DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Zen pisze:
25 lip 2019, 10:36
TsunamiPL pisze:
25 lip 2019, 10:09
Nie ma żadnej logicznej przesłanki dlaczego Draghi miałby podnieść kurs Euro.
O której wystąpi?
13:45 publikacja 14:30 QA
kalendarza ni masz...?

no to widac ze zaba i xab i ja w tym samym kierunku na edku? az sie wierzyc nie chce
:D
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Kermit pisze:
25 lip 2019, 10:40
ale oczekiwania są bardzo mocno nadmuchane... łatwiej o rozczarowanie niz o to żeby im sprostać IMO
dokladnie
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

korba1000 pisze:
25 lip 2019, 10:01
Witam
Wiem,że to miejsce nie jest dobre na takie pytanie, ale wydaje mi się że tu najszybciej uzyskam odpowiedz.
Szukam wskaźnika który pokazywał na wykresie w prawym górnym rogu jaką pozycje otworzyć przy np. 2% ryzyku dla np. 5 pipsów 7,9,15,itp
Kiedyś coś takiego miałem ale nie umie znaleźć. Może macie coś takiego :564:
Jest jeszcze jedna opcja. Jak nie znajdziesz wskaźnika to otwórz demo Xstation w XTB i tam jest taka opcja dostępna. Lub inne demo dowolnego broka które taką opcje posiada.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Anomalia pisze:
25 lip 2019, 10:40
Tomasz196407 pisze:
25 lip 2019, 10:34
Anomalia pisze:
25 lip 2019, 10:28
Tomasz196407, przy okazji chciałam Cię zapytać - o ile mnie moja stara i zużyta pamięć nie myli, parę miesięcy temu (a może to już rok? dwa? :oops: ) pisałeś, że zaczynasz interesować się Chinami. Poszedłeś w tą stronę?
Zastanawiam się, czy to w ogóle jest grywalne, stąd pytanie - bo jedyna "chińska" opcja jaką mam dostępną wprawia mnie w lekką konsternację :roll: :lol:

I takie bardziej ogólne pytanie, skoro znów troluję DT-wątek - czy ktos u siebie ma juanowe crosy, najlepiej kilka?
To znaczy bardzo szeroki temat
Ja nie pamietam co pisałem dwa lata temu o rynku -wybacz
wiem że robiłem rozliczenia FE dla Azji tez z tytułu testu programu rozrysowującego FE
Musisz konkretnie określic co chcesz zdiagnozować
Szeroki rynek azjatycki czy pojedynczy indeks czy walute
Jest to zwiazane tez z obligacjami , towarami, etf ,
I daj czas odpisze
Nie, proszę, nie marnuj czasu na to - bardziej mi chodziło o to, czy empirycznie sprawdziłeś w międzyczasie jak się "gra na Chinach" - cokolwiek, czy waluta czy indeks. Dziękuję za chęci i gotowość pomocy :564:
Pozdrawiam :)
Anomalia uważam nadal że wszystko da sie kontrolować analizować, i zarzadzac ryzykiem
Co do techniki to na razie nikt wiecej niz to co jest w podstawowych ksiazkach -dobrych oczywiscie nie zmienił!
Nie zmienił ze np ktos na przykład z naszego podwórka Szanowanego grona wymyślił Teorie ruchu cząstki w konsolidacji fx i to jest nowa teoria.
Podstawy AT i nic wiecej stosowanie bedzie podstawą do sukcesu tradera
jak on oczywiscie nie "sfikcuje"(fajne słowo od kraba) i nie bedzie sam dobierał np przewartosciowane pozycje na depo
Tak czy siak czy to hang seng, czy China czy izrael a moze i utry
mozna to grać
Nawet lepiej bo nikt nie komentuje tego i nie ulegasz pseudo fascynacji :564:

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Cblondyn pisze:
25 lip 2019, 09:45
Tomasz196407 pisze:
25 lip 2019, 09:43
Cblondyn pisze:
25 lip 2019, 09:39


W końcu kiedyś będą i wzrosty. To sie okaże że "zgodnie ze scenariuszem" :d
Masz juz te konto podpiete pod innego uzytkownika?
Na razie czekam na leechanga. Coś zamilkł w sprawie konta demo :)
Jak żeście go wczoraj napadli za te trejdy to nie dziwota... Gość wykręca konto x 300 i co go spotyka?? Niedowierzanie, agresja, pretensje, straszenie.. PS. Tomasz domagasz się, żeby był na forum szacunkek a twoje posty wczoraj z nim sporo od tego odbiegały.. I mnie interesuje jak on gra, nie mów za całe forum.
PS. 300 razy pomnożyć konto to jest światowy wynik.. Nawet Zaorski chyba takiego nie miał. Kiedyś próbował ze 100zł zrobić milion ale się wywalił przy kilkunastu tys.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 10:57 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 1 raz.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:
25 lip 2019, 10:54

Jak żeście go wczoraj napadli za te trejdy to nie dziwota... Gość wykręca konto x 300 i co go spotyka??
Widze, że ktos jednak uwierzył :d
A co stoi na przeszkodzie by otworzyc dowolne demo i pokazać MOC? No co?
Myślisz, że kazdy jest taki naiwny i od razu uwierzy w jakiś wykresik?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
25 lip 2019, 10:54
Cblondyn pisze:
25 lip 2019, 09:45
Tomasz196407 pisze:
25 lip 2019, 09:43


Masz juz te konto podpiete pod innego uzytkownika?
Na razie czekam na leechanga. Coś zamilkł w sprawie konta demo :)
Jak żeście go wczoraj napadli za te trejdy to nie dziwota... Gość wykręca konto x 300 i co go spotyka?? Niedowierzanie, agresja, atak, straszenie.. PS. Tomasz domagasz się, żeby był na forum szacunkek a twoje posty wczoraj z nim sporo od tego odbiegały.. I mnie interesuje jak on gra, nie mów za całe forum.
Proste jak uwazasz ze cos jest niezgodne z netykietą i regulaminem tutejszym to zgłaszasz
Co innego szacunek bo to sie z mlekiem matki - niestety
Nie uraza Ci okreslenie postforumowicza wyzywajace od debili wszystkich , idiotów,
nie uraza cie jak ktos składa życzenie smierci drugiemu
za to Cie uraza jak ktos pisze drugiemu co jest chory zeby brał mniej tabletek
No bravo ,swiezak
Tak jak mówie szacunek dla drugiego to jest cecha która sie ma swiezak
i piszac o tym teraz w ten sposób nie masz pojecia wogóle czyli mniemam ze jestes taki sam
który jest tylko indywidualistą

Awatar użytkownika
blesS
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 406
Rejestracja: 28 mar 2011, 13:45

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: blesS »

yeahman pisze:
25 lip 2019, 10:44
Kermit pisze:
25 lip 2019, 10:40
ale oczekiwania są bardzo mocno nadmuchane... łatwiej o rozczarowanie niz o to żeby im sprostać IMO
dokladnie
Oczekwiania nie sa duze, raptem moze na 40% szansy. To jest wlasnie pulapka umyslu, ktory podpowiada i tworzy teorie zeby usprawiedliwic dalsze trzymanie elek. Przeciez do bledu sie nie przyzna... Kurs sukcesywnie idzie pips po pisie w dol, detal wciaz doklada bo mysli ze w koncu odreaguje. Zatem moze byc ladny strzal w doł zanim w ogole odbije... Najlepiej to odejsc chwilowo od stolu, to nie ruletka.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ja mu wierze, bo gość jest od kilku lat i pamiętam jego udane trejdy i jak próbowałem się nauczyć jego metody. Nie wziął sie z nikąd. Pamiętam, że był skuteczny już ze 2 lata temu. Cblondyn, niec nie stoi na przeszkodzie, ale po co tak ostro traktować gościa, który jest tu znany i od dawna? Niktu tu nic nie musi, a zwłaszcza ktoś kto wykręcił milion w pół roku.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 25.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tomasz196407 pisze:
25 lip 2019, 10:47
Anomalia uważam nadal że wszystko da sie kontrolować analizować, i zarzadzac ryzykiem
Co do techniki to na razie nikt wiecej niz to co jest w podstawowych ksiazkach -dobrych oczywiscie nie zmienił!
Nie zmienił ze np ktos na przykład z naszego podwórka Szanowanego grona wymyślił Teorie ruchu cząstki w konsolidacji fx i to jest nowa teoria.
Podstawy AT i nic wiecej stosowanie bedzie podstawą do sukcesu tradera
jak on oczywiscie nie "sfikcuje"(fajne słowo od kraba) i nie bedzie sam dobierał np przewartosciowane pozycje na depo
Tak czy siak czy to hang seng, czy China czy izrael a moze i utry
mozna to grać
Nawet lepiej bo nikt nie komentuje tego i nie ulegasz pseudo fascynacji :564:
Dzień jest dla mnie bardzo szczególny, więc sobie tu z Wami popiszę, od jutra będziecie mieć mnie z głowy :564: :lol: ale dziś proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Grałam i gram na dziwactwach i mało co mnie rusza na fx, ale te chińskie luki, brak możliwości sięgnięcia do źródeł - to wyzwanie. Bo zarządzanie ryzykiem jest spoko, ale tu jest ogromna niepewność a na to rady póki co nie widzę. A Chiny to przyszłość, no i ciekawią mnie.
Dziękuję :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Zablokowany