DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 01 mar 2019, 00:00

Wzrost
5
63%
Bez zmian
0
Brak głosów
Spadek
3
38%
 
Liczba głosów: 8

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:Rzeźnik dał zarobić:

-- Dodano: 28 lut 2019, 10:05 --
Cblondyn pisze:Słów kilka o SP500. Cena dotarła na D do ważnego oporu. Na H4 przełamała wLT. Myslę, że ponowny retest oporu może byc okazją na S. Ale to zagranie kontrtrendowe trzeba pamietać ;)
Udanych zagrań ;)
https://charts.mql5.com/20/559/us-500-h ... rokers.png
https://charts.mql5.com/20/559/us-500-d ... rokers.png
Tak, tylko wiesz jaki jest problem? Wszyscy to widzą. Ja już o tym piszę od tygodnia. A jak wyszscy o tym wiedzą i na to liczą to co zrobią grubasy?? Na pewno jakąś zmyłę, prosto nie będzie..
Dwa razy rynek zareagował na opór. Jak widac na nic się zdała ta wiedza grubasom wcześniej. A może to własnie sami wykorzystali? Na tym polega cała AT. Szukanie szans na powtarzalność zachowania ceny

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

FatCows pisze:
pr7emo pisze:eDka znowu nie tykam poniżej 1,1420
Tylko 55 pipsów :)
są warunki szerokiej konsolidacji ostatnio, popatrz na kształt świeczek, cieni w ostatniej fali
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
FatCows
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 463
Rejestracja: 01 lut 2016, 17:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: FatCows »

Świeżak44 pisze:Rzeźnik to chodzi tak jak giełdy.. Widać juz opór, ale wciąż obowiązuje trend wzrostowy..ciężko wyczuć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:Rzeźnik dał zarobić:
Teraz kolejna rzecz. Rysujesz trend wzrostowy z LT którą cena respektuje a co Ty robisz w tym momencie? Zamiast grac z trendem (wzrostowy) to grasz S. To po kiego grzyba rysujesz te kreski skoro łamiesz zasade podstawową AT. A później słyszymy "AT nie działa".

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Zagrałem na korektę trendu wzrostowego. Dolecieli do ważnego poziomu f61,8%, który być może jest oporem więc podejrzewałem, że trochę skorekcą. Jak widzisz nawet TP by weszło, ale zamknąłem trochę wcześniej, żeby nie kusić. Zagranie było OK. Po takich wzrostach korekta była prawdopodobna.

PS. Faktycznie, gdybym wcześniej narysował tą linię trendu to nie dałbym się namówić Ryśkowi na S. Dopóki jej nie przewalą nie ma mowy o S... Rzeźnika grałem mało..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

bo jemu wszystko jedno w ktora strone gra i odkad ja czytam to robi ten sam blad
i dziwi sie ze go rozjezdzaja
i najciekawsze ze z pradem boi sie na 2l postawic a pod prad wali 10 kiedy nie patrze na te jego cuda nie wejscia
swoezak nie piernicz o rzezniku bo to akurat twoje ostanie wejscie a na dax tyz pod korekte tylek ci przetrzepali
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Cblondyn pisze:
Świeżak44 pisze:Rzeźnik dał zarobić:
Teraz kolejna rzecz. Rysujesz trend wzrostowy z LT którą cena respektuje a co Ty robisz w tym momencie? Zamiast grac z trendem (wzrostowy) to grasz S. To po kiego grzyba rysujesz te kreski skoro łamiesz zasade podstawową AT. A później słyszymy "AT nie działa".
hehe, miałem to samo napisać ale możliwe że nie zauważył tej LT bo była za cienka i bez działka.

Ujek z wczoraj. A Edek zgodnie z prognozą UP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:Zagrałem na korektę trendu wzrostowego. Dolecieli do ważnego poziomu f61,8%, który być może jest oporem więc podejrzewałem, że trochę skorekcą. Jak widzisz nawet TP by weszło, ale zamknąłem trochę wcześniej, żeby nie kusić. Zagranie było OK. Po takich wzrostach korekta była prawdopodobna.

PS. Faktycznie, gdybym wcześniej narysował tą linię trendu to nie dałbym się namówić Ryśkowi na S. Dopóki jej nie przewalą nie ma mowy o S... Rzeźnika grałem mało..
Jeżeli TY otwierasz pozycje tylko dlatego bo ktos Cie namówił to czekaja Cię kolejne całe lata demo :d
Jeśli nie masz określonego/sprecyzowanego setupu to na czym Twoja strategia ma sie opierać? Przecież system dochodowy ma się opierac o statystyke stosunku pozycji zyskownych do stratnych. Zwykła matematyka. To jak "0" w ruletce dla krupiera.
Przez weekend prześledź na historii czy Twój setup ma w ogole szanse byc zyskowny. I cały system. Bo jesli nie to tracisz czas.
Kolejna rzecz. Podkresliłem. Ja sobie nie przypominam bys kiedykolwiek miał trejd w którym stosunek zysk/strata był większy niż 2:1. Juz nie wspomne o wyższych RR. A okazji na pewno było sporo bo patrzyłem na Twoje otwarte pozycje i kiedy je zamykałeś.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 11:25 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FatCows
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 463
Rejestracja: 01 lut 2016, 17:09

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: FatCows »

Nieśmiertelny Trader pisze:
Cblondyn pisze:
Świeżak44 pisze:Rzeźnik dał zarobić:
Teraz kolejna rzecz. Rysujesz trend wzrostowy z LT którą cena respektuje a co Ty robisz w tym momencie? Zamiast grac z trendem (wzrostowy) to grasz S. To po kiego grzyba rysujesz te kreski skoro łamiesz zasade podstawową AT. A później słyszymy "AT nie działa".
hehe, miałem to samo napisać ale możliwe że nie zauważył tej LT bo była za cienka i bez działka.

Ujek z wczoraj. A Edek zgodnie z prognozą UP.
Santa Kuroda? :mrgreen: To było mega działko laserowe :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 11:27 przez FatCows, łącznie zmieniany 1 raz.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 28.02.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Przy wysokiej skuteczności setupów wystarczy nawet 1:1. :)
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany