DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tomasz196407 pisze:
27 cze 2019, 10:28
Wazna rzecz przepływy finansowe kto zna je to jest mistrz,
z doswiadczenia i z zaszłyszenia wiem że jedno realizuja drugie kupuja
na indeksach i obligacjach pojąłem to może w 50 % dużo mi brakuje ,
ale jak zobaczyc to np na parach walutowych
Tylko mi Teoria FE podpowiada że jest niezrealizowany zasieg na czymś a na drugim też sie cos konczy odwrotnie proporcjonalne
dzieki Anomalia za post
Nie tylko przepływy, ważny jest też czas bo wszystko ma swój czas i miejsce, przepływy też tego potrzebują! I to serio, widać.
Jako ciekawostka, spójrz na wykres lirki, miałam Ci go wkleić wtedy gdy we wtorek wchodziłeś w s na lirze. Żółta krecha to moje zamknięte już wejście, wg moich kryteriów. Poziom w mojej opinii jest spekulacyjny, i ciekawe dla mnie jest jak w kolejnych dniach mocno respektowany. SL był delegowany na inną parę walutową, ale czas pokazał, że nie miało to znaczenia.
Widać też minutówkę, która prawie do tego poziomu dobiła psując krew niejednemu.
Dla mnie to bardzo ciekawa sytuacja, do przemyślenia i wyciągnięcia wniosków na spokojnie.
Lira przy tym FEDzie pokazała jak mały jest apetyt na ryzyko w tych dniach, zysk z pozycji wyniósł poniżej 30% (liczone jako zysk uzyskany z depozytu zaangażowanego, wyrażony w %). Plus minutówka wycinająca po drodze. Jedna z tych pozycji, która mnie zniesmaczyła.
Królem jest frank (80%) - "bezpieczna przystań. Teraz się luzuje to wszystko, negocjacje raczej na pewno będą, eskalacja wojny - mam nadzieję ze nie, wszystkie straszaki wyciągnięte na stół - i czekamy z ostrożnym optymizmem i delikatnymi działaniami wyprzedzającymi.
Tak mi się wydaje.
I bardzo jestem ciekawa najbliższych dni na rynku 8)

Czy powinnam nadmienić, że nie jestem DT i przepraszam za OT? :lol: Oraz zapewnić Cię XAB, że doskonale wiem, co to %? :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 11:04 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tomasz196407 pisze:
27 cze 2019, 10:57
...........xxxxx..........
To już likwiduje post odnośnik
bo znów sie zrobi awantura i tu
To o czym bedziemy pisac Tolmo?

awantura eee.. nie przesadzaj :D
jeżeli masz na myśli ilość to może być o d..ie Maryni :!:
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 11:20 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Anomalia pisze:
27 cze 2019, 11:01
Tomasz196407 pisze:
27 cze 2019, 10:28
Wazna rzecz przepływy finansowe kto zna je to jest mistrz,
z doswiadczenia i z zaszłyszenia wiem że jedno realizuja drugie kupuja
na indeksach i obligacjach pojąłem to może w 50 % dużo mi brakuje ,
ale jak zobaczyc to np na parach walutowych
Tylko mi Teoria FE podpowiada że jest niezrealizowany zasieg na czymś a na drugim też sie cos konczy odwrotnie proporcjonalne
dzieki Anomalia za post
Nie tylko przepływy, ważny jest też czas bo wszystko ma swój czas i miejsce, przepływy też tego potrzebują! I to serio, widać.
Jako ciekawostka, spójrz na wykres lirki, miałam Ci go wkleić wtedy gdy we wtorek wchodziłeś w s na lirze. Żółta krecha to moje zamknięte już wejście, wg moich kryteriów. Poziom w mojej opinii jest spekulacyjny, i ciekawe dla mnie jest jak w kolejnych dniach mocno respektowany. SL był delegowany na inną parę walutową, ale czas pokazał, że nie miało to znaczenia.
Widać też minutówkę, która prawie do tego poziomu dobiła psując krew niejednemu.
Dla mnie to bardzo ciekawa sytuacja, do przemyślenia i wyciągnięcia wniosków na spokojnie.
Lira przy tym FEDzie pokazała jak mały jest apetyt na ryzyko w tych dniach, zysk z pozycji wyniósł poniżej 30% (liczone jako zysk uzyskany z depozytu zaangażowanego, wyrażony w %). Plus minutówka wycinająca po drodze. Jedna z tych pozycji, która mnie zniesmaczyła.
Królem jest frank (80%) - "bezpieczna przystań. Teraz się luzuje to wszystko, negocjacje raczej na pewno będą, eskalacja wojny - mam nadzieję ze nie, wszystkie straszaki wyciągnięte na stół - i czekamy z ostrożnym optymizmem i delikatnymi działaniami wyprzedzającymi.
Tak mi się wydaje.
I bardzo jestem ciekawa najbliższych dni na rynku 8)

Czy powinnam nadmienić, że nie jestem DT i przepraszam za OT? :lol: Oraz zapewnić Cię XAB, że doskonale wiem, co to %? :lol:
Dzięki naprawde miło sie pisze z Tobą tym bardziej że widze tu postforumowicza do dyskusji w temacie przepływów,
bardzo dla mnie ciekawy,
mam teraz wizyte u lekarza i musze zmykac
cała geneze pozycjonowania na usdtry moge przedstawić jako tez ciekawostke jak nie tu to na pw
Takze w kontakcie bądżmy

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Wzrosty, wrosty ..i to by było na tyle.. S z H1!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

No co ja mam z tym TP?? Znowu pipsa zabrakło i musiałem z ręki zamknąć.. Musze bliżej stawiać. :evil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

edek w dalszym ciągu aktulne nastawienie sell cel 1,1325
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tomasz masz tu taki dziennik w wolnej chwili jeśli chodzi o lirę :D . Jak na razie autorowi nawet jakoś idzie, ma prawie 4 % :568: Zobaczymy jak będzie po roku, ja mu kibicuję :564:
matematyczny-system-pipskonga-t30408-120.html
I z całym szacunkiem, wybrał jedną parę i tylko na sell. Naprawdę nałożył na siebie sztywne ramy.
Ja bym na tę chwilę, żadnego S na lirze nie postawił. Polecam USD/MXN - jak ktoś lubi swapy, ale i tam nie widzę S. Trzeba po prostu czekać.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

DAXaLar !!!
rzucam wędkę
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

krab29 pisze:
27 cze 2019, 12:04
Tomasz masz tu taki dziennik w wolnej chwili jeśli chodzi o lirę :D . Jak na razie autorowi nawet jakoś idzie, ma prawie 4 % :568: Zobaczymy jak będzie po roku, ja mu kibicuję :564:
matematyczny-system-pipskonga-t30408-120.html
I z całym szacunkiem, wybrał jedną parę i tylko na sell. Naprawdę nałożył na siebie sztywne ramy.
Ja bym na tę chwilę, żadnego S na lirze nie postawił. Polecam USD/MXN - jak ktoś lubi swapy, ale i tam nie widzę S. Trzeba po prostu czekać.
Kong to spryciaż i kasy ma jak lodu
Krab wszysko jest kwestią wejscia, sl i tp
jeszcze do tego dodac przepływy,
dobre rozliczenie FE
Formacja swiecowe odwrócenia i kontynuacji
i wtedy przekrecam kluczyk i ruszam z miejsca-oczywiscie analogia do samochodu
po drodze rozglądam sie za znakami stop i ustąp pierwszenstwa
jak juz dojezdzam to kasuje zysk i wysiadam
i to wszystko jest na utry
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 12:34 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 27.06.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
27 cze 2019, 12:04
Tomasz masz tu taki dziennik w wolnej chwili jeśli chodzi o lirę :D . Jak na razie autorowi nawet jakoś idzie, ma prawie 4 % :568: Zobaczymy jak
Super. A potrafisz zdefiniować przy jakim poziomie ryzyka jest te 4%? Bo wynik dwucyfrowy poziomu ryzyka jest jak najbardziej realny :)

Zablokowany