DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Bemowo1 pisze:
27 lut 2020, 08:13
edek pokonał dwie taśmy na m30. Możliwa korekta do wskazanego przedziału
Dzisiaj erło na te ,,obłoki,, chce patrzeć z góry

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Kerad. Ja Ci nie każe przecież wchodzić w ropie. Możesz czekać ile chcesz. Ja nie czekam tylko jestem w L od 49 i griduje do 45 co 1 dolar obecnie. A dlaczego mnie wycięli wcześniej? Bo chcialem na chytro złapać L, potem S i od 49 znowu L już na dłużej, a pojechali jednym ruchem. Zaskoczony poziomem nie jestem bo pisałem że zjada na 49 a nawet 47. Zaskoczyli mnie tylko czasem i tym że poszli bez korekty z 54$ ale i tak bywa. Plan srednioterminowy bez zmian, poziomy przejrzyste więc czekać nie mam na co. Krzywdy nie zrobią bo pozycje przemyślane i nie przelewarowane
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

JohnTitor
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 30 lip 2019, 16:53

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: JohnTitor »

Co to sie stalo w nocy na dolarze ? Cisza w eterze jakas... piszcie.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Ciekawie się robi na eurcad i Edku. Obecne świeczki tygodniowe, a w zasadzie układy 3 świec sugerują zmianę trendu tygodniowego potwierdzona wskaźnikami. Wprawdzie do zamknięcia ich jeszcze sporo zostało i wszystko może się zmienić ale warto to obserwować bo zamknięcie na tych parach tygodnia i miesiąca na obecnych lub wyższych poziomach da sygnały tygodniowe UP i zmieni mocno obraz średnioterminowy tych par IMO. Usdpln wybiło rgra więc nie widać tu zbytnio szans na odwrót dziś - jedyna nadzieja w oporze tygodniowym który wczoraj na Edku pokazywalem
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Kermit pisze:
27 lut 2020, 09:51
Kerad. Ja Ci nie każe przecież wchodzić w ropie. Możesz czekać ile chcesz. Ja nie czekam tylko jestem w L od 49 i griduje do 45 co 1 dolar obecnie. A dlaczego mnie wycięli wcześniej? Bo chcialem na chytro złapać L, potem S i od 49 znowu L już na dłużej, a pojechali jednym ruchem. Zaskoczony poziomem nie jestem bo pisałem że zjada na 49 a nawet 47. Zaskoczyli mnie tylko czasem i tym że poszli bez korekty z 54$ ale i tak bywa. Plan srednioterminowy bez zmian, poziomy przejrzyste więc czekać nie mam na co. Krzywdy nie zrobią bo pozycje przemyślane i nie przelewarowane
Jak by na to nie patrzeć - kiedyś wzrośnie, Buffett kiedyś powiedział, że nie ma przegranych transakcji - jest tylko za mały depozyt ;)

Fakt jest faktem - cena ropy skłania do kupowania - wczoraj usłyszałem wyliczenie że poniżej 52 usd przestaje się opłacać wdrażać nowe technologie ale opłacalność wydobycia kończy się na poziomie ok 35 usd. teoretycznie jeszcze daleka droga do tego poziomu, ale sentyment rynku mówi, że będziemy spadać dalej.. 87% w L..

PS ja bym nie wytrzymał spadków do 45usd z eLka na koncie ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

JohnTitor pisze:
27 lut 2020, 09:53
Co to sie stalo w nocy na dolarze ? Cisza w eterze jakas... piszcie.
info
EUR / USD rośnie powyżej 1,09 wśród nagłówków koronawirusa, w nadziei na niemiecki bodziec
EUR / USD zwiększa zyski powyżej 1,09, ponieważ obawy koronawirusa wpływają na rentowności w USA
i na dolara. Pomagają również nadzieje na niemiecki bodziec fiskalny.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Qduaty wielkość depo nie ma nic do tego czy transakcja jest wygrana czy przegrana. Jako świadomy trader dobierasz wielkość pozycji do swojego depo, a nie depo do wielkości pozycji
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Zen »

Kermit pisze:
27 lut 2020, 09:51
Kerad. Ja Ci nie każe przecież wchodzić w ropie. Możesz czekać ile chcesz. Ja nie czekam tylko jestem w L od 49 i griduje do 45 co 1 dolar obecnie. A dlaczego mnie wycięli wcześniej? Bo chcialem na chytro złapać L, potem S i od 49 znowu L już na dłużej, a pojechali jednym ruchem. Zaskoczony poziomem nie jestem bo pisałem że zjada na 49 a nawet 47. Zaskoczyli mnie tylko czasem i tym że poszli bez korekty z 54$ ale i tak bywa. Plan srednioterminowy bez zmian, poziomy przejrzyste więc czekać nie mam na co. Krzywdy nie zrobią bo pozycje przemyślane i nie przelewarowane
To jedna z tych sytuacji, gdzie technicy mówią że czas na zakupy, a fundamentaliści skłaniają się do sprzedaży (virus, spowolnienie gospodarcze...etc) 8)
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Kermit pisze:
27 lut 2020, 10:09
Qduaty wielkość depo nie ma nic do tego czy transakcja jest wygrana czy przegrana. Jako świadomy trader dobierasz wielkość pozycji do swojego depo, a nie depo do wielkości pozycji
Bardziej mi chodziło o to, że jesteś w stanie gridować do uj wie jak niskiego poziomu - nie martwiąc się o skutki - ja mam depo niziutkie - bo to nie zarobek a nauka - ja sobie nie mogę pozwolić na gridowanie takie jak Ty, bo xtb by mi podziękowało za MC :564:

A nie wpisałem kodu na nieśmiertelność :oops:

A tak przy okazji to zwiększyłem wczoraj udział krypto w moich inwestycjach - na podobnej zasadzie jak Ty na ropie, tylko, że ja nie planuje sprzedawać a dokupować nawet jak BTC wróci do 3000 usd :)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2020, 10:15 przez qduaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Czwartek 27.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Zen »

qduaty pisze:
27 lut 2020, 10:02
Jak by na to nie patrzeć - kiedyś wzrośnie, Buffett kiedyś powiedział, że nie ma przegranych transakcji - jest tylko za mały depozyt ;)

Fakt jest faktem - cena ropy skłania do kupowania - wczoraj usłyszałem wyliczenie że poniżej 52 usd przestaje się opłacać wdrażać nowe technologie ale opłacalność wydobycia kończy się na poziomie ok 35 usd. teoretycznie jeszcze daleka droga do tego poziomu, ale sentyment rynku mówi, że będziemy spadać dalej.. 87% w L..

PS ja bym nie wytrzymał spadków do 45usd z eLka na koncie ;)
Gdyby 35 było granicą, to po kryzysie ukraińskim w 2014 WTI nie spadłąby do 25$
Czasem polityka bierze górę nad rynkiem 8)
Pytanie tylko komu służy niska cena ropy?
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Zablokowany