DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Zgodze się kermit z tym co napisałeś, każdy ruch w górę na edku był do wyłapania, ale pytanie kto na ile był gotowy żeby zamknąć/przetrzymać aby wyjść na tym. Odwrócenia też nie wyłapie się od dołka i jak każdy będzie chciał caly czas grać selki to będzie jazda i wycinka.

Rope wyłapałem trochę dzięki xab'owi Od górki na eske;) teraz pomyśle jak to dalej rozegrać.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:
20 lut 2020, 18:11
swiezy
nie przejmuj sie tylko ty grasz na te swoje super setupy
bo ja wg ciebie stawiam na zasadzie ze kiedys spadnie
edek
znowu tylko straznik tyra
strasznie trudny ten moj setup
wejscie nizej 1,079 a gasic na 1,08 wyzsza hameryka :lol:
buchacha haaaaaaaaaaaa
https://ifotos.pl/z/qaeweaa/
KUDLATY
ja niestety ci nie pomoge bo ja ani sl ani tp raczej nie stawiam
no chyba ze sie czegos obawiam i wiem o tym
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Kermit pisze:
20 lut 2020, 17:49
oboje uogolniacie za bardzo. Wszystko zalezy od strategii, zaangazowania depozytu i wielu innych czynnikow. Od roku czasu edek jest w konsolidacji wewnatrz duzego kanalu spadkowego i tak samo dawaly zarobic S brane powyzej polowy wysokosci kanalu jak i L brane ponizej polowy wysokosci kanalu. Wiec pisanie ze L to proszenie sie o klopoty jest bardziej niz mocno naciagana teoria bo bylo w tym czasie rowniez kilka mocnych ruchów UP liczonych po 300 pipsów. Ani jednego grida L branego w tym kanale nie zamknalem na stracie. Kwestia czasu realizacji (ale czy ktos tu kogos goni z tasakiem i kaze zamykac za godzine?) i zarzadzania pozycjami. Obecnego grida tez ze strata nie zamkne. :564:
Dla mnie nie jest. Lepiej grać z trendem niż pod włos łapać podrygi - zwłaszcza z dodatnim swapem, który przy nieruchawym edku jest dość atrakcyjny (bo mówiąc o 300 pipsach myślisz chyba nie o dt?).
:564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

XAB pisze:
20 lut 2020, 18:14
XAB pisze:
20 lut 2020, 18:11
swiezy
nie przejmuj sie tylko ty grasz na te swoje super setupy
bo ja wg ciebie stawiam na zasadzie ze kiedys spadnie
edek
znowu tylko straznik tyra
strasznie trudny ten moj setup
wejscie nizej 1,079 a gasic na 1,08 wyzsza hameryka :lol:
buchacha haaaaaaaaaaaa
https://ifotos.pl/z/qaeweaa/
KUDLATY
ja niestety ci nie pomoge bo ja ani sl ani tp raczej nie stawiam
no chyba ze sie czegos obawiam i wiem o tym
To kiedy bys wyszedł? Czy ten ruch do góry na 54.10 był juz wystarczający żeby zamykać?

Grasz całkowicie bez sl/tp? kiedy byś z tego wyszedł gdyby poszło w złą strone?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

KUDLATY
szczerze TO nie zakladam pomylek
jesli rzeczywiscie daje na czyms dpy to po prostu na pierwszej korekcie bo moge zawsze jeszcze dokladac przeciez bo rzadko mam ruszone polowe depo
to gasze wszystko na 1 korekcie i zapominam o temacie lub nie gram tego waloru z miesiac i tyle
I TO WSZYSTKO WIADOMO ZALEZY OD TEGO JAK MOCNO W COS WDEPNALEM
bo widzisz ze dozuje pozycje np 3ski na dolcach czyli 6 -7mam w zapasie na obrone by wyjsc jak cos mi rynek popierniczy
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 18:30 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Anomalia pisze:
20 lut 2020, 18:17
Kermit pisze:
20 lut 2020, 17:49
oboje uogolniacie za bardzo. Wszystko zalezy od strategii, zaangazowania depozytu i wielu innych czynnikow. Od roku czasu edek jest w konsolidacji wewnatrz duzego kanalu spadkowego i tak samo dawaly zarobic S brane powyzej polowy wysokosci kanalu jak i L brane ponizej polowy wysokosci kanalu. Wiec pisanie ze L to proszenie sie o klopoty jest bardziej niz mocno naciagana teoria bo bylo w tym czasie rowniez kilka mocnych ruchów UP liczonych po 300 pipsów. Ani jednego grida L branego w tym kanale nie zamknalem na stracie. Kwestia czasu realizacji (ale czy ktos tu kogos goni z tasakiem i kaze zamykac za godzine?) i zarzadzania pozycjami. Obecnego grida tez ze strata nie zamkne. :564:
Dla mnie nie jest. Lepiej grać z trendem niż pod włos łapać podrygi - zwłaszcza z dodatnim swapem, który przy nieruchawym edku jest dość atrakcyjny (bo mówiąc o 300 pipsach myślisz chyba nie o dt?).
:564:
Przy 1 locie na sell w xtb swap to 4.31usd.. nie wiem czy to jest atrakcyjny swap? ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

XAB pisze:
20 lut 2020, 18:26
KUDLATY
szczerze TO nie zakladam pomylek
jesli rzeczywiscie daje na czyms dpy to po prostu na pierwszej korekcie bo moge zawsze jeszcze dokladac przeciez bo rzadko mam ruszone polowe depo
to gasze wszystko na 1 korekcie i zapominam o temacie lub nie gram tego waloru z miesiac i tyle
Ja tak nie umiem..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
20 lut 2020, 17:08
Spójrz na wykres e.usd np. na d1 czy w1 - przecież to leci na pysk (fundamentalnie też) od kilkunastu miesięcy.
Moim zdaniem granie l na edku jest takim samym strzelaniem sobie w kolano jak s na indeksach.
lekko przesadzasz
indexy.png
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

to pytaniem na pytanie
co mnie przy takim ustawieniu swap obchodzi
zgasze ske z wczoraj za chwile i zostawie te z dzisiaj i nawet nie zauwaze ze cos takiego jak swap istnieje i to tyle o swapie
germany 30
https://ifotos.pl/z/qaeweqa/
1ska bedzie za mozent
sorki zasieg na formacji zrobiony obie ski zgaszone :D
a formacje pokaze za chwile :564:
tej 2 ski juz niet tez bo akurat sie gasi
https://ifotos.pl/z/qaewwpr/
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 18:47 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

qduaty pisze:
20 lut 2020, 18:27
Przy 1 locie na sell w xtb swap to 4.31usd.. nie wiem czy to jest atrakcyjny swap? ;)
W stosunku do zysku na tej parze to spoko całkiem.
Tolmon_Nika pisze:
20 lut 2020, 18:34
Anomalia pisze:
20 lut 2020, 17:08
Spójrz na wykres e.usd np. na d1 czy w1 - przecież to leci na pysk (fundamentalnie też) od kilkunastu miesięcy.
Moim zdaniem granie l na edku jest takim samym strzelaniem sobie w kolano jak s na indeksach.
lekko przesadzasz
indexy.png
:wink:
Wciąż uważam, że nie. Wystarczy spojrzeć, jak idą indeksy od dawna. Szkoda zawracać sobie głowy eskami - przemyślana i niedotykana elka załatwia temat i daje masę czasu. Bez rycia głowy porażkami.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Zablokowany