DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Bemowo1 pisze:
20 lut 2020, 17:24
Świeżak44 pisze:
20 lut 2020, 17:20

No nie wiem, czy M5 by w tym przypadku pomogło. Bardzo głęboko się cofneli. Na drugim koncie to odrobiłem z nawiązką, ale to pierwsze to popłynęło. Po prostu chamskie spekulacyjne zagranie. Czasem się im zdarza.. Musze się zastanowić jak się bronić przed czymś takim. Może było zahedgować wszystko?? Wykres zarqaz wróci do tych poziomów, a ja mam wyczyszczone konto.. !@$#@%#$^#$^ :evil: :evil: :evil:
Uparłeś się jak ta .........a na interwał M1, po kiego ....a?
Zapomnij o tym interwale!!!!
Bywały dni, że robiłem +10% przy małej zmienności. Na M1 widać też pewne rzeczy, kt órych nie widać na innych interwałach, np. pewne poziomy widać tylko na M1 . Z każdego interwału można coś wziać. Ja nie gram tylko na M1, bo po świeczkach gram z M5, a trendy patrze na H1. Dziś pare błędów, niewykorzystanych sytuacji doprowadziło do frustracji i mnie wywieźli na grubo. Mniejsza korektę bym przetrwał, ale nie taką. Jeden błąd powoduje kolejny i następne. A o błąd tutaj łatwo. Wiedziałem ,że to wywózka, bo nie było sygnału z SP, ale trudno było zamknąć , mogłem wziąć hedge na całość i następnym razem tak zrobie.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Świeżak44 pisze:
20 lut 2020, 17:43
Bemowo1 pisze:
20 lut 2020, 17:24
Świeżak44 pisze:
20 lut 2020, 17:20

No nie wiem, czy M5 by w tym przypadku pomogło. Bardzo głęboko się cofneli. Na drugim koncie to odrobiłem z nawiązką, ale to pierwsze to popłynęło. Po prostu chamskie spekulacyjne zagranie. Czasem się im zdarza.. Musze się zastanowić jak się bronić przed czymś takim. Może było zahedgować wszystko?? Wykres zarqaz wróci do tych poziomów, a ja mam wyczyszczone konto.. !@$#@%#$^#$^ :evil: :evil: :evil:
Uparłeś się jak ta .........a na interwał M1, po kiego ....a?
Zapomnij o tym interwale!!!!
Bywały dni, że robiłem +10% przy małej zmienności. Na M1 widać też pewne rzeczy, kt órych nie widać na innych interwałach, np. pewne poziomy widać tylko na M1 . Z każdego interwału można coś wziać. Ja nie gram tylko na M1, bo po świeczkach gram z M5, a trendy patrze na H1. Dziś pare błędów, niewykorzystanych sytuacji doprowadziło do frustracji i mnie wywieźli na grubo. Mniejsza korektę bym przetrwał, ale nie taką. Jeden błąd powoduje kolejny i następne. A o błąd tutaj łatwo. Wiedziałem ,że to wywózka, bo nie było sygnału z SP, ale trudno było zamknąć , mogłem wziąć hedge na całość i następnym razem tak zrobie.
...............sz :!: trzy po trzy

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

NO OK GRA MUZYKA U szulika to nie u naszego szulerka he hwe
zeby tylko ten edek sie wreszcie wyrajcowal toby juz bylo git na kilka fajerek
pepsiak ?
znowu ci sie udalo ha ha ha ha
swiezy :569:

znowu potrzebuje wsparcia
trzymam kciuki nastepne demo i juz bedzie ok :D
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

dzikson pisze:
20 lut 2020, 17:13
Anomalia pisze:
20 lut 2020, 17:08


Spójrz na wykres e.usd np. na d1 czy w1 - przecież to leci na pysk (fundamentalnie też) od kilkunastu miesięcy.
Moim zdaniem granie l na edku jest takim samym strzelaniem sobie w kolano jak s na indeksach.
Właśnie to chciałem przekazać moim rozmówcom, ale wiadomo jak działa psychika, przecież to jest "ten moment", dlatego wchodzenie w L bez jakiegoś potwierdzenia jest proszeniem się o oddanie części depozytu, i to wiem ja, gość który raczkuje na rynku.
Chciałem zapytać się Tobie koleżanko o rade co do ropy, bo Twoje analizy są bardzo przemyślane ale zabrakło mi odwagi :evil: hehe
oboje uogolniacie za bardzo. Wszystko zalezy od strategii, zaangazowania depozytu i wielu innych czynnikow. Od roku czasu edek jest w konsolidacji wewnatrz duzego kanalu spadkowego i tak samo dawaly zarobic S brane powyzej polowy wysokosci kanalu jak i L brane ponizej polowy wysokosci kanalu. Wiec pisanie ze L to proszenie sie o klopoty jest bardziej niz mocno naciagana teoria bo bylo w tym czasie rowniez kilka mocnych ruchów UP liczonych po 300 pipsów. Ani jednego grida L branego w tym kanale nie zamknalem na stracie. Kwestia czasu realizacji (ale czy ktos tu kogos goni z tasakiem i kaze zamykac za godzine?) i zarzadzania pozycjami. Obecnego grida tez ze strata nie zamkne. :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

Kermit pisze:
20 lut 2020, 16:35
doktorek pisze:
20 lut 2020, 16:32

Kermit g..... z tego bedzie to musi pojsc kontra tak ze niedzwiedziom kapcie spadna :p
taki młody już nie jestem ale powiem Ci ze ani nie widzialem ani nie słyszałem o niedzwiedziu w kapciach. Chyba ze to Miś Uszatek ale nie wiem, nie ogladam, nie znam sie. :564:
ktos tak pisal pod koniec tamtego tygodnia i uzylem tego bo mi sie spodobalo -odnioslem sie do tego prawie tak samo ja TY :564:

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Bemowo1 pisze:
20 lut 2020, 17:46
Świeżak44 pisze:
20 lut 2020, 17:43
Bemowo1 pisze:
20 lut 2020, 17:24


Uparłeś się jak ta .........a na interwał M1, po kiego ....a?
Zapomnij o tym interwale!!!!
Bywały dni, że robiłem +10% przy małej zmienności. Na M1 widać też pewne rzeczy, kt órych nie widać na innych interwałach, np. pewne poziomy widać tylko na M1 . Z każdego interwału można coś wziać. Ja nie gram tylko na M1, bo po świeczkach gram z M5, a trendy patrze na H1. Dziś pare błędów, niewykorzystanych sytuacji doprowadziło do frustracji i mnie wywieźli na grubo. Mniejsza korektę bym przetrwał, ale nie taką. Jeden błąd powoduje kolejny i następne. A o błąd tutaj łatwo. Wiedziałem ,że to wywózka, bo nie było sygnału z SP, ale trudno było zamknąć , mogłem wziąć hedge na całość i następnym razem tak zrobie.
...............sz :!: trzy po trzy
O to to :!: :!:

Dokladnie tak..

A na nowym koncie po 100lotow..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

doktorek pisze:
20 lut 2020, 17:50

ktos tak pisal pod koniec tamtego tygodnia i uzylem tego bo mi sie spodobalo -odnioslem sie do tego prawie tak samo ja TY :564:
niektórych wpisów nie widze od miesiąca więc mogłem przegapić bo całkiem pokaźną ekipę wrzuciłem do specjalnego grona "wyróżnionych inaczej". Kilka osób mi poleciło taką metodę i rzeczywiście jest ok. Fajniej mi sie dzieki temu czyta forum i uczestniczy w dyskusjach
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 18:01 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

ropa już ok - niech sobie spokojnie leci. Eurcad też daje rade mimo tego bujania. Jeszcze niech edek złamie to 1.0825 wreszcie to tez bedzie z górki bo jak narazie w zakresie inside bara caly czas od 2 dni sie kreci
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

@Kermit
@XAB

Ropa jebua - zgodnie z planem - waszym planem - nie ukrywam: skorzystałem, bo ostatnio ni uja nie mam czasu usiąść do wykresów ;/

Ale..

Mój największy bul (bardziej boli przez u :P ) - SL

Na moim przykładzie proszę - co do ropy:

Mam 3 eSki
54.51
54.43 - miało byc 54.75 ale zaczęło spadać wcześniej..
54.25
SL był 55.25, obecnie jest 54.20

I mój największy problem: Jak przestawiać SLa? ;/

Bo zwykle jest tak, że przestawiam za wcześnie/za mocno i wywala mnie na cofce a potem idzie dalej w dobrym kierunku a ja jestem w czarnej dupie i wkurwiony jak osa..

Jak to wygląda w Waszej sytuacji na konkretnym przykładzie?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 20.02.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

swiezy
nie przejmuj sie tylko ty grasz na te swoje super setupy
bo ja wg ciebie stawiam na zasadzie ze kiedys spadnie
edek
znowu tylko straznik tyra
strasznie trudny ten moj setup
weksci nizej 1,079 a gasic na 1,08 wyzsza hameryka
buchacha haaaaaaaaaaaa
https://ifotos.pl/z/qaeweaa/
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 18:11 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany