DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
navik
Maniak
Maniak
Posty: 4499
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Nygus docelowo ma zasięg do 15625 tylko nie wiem czy po jakiejś kosmetycznej korekcie czy pójdzie z tej konsoli w której jest ....ihmo
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 10:51

Obserwujesz jeszcze jakis inne akcje? Z ciekawości pytam
Tylko FAANG i Tesla, to są generałowie hossy i jeśli tak coś się dzieje to można spodziewać się podobnego na indeksach. Ostatnio pisałem że Amazon wygląda słabo zatem lampka ostrzegawcza się zapaliła.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik pisze:
26 sie 2021, 11:14
Nygus docelowo ma zasięg do 15625 tylko nie wiem czy po jakiejś kosmetycznej korekcie czy pójdzie z tej konsoli w której jest ....ihmo
raczej nalezy poczekac i wychwycic lki
do usa kibelmania story a potem pokazą co chca dzis grac
jestem za spadaniem dzis /latwiej sie wtedy gra
nygus u mnie
https://zapodaj.net/613005541c5e1.jpg.html
jakos tak by bylo oki to 1m/
https://zapodaj.net/b1ef52fc236c3.jpg.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

navik pisze:
26 sie 2021, 11:14
Nygus docelowo ma zasięg do 15625 tylko nie wiem czy po jakiejś kosmetycznej korekcie czy pójdzie z tej konsoli w której jest ....ihmo
Zostały 2 dni wg mnie, jeśli nie pójdą w górę, to korekta.
Zmienność powinna się pojawić dzisiaj i jutro.
Ciekawostka na tygodniowym wykresie sapiny, mamy dołki co 4 tygodnie, czyli powinno być 3 tygodnie wzrostów przed nami. Nie ma za dużo argumentów za spadkami, poza tym że jest wysoko (ale było wysoko już wcześniej i może być jeszcze wyżej).
NASDAQ to inna bajka, to sapina na sterydach, ruchy tam mocniejsze. Russell 2000, indeks małych spółek już nie rośnie od jakiegoś czasu, więc hossa traci impet.
Ja mimo to obstawiam scenariusz spadkowy.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

RRRR
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 22 lip 2021, 13:06

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: RRRR »

XAB
Z ciekawością czytam Twoje posty.
Ciekawi mnie jak masz tak niskie spready - zależy od obrotu?
Piszesz kiedy wchodzisz z w rynek super - ale kiedy wychodzisz - ustawiasz TP? bo nie zauważyłem, czy siedzisz na bieżąco przy kompie (SL tez nie widać).
Czy sugerujesz się zagranicznymi forecastami?
Takie małe pytanka :-)
Ja oczywiście S na nasdaqu i USDJPY - jakoś w to wszedłem i siedzę z lekkim plusem
Do kiedy ten dolar będzie się umacniał ??? skoro już jest mocny. Z drugiej strony jak giełdy polecą to powinien chyba jeszcze się umac

RRRR
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 22 lip 2021, 13:06

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: RRRR »

Przy okazji czy warto interesować sie Vixem - skoro przewidujemy wyższa zmienność?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

SL zawsze stawiam gdy mam duza pozycje zas jesli to dla mnie pozcje drobne nie widze takiej potrzeby
gdyz raz jesli jest mocny ruch to mam sygnal /buczy mi w domu mocno nawet w nocy/o tym a dwa gram dt i usrednie gdybym mial straty
ostatnio niczym sie nie sugeruje tylko wykresem /sami/
bo mi sie juz nie chce tracic czasu / swoje w wakacje zarobilem kto czytał
pierwszy mocny sygnal o zmniejszeniu dodruku da wzrost dolara i spadek gield ale mysle ze to bedzie krotkotrwała bajka bo gieldy to maszynki w sumie do wzrostow i tyle
a duze spadki kocham bo wtedy /tzn pozniej/ sie super zarabia jak masz lki :564:
zas jakby nie patrzyl to przynajmniej na dzis zarobki na sce sa bardzo marne
i w sumie to czas do zysku tolepiej by bylo przedluzac wakacje
Ostatnio zmieniony 26 sie 2021, 12:07 przez XAB, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

RRRR pisze:
26 sie 2021, 11:46
Przy okazji czy warto interesować sie Vixem - skoro przewidujemy wyższa zmienność?
Mam kumpla który nie gra indeksów, tylko kontrakty na VIX. Dla niego nie ma znaczenia kierunek, jedynie siła ruchu, im większe ruchy tym lepszy zarobek. Dodatkowo bawi się w opcje.
Ja niestety nie gram na zmienność, a warto.
U mnie brak czasu na poznawanie rynków. Namawiają mnie na krypto już od dawna, ja jednak uparcie nie bawię się w to z braku czasu na edukację. A nie wchodzę w coś czego nie rozumiem. Kasa czeka na zakup akcji polskich na emeryturę za kilkadziesiąt lat, ale wyboru brak z powyższego powodu braku czasu. Jeśli ktoś ma jakiś fajny portfel akcji polskich typu hołd/value to proszę o info.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

P4W3L pisze:
26 sie 2021, 11:58
Jeśli ktoś ma jakiś fajny portfel akcji polskich typu hołd/value to proszę o info.
Właśnie podsunąłeś mi pomysł i założyłem watek dotyczący akcji ;)
post1015127.html#p1015127

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Czwartek 26.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 12:04
P4W3L pisze:
26 sie 2021, 11:58
Jeśli ktoś ma jakiś fajny portfel akcji polskich typu hołd/value to proszę o info.
Właśnie podsunąłeś mi pomysł i założyłem watek dotyczący akcji ;)
post1015127.html#p1015127
Super, dzięki wielkie
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Zablokowany