej bym te ski na sp500 zostawil i potrzymałaz zrobia nizej 3900 ale zrobie to co zwykle skasuje pewnie zyski
1ske zostawie na pewno w tym celu i tyle
tak przy okazji to ski na us100 i kto umie czytac to male depo tu :568: czyli troszke fart bo moglbym postawic tu gora drugie tyle esek jeszcze
tu raczej szybko zgasze wszystko tak dzis uwazam ale ?
ja caly czas mam ochote wejsc juz w lki na indeksac / moze piod ecb/ i jestem raczej za trzymaniem elek jesli juz
dlatego bedzie problem i przy okazji to ja raczej na tym samym wykresie pokazuje lki na ski
takze prosze nie plesc bzdur :idea: bardzo czesto pokazuje moment przkrecenia sie z esek na lki
bo mam przewaznie np 1ske i juz lki bo musialbym idealnie na demo kopiowac wejscia co do 0,001 pipa czasem
a tego sie nie da
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6980
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

to jeszcze zamkniecie na eur/dol by byla jasnosc i mozna se porownac jak komus sie nudzi
tu widac ze jest mocne depo /tu moge poryzykowac/ nara
i jeszcze o sp500
mam wrazenie ze pozycjonuje ten walor tu sam bo nikt sie nie udziela /procz merlina ale on go nie gra / wiec i o indeksach pisze tu b, mało i tyle
kiedys o tym pisal chocby navik teraz w sumie pisze tylko ja :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Xab ja nie pisze nic o SP500 i indeksach bo nie gram i nie obserwuje wykresów prawie w ogóle . Mozna powiedzieć, że z dwóch powodów. A nawet trzech.

1.Największy problem z którym się borykam od lat to BRAK CZASU. Teraz jest trochę gorsza sytuacja w transporcie (firmy które zazwyczaj obsługujemy miały przestoje) i jeżdzę ciut inaczej niż wcześniej ( więcej, inne ładunki niż zazwyczaj i dłuższe trasy ) a co za tym idzie mam jeszcze mniej czasu na fx niż do tej pory.
2. Rynek trochę chaotyczny ( w moim odczuciu) i potrzeba śledzić go cały czas, tym bardziej chcąc grać DT, (zreszta zawsze trzeba śledzić rynek). A u mnie z czasem bardzo kiepsko patrz pkt.1
3. I ostatni powód to taki ze zaliczyłem MC na moim i tak malutkim depozycie co mi zagotowało krew w żyłach, delikatnie mówiąc i powiedziałem sobie: „ pierdole, nie gram” aż sie wyklaruje sytuacja ... albo będę mieć więcej czasu :roll:
No i to byłoby na tyle .
Ale spokojnie, jak zejdziemy w okolice 3500 na SP ( bo cały czas mam z tylu głowy ten poziom) to będę pakował sie w L na dłuższy termin.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6980
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 02.09.2022

Nieprzeczytany post autor: baxik »

Navik
niestety 3500 to jest poziom ktory przynajmniej na dzis w moje ramki nie wchodzi
ja raczej mam obawy czy w czerwone wskoczy to D1
a to jak steruja rynkiem to fakt wyrazne przegiecie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Zablokowany