DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 17:42
navik pisze:
29 sie 2019, 17:29
chyba jednak dziś idziemy na 2935...oczywiscie czujność wskazana jak u sapera :lol:
TP2 z H4= 2974 ( u mnie ) :idea: ...ale to dość odważne poziomy a czasy niepewne :lol: :564:
uważam że, (moje kreski na D1 tak rysują , na ten momoent), to co podałem to max .w tym podejściu :!:
zobaczymy :564:
czas pokaże ... 2935- 2940 to jest wg mnie kluczowy poziom do załatwienia i tam raczej bedzie decyzja i odpowiedź na pytanie "co dalej ?"

zobaczymy zreszta co nawymyslają ci z zasobniejszymi portfelami :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
Sinus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 620
Rejestracja: 03 sty 2018, 10:41

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Sinus »

Typowe zagranie, kolejne podejście pod opór, ściema i wywalamy do góry, żadne kreski.
PiS forever

Awatar użytkownika
Sinus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 620
Rejestracja: 03 sty 2018, 10:41

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Sinus »

Może niedługo retest i dalej jazda, rodeo
PiS forever

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
29 sie 2019, 17:39
Świeżak44 pisze:
29 sie 2019, 17:32
..........
PS. Problem na foreksie jest taki, ze na dobre setupy trzeba poczekać i je najpierw dobrze rozkminić.. Mój pomysł teraz wypalił, ładnie zarobiłem.. ale bym chciał za chile znów zarobić, bez setupu.. i wtedy jedna strata, druga , trzecia.. To jest gra oparta na strachu i cierpliwości. Bardziej psychika jest tu potzedna niż jakieś AT..
Dla mnie w punkt :idea: :564:
IMO - AT oraz AF to wiedza :!: cierpliwość oraz spokój tak :!: :!: strach to u tych bez tej wiedzy :p :p
ps. jak otwierałaś post950921.html#p950921 to na "pałę" (kula,mag, wróżka) :?: :D
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 18:04 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

navik pisze:
29 sie 2019, 17:36
Świeżak grasz już w realu ? ...pytanie z czystej ciekawosci ! nic osobistego i bez złośliwości !
Nie, bo wciąż tracę...a warunkiem wejść w real jest zarabianie najpierw na demo. Casem mam udany dzień, a następnego puszczają hamulce. Musze mieć mieć dobre wyniki na demo dzień po dniu, a nie sporadycznie. Ale czasem jak się przyłożę to potrafie zrobić po 10 zyskownych transakcji. Niektórzy twierdzą, ze nie robię postępów, ale ja twierdzę inaczej. Obserwuje jak to działa, jak działa wielka spekulacja. Niektórzy już widzieli armagedon na indeksach, fundamenty były fatalne itp., a ja czułem że to lipa ..i znów to samo wyszło. Od wieków tak samo rozgrywają. Potrzeba tylko metoda techniczna do wejść jak się zna z grubsza kierunek.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

Świeżak44 pisze:
29 sie 2019, 18:03
navik pisze:
29 sie 2019, 17:36
Świeżak grasz już w realu ? ...pytanie z czystej ciekawosci ! nic osobistego i bez złośliwości !
Nie, bo wciąż tracę...a warunkiem wejść w real jest zarabianie najpierw na demo. Casem mam udany dzień, a następnego puszczają hamulce. Musze mieć mieć dobre wyniki na demo dzień po dniu, a nie sporadycznie. Ale czasem jak się przyłożę to potrafie zrobić po 10 zyskownych transakcji. Niektórzy twierdzą, ze nie robię postępów, ale ja twierdzę inaczej. Obserwuje jak to działa, jak działa wielka spekulacja. Niektórzy już widzieli armagedon na indeksach, fundamenty były fatalne itp., a ja czułem że to lipa ..i znów to samo wyszło. Od wieków tak samo rozgrywają. Potrzeba tylko metoda techniczna do wejść jak się zna z grubsza kierunek.
ok. Dzięki za odp. :564:
szacun za wytrwałość i cierpliwość,... trzymam kciuki :564:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 18:15 przez navik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 17:52
IMO - AT oraz AF to wiedza :!: cierpliwość oraz spokój tak :!: :!: strach to u tych bez tej wiedzy :p :p
Nie taki strach, nie osobisty :idea: Strach w znaczeniu decyzje dużych inwestorów, które wynikają z ich analizy ryzyka dla danego instrumentu/sytuacji i sytuacji na rynku.
Mogę pokazać pozycję opartą na strachu w moim rozumieniu, tylko bajeranckich strzałek nie umiem zrobić a pozycja zamknięta :lol: :oops: więc trochę obciach wśród zawodowych trejderów wyskakiwac z takim lamerstwem :oops:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Świeżak44 pisze:
29 sie 2019, 18:03
Nie, bo wciąż tracę...a warunkiem wejść w real jest zarabianie najpierw na demo. Casem mam udany dzień, a następnego puszczają hamulce. Musze mieć mieć dobre wyniki na demo dzień po dniu, a nie sporadycznie. Ale czasem jak się przyłożę to potrafie zrobić po 10 zyskownych transakcji. Niektórzy twierdzą, ze nie robię postępów, ale ja twierdzę inaczej. Obserwuje jak to działa, jak działa wielka spekulacja. Niektórzy już widzieli armagedon na indeksach, fundamenty były fatalne itp., a ja czułem że to lipa ..i znów to samo wyszło. Od wieków tak samo rozgrywają. Potrzeba tylko metoda techniczna do wejść jak się zna z grubsza kierunek.
IMHO jeżeli będziesz "grał" na Tf-ach z literką "M" z przodu masz małe szanse :idea:
ale powodzenia :564: :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 29.08.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
29 sie 2019, 18:15
Tolmon_Nika pisze:
29 sie 2019, 17:52
IMO - AT oraz AF to wiedza :!: cierpliwość oraz spokój tak :!: :!: strach to u tych bez tej wiedzy :p :p
Nie taki strach, nie osobisty :idea: Strach w znaczeniu decyzje dużych inwestorów, które wynikają z ich analizy ryzyka dla danego instrumentu/sytuacji i sytuacji na rynku.
Mogę pokazać pozycję opartą na strachu w moim rozumieniu, tylko bajeranckich strzałek nie umiem zrobić a pozycja zamknięta :lol: :oops: więc trochę obciach wśród zawodowych trejderów wyskakiwac z takim lamerstwem :oops:
taką samą analizę wykonujemy my też :!: a różnica jest tylko jedna między nami parę zer więcej za pierwszą cyfrą na rachunku bankowym.
decyzję też muszą podjąć opierając się o AF lub AT :!: :!:
można się z tym (ze mną) zgadzać lub nie ale to już nie mój problem :p :p :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Zablokowany