DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

na tym co pisalem wyglada na te chwile tak
Niemcy 30
‎-0,64%‎
12 222,38
12 225,13
12 462,56 / 12 136,64
Pozycja: Sprzedaj Wartość: ‪54 458‬ zł Z/S: ‪789,30‬ zł
Edycja
Pozycja: Sprzedaj Wartość: ‪54 458‬ zł Z/S: ‪770,51‬ zł
Pozycja: Kup Wartość: ‪27 222‬ zł Z/S: ‪2,11‬ zł
Pozycja: Kup Wartość: ‪27 222‬ zł Z/S: ‪50,51‬ zł
mam ok 17k wolne mozliwe na zakupy sorki mialem na nim 20k ale tpo bylo kilka dni temu
teraz jest wiecej/ kapital 25k
1ske na edku zgasilem dolce bo nie jestem dalej przekonany czy robic ski czy lki :wink:
ale 8paczek kolejne do worka wpadlo i to tyle nauki zielonych
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

eur/dol
https://iv.pl/image/GtCDTJ2
z tym ze zrobilem odwrotnie zgasilem te ske teraz z gory
bo raz za mocna a dwa za dlugo ja trzymam
ta nizsza jest 0,2 l i przynajmniej nie bedzie mnie irytowac jak na niej nie zarobie :(
a i tak dla przypomnienia
pozycje na daxie
procz tej ski strazaka to poniewaz depozyt /pisalemo tym i dlaczego/
mam teraz 3 krotnie mniejszy ppozycjonuje tylko 1-2-3kontraktmi zadnych wariacji wiekszych amen
juz nie szaleje :? na glownym juz podalem przypadkiem na wykres mam kilka razy wiecej
i tego nie zmniejszam juz to nie dotyczy dolcy tu dalej sila i moc :|
na wieczor kupowanie elek na razie mnie nie kreci no chyba ze poleca mocniej w dol niz 200
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 16:15 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

włodziu79
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:39

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: włodziu79 »

Szkoda że tym wyłapywaniem L pochwaliłeś się już jak się ich pozbyłeś. Było by super jak pokazywałbyś takie łapanki w czasie teraźniejszym bo niezmiernie śledzę twoich zagrań. Pozdrawiam

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wlodziu
tego niestety w takim przekazie jak moj robic sie nie da
tym bardziej ze ja uwazam ze i tak pokazuje tu sporo wiecej niz ktokolwiek inny i tez duzo czasu trace czasem zamiast pilnowac dt
akcentowalem to wyraznie mam ski ale patrze jaki poziom jest ok by kupowac lki
i zrobilem to 2raz dzis to samo i prawie w tym samym miejscu
popatrz na wczesniejsze fotki na ktorych tez lki mialem dzis rano

masz lki brane rano i godz temu widzisz roznice ?????????????????
https://iv.pl/image/GtC77yI
https://iv.pl/image/GtCDoFU
ja nie jestem zaden dawca sygnalu
kazdy decydowac musi o swym wejsciu sam
ja nie moge pisac kupuj poniałłłłłłłłłłłłłłłl
pisalem jak rozmawialem z anomalią odpowiem pozniej bo kupuje lki :561:
odpowiadac zaczalem gdy juz moc kupilem to tez przeczytaj
ja caly czas sygnalizuje ze buduje duza piramide na daxie na wzrosty
i moze przyjdzie jeszcze ten czas ze ja zobaczycie na razie jest tylko podstawa
nie do pokazywanek tu tu mam ske teraz nic wiecej
a lki zobaczycie jak rynek bedzie wyzej powiedzmy 13200 nie wczesniej
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Widzę, że w dziale DT rozgorzała kolejna wojna. Zwykle te wojny toczą się o sensowność jakiegoś systemu, który użytkownik stosuje.
Kilka takich wojen pamiętam, ale żadna nie toczyła się o tak słaby system.
Przeczytałem dwa razy to co wkleił Wolf i nic nie zrozumiałem, ale chociaż się pośmiałem.
Bez obrazy BAX, opisałeś wszystko tak chaotycznie, że nikt tego nie ogarnie i nikogo niczego w ten sposób nie nauczysz. Jeśli chcesz kogoś tego nauczyć, to zacznij pisać przejrzyście. Pisząc tak jak teraz tylko zaśmiecasz wątek i zniechęcasz wszystkich do udzielania się tu.
Nie przesądzam o skuteczności Twojego systemu, bo nie wiem na czym on polega.
Znam jednak jeden bardzo skuteczny sposób weryfikacji systemu. Nie chodzi oczywiście o statement, bo z własnego doświadczenia wiem, że mając dobry system można tracić. To kwestia psychologii.
Jest inny sposób weryfikacji.
Jeśli system jest oparty na logicznych zasadach, a przez to powtarzalny, to najlepiej na jego podstawie zbudować automat. EA jest o wiele skuteczniejsza od każdego tradera. Nie chodzi na siku, na zakupy, nie śpi i nie musi pracować. Może trzepać kasiorę na wielu instrumentach i interwałach. Jeśli system jest logiczny, to EA wyciśnie z niego znacznie więcej niż trader manualnie.
Jeśli jednak system nie jest oparty na logicznych zasadach to znaczy, że jest do kitu i nawet jeśli przypadkiem czasem uda się dzięki niemu coś zarobić, to w dłuższej perspektywie nie ma szans na zysk.
Przemyśl to sobie dobrze i zastanów się czy jesteś w stanie matematycznie opisać reguły systemu. Jeśli tak, to zleć komuś wykonanie EA. Jeśli nie, to sam się oszukujesz i marnujesz czas.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

mariodm wiesz ocena kazdego moze byc inna ja cos podalem chcecie to to sprobujcie
a mnie nie interesuje wdrazanie i zajmowanie i glebienie tego tematu
mnie to zarobic dalo bardzo dobrze i to mi wystarczy i wcale nie jest prawda ze nikt tego nie pojal bo kilka osob pojelo i cos tam tez skorzystalo
tak samo jak twoja ocena ze ja tu smiece
ja mysle ze ty czynisz podobnie
i nie widze nawet sensu z toba sie spierac
do mnie pisza ludzie na priv i pisza bym dalej to samo robil i nie zwracal na innych uwagi troli przyglupow czy madrali dla mnie to jest bardziej wiarygodne niz np twoje bajdurzenie
Ostatnio zmieniony 18 cze 2020, 17:00 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Wolfgang Beltracchi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 07 mar 2017, 18:42

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Wolfgang Beltracchi »

Proponuje zakonczyc watek systemowy - uwazam ze jego tworca byc moze jeszcze kiedys cos przekaze na jego temat
na chwile obecna przyjmuje wyjasnienie , ze istota rozwiazania jest "cos co trzeba miec we krwi" czyli cos z czym prawdopodobnie czlowiek sie rodzi. mniej metafizycznie :) DAX od 15.06 w konsolidacji o zakresie 12200 -12430 co umozliwia wykorzystanie tych poziomow jako wsparcia-opory do biezacych zagran , nie przesadzam w ktora ze stron biorac pod uwage podwyzszona zmiennosc nastapi wybicie.

https://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Wolfgang Beltracchi pisze:
18 cze 2020, 17:00
Proponuje zakonczyc watek systemowy - uwazam ze jego tworca byc moze jeszcze kiedys cos przekaze na jego temat
na chwile obecna przyjmuje wyjasnienie , ze istota rozwiazania jest "cos co trzeba miec we krwi" czyli cos z czym prawdopodobnie czlowiek sie rodzi. mniej metafizycznie :) DAX od 15.06 w konsolidacji o zakresie 12200 -12430 co umozliwia wykorzystanie tych poziomow jako wsparcia-opory do biezacych zagran , nie przesadzam w ktora ze stron biorac pod uwage podwyzszona zmiennosc nastapi wybicie.

https://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM
wystarczy na Forex Journal założyć dziennik i tam wyjaśnić wszystkie niuanse systemu, chyba że jest problem :?: :idea:
a tak to jak jedzenie w wojsku, po pierwsze, jest gówniane , a po drugie, nigdy nie wystarczy. :!: :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

wti h2 - poszło S pod poniższy scenariusz. SL 41$
https://www.tradingview.com/x/IOaSv1HB/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

gbpaud h4 - koniec stania z boku na tej parze. Chyba Bank Anglii zdyskontowany. Modyfikacja scenariusza ale kierunek ten sam. Odnowione L i niech pendolino nabierze tylko predkosci jak wczoraj to "bedzie piknie"
https://www.tradingview.com/x/A3245YSj/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany