DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 01 mar 2019, 00:00

Wzrost
5
63%
Bez zmian
0
Brak głosów
Spadek
3
38%
 
Liczba głosów: 8

andrzej55
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 07 kwie 2016, 13:11

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: andrzej55 »

navik pisze:
Tomasz196407 pisze:Wszystko oki,
tylko to dt
dajcie jakieś wejscia cos moze o sl i tp coś o eu gj sp dax
pomarzyć??
a nie ze moja strategia :)
dobry

Tomasz ja tak na GJ wlazłem , bo na sapinie nudno teraz jest i mam nadzieje cos ustrzelić ( działko też dodałem tak jak kolega Niesmiertelny zasugerował :lol: )
Nie lepiej odwrotnie. Sell i SL tam gdzie teraz TP. Żaden trend nie trwa wiecznie.

Awatar użytkownika
FatCows
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 463
Rejestracja: 01 lut 2016, 17:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: FatCows »

andrzej55 pisze:
navik pisze:
Tomasz196407 pisze:Wszystko oki,
tylko to dt
dajcie jakieś wejscia cos moze o sl i tp coś o eu gj sp dax
pomarzyć??
a nie ze moja strategia :)
dobry

Tomasz ja tak na GJ wlazłem , bo na sapinie nudno teraz jest i mam nadzieje cos ustrzelić ( działko też dodałem tak jak kolega Niesmiertelny zasugerował :lol: )
Nie lepiej odwrotnie. Sell i SL tam gdzie teraz TP. Żaden trend nie trwa wiecznie.
Ale ciśnie aby zagrać ... Co? ... Trzeba grać bo ucieka ... :mrgreen: Nic nie ucieka ... Trend jest trend i zawsze jest ... Zależy na jakim przedziale czasowym bo to co na H1 może być korektą, to na W1 jest czasami nieodczuwalne ...

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

FatCows pisze:Dla przykładu ... Powiedzmy teraz EURUSD stoi ... Powiedzmy, że jest 12:56 i mamy 4 minuty do zamknięcia świecy ... Co nam powie zamknięcie tej świecy??? Moim zdaniem NIC!!! Jednak większość osób stawia zlecenie w tym momencie oczekując na kontynuację kierunku. Owszem, taka kontynuacja może być i często jest ale zanim nastąpi to odbędzie się kreowanie dolnego knota świeczki i przy źle ustawionym SL następuje wycięcie zlecenia. Co robi trader? Po pierwsze jest lekko mówiąc zdenerwowany ponieważ widzi, że postawił zlecenie, które zostało zdjęte a cena poszła w jego oczekiwaną stronę. Zaczyna się gubić. A od tego już blisko do katastrofy bo o ile jeszcze tego nie zrobił, to często ładuje zlecenie przeciwstawne, które z automatu jest wycinane ceną, która idzie w tym kierunku jaki został dobrze określony na początku itd. Do tego dochodzi czas, który jest najważniejszy. Prawie codziennie jest tak samo. Każdy dzień ma swoją specyfikę i każdy dzień w tygodniu generuje pewien układ świec. Każdy tydzień w miesiącu robi to samo. Potrzebne jest momentum, które wytwarzane jest w większości przypadków w te same dni ... Zerknąć trzeba na budowę każdej świecy. Jak jest budowana świeca na H1 i w związku z tym na H4 ... Jak budowa i układ świec H4 wpływa na budowę D1 itd itd ... Kiedy świece D1 robią nawrót aby wygenerować W1 ... itd itd Kiedy W1 robią nawrót aby wygenerować MN itd itd ... O tym nie powie żadna analiza techniczna ... To jest proste ale trzeba lat aby to zauważyć ... To wszystko o czym mówi AT jest post factum ... Możemy rysować sobie dowolne figury i liczyć, że skoro cena kiedyś zachowała się przy takim układzie w dany sposób, to pewnie będzie teraz tak samo ... Z naciskiem na słowo PEWNIE :) Szukamy zatem RGRów, chorogiewek, klinów itd itd ... Tylko, że to nam nic nie daje ... Czy ktokolwiek postawił order na bazie tego? ... Pewnie wielu na to liczy ale niech ktokolwiek poda, że: Oooooo, właśnie kształtuje się RGR, tutaj mamy ramię, tutaj jest uformowana głowa i teraz się formuje drugie ramię ... I niech powie: stawiam order ponieważ jest to RGR i musi spaść teraz o taką wielkość jak wysokość głowy od podstawy ... A guzik ... Nie spadnie ... Jaka jest zatem różnica? Otóż taka, że formujący się RGR na przykład na D1 wymaga czasu i ma się nijak do prawdopodobieństwa sukcesu ... Mając cenę W RUCHU zarabiamy na każdej ze świec formujących ten RGR nawet nie zawracając sobie głowy tym, że jakiś RGR się formuje ... To jest nie istotne ... TREND jest przyjacielem ... I nawet jak nam zniesie 2 czy 3 razy zlecenie, to i tak jeden trejd da razobić kilkukrotnie więcej ... Tak jak w piosence Seykoty :mrgreen: 4:
rgr można domyśleć się jak widzisz długi pion lewego ramienia, a potem wyraźną głowę, można atakować prawe ramię z założeniem że będzie silny zjazd |\/\/ .. i tu zakładać zjazd
chorągiewki czy półki, kliny to wszystko działa, tylko czasem działa a czasem nie działa, nie może wszystko działać na raz bo byłoby za prosto
znasz prawie wszystkie narzędzia :D
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 13:27 przez pr7emo, łącznie zmieniany 1 raz.
https://t.me/pump_upp

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

andrzej55 pisze:
navik pisze:
Tomasz196407 pisze:Wszystko oki,
tylko to dt
dajcie jakieś wejscia cos moze o sl i tp coś o eu gj sp dax
pomarzyć??
a nie ze moja strategia :)
dobry

Tomasz ja tak na GJ wlazłem , bo na sapinie nudno teraz jest i mam nadzieje cos ustrzelić ( działko też dodałem tak jak kolega Niesmiertelny zasugerował :lol: )
andrzej55 pisze:Nie lepiej odwrotnie. Sell i SL tam gdzie teraz TP. Żaden trend nie trwa wiecznie.
Nie trwa wiecznie to fakt , ale dzis zamkniecie swiecy miesiecznej , i tak bez ataku na szczyty mają ją zamknąć :?: ...ja byk jestem niereformowalny , wiec widze jeszcze L , ale sl jest w razie W , bo fakt faktem GJ-ta dawno juz nie grałem i mogą mi rogi przypiłować
ps.Sell jeszcze tam nie widze na GJ :roll:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

tutaj wyraźnie zadziałał nietoperek, na pierwszych dół góra, dół góra uformowali wzorzec, natomiast to zasygnalizowało punkt do kolejnego spadku
zależy kiedy gdzie co zadziała, trzeba dobrze umieć tańczyć na foreksie żeby to wyczuć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://t.me/pump_upp

andrzej55
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 07 kwie 2016, 13:11

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: andrzej55 »

Świeczka miesięczna na rzeźniku powinna zostawić knot u góry a to wg mnie oznacza już spadki.

Awatar użytkownika
FatCows
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 463
Rejestracja: 01 lut 2016, 17:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: FatCows »

andrzej55 pisze:Świeczka miesięczna na rzeźniku powinna zostawić knot u góry a to wg mnie oznacza już spadki.
A moim zdaniem to dopiero początek wzrostów :) Knot u góry nic nie mówi ... Przynajmniej mi ... :)

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: navik »

andrzej55 pisze:Świeczka miesięczna na rzeźniku powinna zostawić knot u góry a to wg mnie oznacza już spadki.
ja sie nie upieram przy L ( dlatego jest sl ) ale tak widze rynek i tak go rozgrywam , a czy dobrze wszedłem to sie zobaczy jak pejsaci rozpoczna sesje

ps . ropa L na wybicie szczytu i podejscie pod 57,67- tak mysle i tak zagrywam sl 56,35 ( tam coś na kształt filiżanki widze na H1)
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

navik pisze:
andrzej55 pisze:Świeczka miesięczna na rzeźniku powinna zostawić knot u góry a to wg mnie oznacza już spadki.
ja sie nie upieram przy L ( dlatego jest sl ) ale tak widze rynek i tak go rozgrywam , a czy dobrze wszedłem to sie zobaczy jak pejsaci rozpoczna sesje

ps . ropa L na wybicie szczytu i podejscie pod 57,67- tak mysle i tak zagrywam sl 56,35 ( tam coś na kształt filiżanki widze na H1)
To by mi pasowało do S na listku. Co do działka to zacne ale uważaj na niszczyciele i gwiazdę śmierci :) :564:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

usdcad dzienny - potencjalny orgr
usdcad h4 klin zniżkujący

ja bym z S tam uważał
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany