DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 17:52
IMO - AT oraz AF to wiedza :!: cierpliwość oraz spokój tak :!: :!: strach to u tych bez tej wiedzy :p :p
ps. jak otwierałaś post950921.html#p950921 to na "pałę" (kula,mag, wróżka) :?: :D
Ostatnią pozycję, jaką otworzyłam "na pałę" otworzyłam kilkanaście miesięcy temu. Oczywiście skończyło się dość przewidywanie, sl na zabawną kwotę 80 złotych (tak, osiemdziesiąt złotych polskich). Ta pozycja spowodowała, że wycofałam się w rynku na dłuższy czas i piszę to bez żadnego poczucia obciachu bo takie rzeczy, zwłaszcza jeśli zadziałały, warto mówić głośno. Bo forex to straszne szambo jest, jeśli głowa niepoukładana.

Wiedząc, co napiszę niżej, czuję teraz ironię sytuacji w kontekście "poukładanej głowy, ale co tam :oops: :lol:
Mianowicie, drodzy koledzy, prawdziwa kobieta może wybaczyć ale nigdy nie zapomni :idea:
Tamto osiem dych zabrał mi a.usd - więc teraz ja zabieram jemu. Odbiorę mu dokładnie stukrotność tego, co zabrał mi wtedy :idea: :oops:
I to tyle z kwestii poukładanej głowy, czar prysł :oops: :lol:
Niemniej wciąż stoję na stanowisku, że czasem po stracie 80 zeta lepiej się wycofać z rynku, zrobić krok w tył o z daleka lepiej widać :idea:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 19:33 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Tomasz i jak tam nasz poziom 2900 ?? A raczej pion :D
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
29 sie 2019, 18:39
Niemniej wciąż stoję na stanowisku, że czasem po stracie 80 zeta lepiej się wycofać z rynku, zrobić krok w tył o z daleka lepiej widać :idea:
dlatego radziłem świeżakowi by zostawił w diabły te m-ki i zabrał się za H i up :idea: :!: :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 18:17

IMHO jeżeli będziesz "grał" na Tf-ach z literką "M" z przodu masz małe szanse :idea:
ale powodzenia :564: :564:
Wychodze z ząłożenia, ze jak na M1 nie dam rady to na H1 też , a jak na M1 dam rade to na wszystkim juz dam rade. Uważam, że jest możliwe zarabiać na M1, oprócz oczywiście jakiś tweetów Trumpa itp.. Zobacz ten wykres. . To były 2 przemyslane wejścia z TP i SL. Może TP za małe, ale nie jestem jasnowidzem. Chciałbym grac tak jak tutaj. Wchodze, zarabiam, wychodzę- najprostszy plan. Nie piramiduje, nie hedżuje, nie trzymam tydzień.. Jakby to powtórzać na okrągło... to bym miał juz niezły system :roll:
Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 18:52
Anomalia pisze:
29 sie 2019, 18:39
Niemniej wciąż stoję na stanowisku, że czasem po stracie 80 zeta lepiej się wycofać z rynku, zrobić krok w tył o z daleka lepiej widać :idea:
dlatego radziłem świeżakowi by zostawił w diabły te m-ki i zabrał się za H i up :idea: :!: :D
Ale ja H i D też analizuje. H1 i srednia 200 na SP wyznacza mi trendy na indeksy. To jest grall. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 19:11 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 1 raz.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1195
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 18:52
Anomalia pisze:
29 sie 2019, 18:39
Niemniej wciąż stoję na stanowisku, że czasem po stracie 80 zeta lepiej się wycofać z rynku, zrobić krok w tył o z daleka lepiej widać :idea:
dlatego radziłem świeżakowi by zostawił w diabły te m-ki i zabrał się za H i up :idea: :!: :D
Bardziej niż o mikro-tf myślałam o tym, że czasem warto odejść i poukładać sobie na spokojnie w głowie zarówno wiedzę jak i emocje. Emocje przeszkadzają w widzeniu oczywistości, a czasem proste rozwiązania leżą przed nosem :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Wiedza też jest ważna. Na przykład w których godzinach jest duża zmiennośc do grania. Zauważyłem, ze tak o 18:00 naszego czasu, jak dociągną jakis poziom , to juz jest konsola do 20:00 przeważnie. Mozna sobie zrobic przerwe.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Na H1 sprawa wyglada tak. Czeka nas opór 2932, juz niedaleko. I tu moze sie sporo wydarzyć. To jest taka duza wakacyjna konsola/flaga, z której albo wyjda dołem albo górą. może byc teraz fąłszywe wyjście w górę i łubudu.. Jesteśmy juz blisko kluczowych rejonów. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Świeżak44 pisze:
29 sie 2019, 19:13
Wiedza też jest ważna. Na przykład w których godzinach jest duża zmiennośc do grania. Zauważyłem, ze tak o 18:00 naszego czasu, jak dociągną jakis poziom , to juz jest konsola do 20:00 przeważnie. Mozna sobie zrobic przerwe.
hmm IMO jeżeli inwestujesz H1 i wyżej godziny dużej zmienności możesz mieć w głębokim poważaniu.
grając większe tf-y masz cały dzień przerwę , zaglądasz do komp. tylko na 5/10 minut rano i wieczorem i to wszystko
powodzenia i zielonych w twoich zagraniach :564: , dzisiaj napisałem się za wszystkie czasy :shock:
BB :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Anomalia pisze:
29 sie 2019, 13:29
XAB pisze:
29 sie 2019, 09:24
budowanie piramidki to wiadomo najlatwiej by bylo bys wiedzial ze rynek pojdzie szybko do powiedzmy 4 zł i potem juz bedzie tylko spadal
a ze tego nie wiem wiec by za duzo nie pisac
to wszystko co widzisz na wykresie i z oczekujacych to narazie nie jest 1/4 tego co chce postawic??/
bo to co najwazniejsze to poziom zabezpieczenia
i jak bede mial z 5 esek to dopiero bede wiedzial ile to procent
wchodze wielkoscia od najmniejszej pozycji np 1-2-3 tzn 3ska juz wieksza 4-5 rowna 3 i 6 znow wieksza itd
z tego co wyliczylem plus minus 10 gr na dolcu
moge dosc mocno przy dzwigni 1do20 wejsc spokojnie na5- 7 lotow mniej spokojnie na 10-15 a wiecej to tylko jak awaria czyli zle zalozenie
ja robie dt wiec jesli cos zle to bede skracal tez
moze byc tak ze nie wejde z tą silą z jaką bym chcial ani tez w jakim terminie bo to na dzis za duzo ?????
wg mnie wyzej 3,96 to juz mozna zaczynac bo i tak juz dlugo czekalem
tym bardziej ze tam na np tygodniowym mam zasieg 4,03x to tzw maks
wiec dodajac knota 4,05 to gorna granica i wyzej nie zakladam
zawsze nalezy sie tez liczyc z tym grajac na spadek
ze nawet te 3.96x to moze byc juz szczyt i potem zawrotka w dol kilka mcy
ale przewaznie jest tez tak jest szczyt nowy
korekta mala i proba wyjscia wyzej i tak do znudzenia i zawsze mozna te wieksze ski dokładac pozniej pod szczytem tez
dlatego narazie to jest tylko proba zostawienia choc ze1- 2l na sce na szczycie gdzies jak rynek dojdzie w ok 3.98-4 zeta i jak nie dojdzie to dalej czekam
zas jakby wywalili jakiegos tzw knota to wtedy zaryzykuje wejscie mocniej
Jesteś w stanie powiedzieć, jaki % zysku daje taka gra? Powiedzmy że inwestujesz 1 000, po miesiącu (bo pisałeś, że saldo miesięczne ma znacznie dla Ciebie, wolałabym dłuższy okres) - ile będzie z tego zysku?
/////////////

Pytam z zupełnej ciekawości, bo wciąż sobie układam co i kiedy lepiej grać, lt czy dt a Ty akurat piszesz o złotówce.
Swoją pozycję wklejałam tu, oczywiście mogę pokazać jak to wygląda teraz na koncie :lol:
post950921.html#p950921
Przez 63 dni trwania dała ok. 140% zysku (w stosunku do zamrożonego depo).
Logika wskazuje (chyba?), że biorąc pod uwagę poświęcony czas i ponoszone ryzyko, DT powinno być wiele bardziej efektywne.
Jest?
Jest
sorki ale tylko narazie gram na usd/pl wiec i do kompa malo zerkam
Jesteś w stanie powiedzieć, jaki % zysku daje taka gra?
////////
nie po prostu dlatego ze łacze dt z pozycja w srednim terminie i w sumie nic bym nie robil tylko liczyl procentowo jak to wychodzi
biorąc pod uwagę poświęcony czas i ponoszone ryzyko, DT powinno być wiele bardziej efektywne.
DT jest bardziej ryzykowne ale jest wiekszy efekt
to tylko moge powiedziec z przeszlosci bo obecnie przestalo mnie interesowac dt na usd/pl a kiedys to robilem nagminnie
/////////
teraz chocby odnoszac sie do tego Twojego wejscia
ty weszłas ze tak powiem w punkt
ja i chyba pepsiak weszlismy na kolejnej korekcie chyba w ok 3,78 z tym ze ja zrobilem napewno 2 obroty to tylko z pamieci 3.77 -3,88 i po ok 3,85 - 3,93 i odpuscilem sobie lki bo zaczalem tylko ski krotko pukac
Pamietam zas dokladnie gdy dolar rosl chyba na 4,26
to z takich obliczen pukania z dt wyszlo mi ze dolary kupilem po 3,5 a sprzedalem w sumie te wielkosc x zanim podszedl do 4,26
po chyba 4,8xx-4,9xx to tak z dt wyszlo liczac punkty wiec roznica z terminu a z pukanki DT
TO pewnie za duzo ci nie wytlumaczy ale moze ?
usd/pl na M30 BUDUJEMY POWOLI POMOST
https://iv.pl/images/10757673125630957004.png
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
ForexCity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2019, 00:39

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: ForexCity »

Poczatkowo chybione, pozniej juz w zgodzie z rynkiem :)
Ashampoo_Snap_2019.08.29_20h43m57s_235_.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany