DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 17 lip 2015, 00:00

Wzrost
9
36%
Bez zmian
4
16%
Spadek
12
48%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: freakout »

na rzeźniku może jeszcze nie od jutra, ale od przyszłego tygodnia będzie mieć miejsce piękny rajd w dół ;) na H1 i H4 pięknie widać jak się wypłaszczył szczyt, a na D1 można już mówić o formacji advanced block :) szukać zatem okazji na S-ki bo będzie można naprawdę sporo zarobić :d

ZbychuM
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 468
Rejestracja: 01 lut 2014, 11:23

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: ZbychuM »

Do 200 nie podejdzie ?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: freakout »

ZbychuM pisze:Do 200 nie podejdzie ?
nie wykluczam że może być jakiś silny impuls wzrostowy (W1 wygląda ciekawie), ale ja obstawiam spadki ;)

Awatar użytkownika
kera.p
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: kera.p »

freakout pisze:
ZbychuM pisze:Do 200 nie podejdzie ?
nie wykluczam że może być jakiś silny impuls wzrostowy (W1 wygląda ciekawie), ale ja obstawiam spadki ;)
A czemu nie? Kto wie co może się wydarzyć?

Info z wczoraj ;)

W NY trwa konferencja z szefami największych hedge fundów organizowana przez CNBC. Głównym tematem są oczywiście spółki na Wall Street i rynek obligacji. Tym niemniej najciekawsze stwierdzenie padło na temat pary USDJPY. Jeffrey Gundlach (wschodząca gwiazda rynku obligacji) stwierdził, że para USDJPY w ciągu 5 lat dobije do poziomu 200 pod wpływem działań FED i BoJ.

-- Dodano: czw 16-07-2015, 21:04 --

Jakby kogos interesowało streszczenie co myśli Yellonka ;)

- Czy regulacje na rynku dłużnym ograniczają płynność na rynku?
Zmiany w strukturze rynku mogą wpływać na zmniejszenie płynności na rynku. Fed jednak nie wyciągnął ostatecznych wniosków na temat płynności, która z pewnością spadła po tym jak banki przestały korzystać z dźwigni na tak dużą skalę.
- Jest wiele wskaźników wskazujących na powolny wzrost płac oraz spadek bezrobocia, a presja inflacyjna jest niepewna. Jakie jest ryzyko podniesienia stóp zbyt szybko?
Z pewnością istnieje ryzyko związane z podniesieniem stóp procentowych zbyt szybko. Fed chce zobaczyć dalszą poprawą na rynku pracy, jednak prawie każdy wskaźnik wskazuje, iż zauważalne jest odbicie. Tylnie wiatry dla amerykańskiej gospodarki wieją z coraz mniejszą siłą. Niska inflacja powoduje, że Fed czeka z podwyżką, jednak wskaźnik główny powinien zblizać siędo bazowego. Yellen zaznacza też, że istnieje ryzyko podniesienia stóp zbyt późno, dlatego preferuje podwyżkę stóp w sposób rozważny i stopniowy.
- Jaki wpływ na decyzję Fed ma zawirowanie na rynku akcji?
Decyzje Fedu nie są nadmiernie pokierowane wzrostami czy też spadkami na indeksach giełdowych. O ile najważniejsze są fundemanty i publikacje makroekonomiczne, to nie można całkowicie zignorować wydarzeń rynkowych.
- W przypadku podniesienia stóp za szybko ryzyko jest większe niż przy podniesieniu ich zbyt późno, dlaczego Fed nie zamierza poczekać dłużej?
To prawda, że w przypadku gdy gospodarki będzie rosła zbyt szybko można podnieść stopy mocniej, a w przypadku "zadyszki", ciężej będzie zastosować bardziej akomodacyjną politykę. Jednak Fed musi starać się patrzeć w przyszłość, a publikacje danych podążające aktualną ściężka wskazują na konieczność rozpoczęcia procesu normalizacji stóp procentowych. Inflacja jest na niskim poziomie z powodu silnego dolara oraz cen ropy.
- Jakie są oczekiwania Fedu wobec wzrostu płac klasy średniej?
Fed patrzy przede wszystkim na wzrost płac godzinowych, wynagrodzenia godzinowe, indeks kosztów zatrudnienia przy ocenie płac w gospodarce. Wzrost produktywności będzie odgrywał istotną rolę przy oczekiwanym wzroście wynagrodzeń.
"DOŚWIADCZENIE - nazwa jaką nadajemy naszym błędom" :wink:

ZbychuM
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 468
Rejestracja: 01 lut 2014, 11:23

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: ZbychuM »

freakout pisze:
ZbychuM pisze:Do 200 nie podejdzie ?
nie wykluczam że może być jakiś silny impuls wzrostowy (W1 wygląda ciekawie), ale ja obstawiam spadki ;)
F61 fali z Monthly tam leci

Mariusz k
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:43

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: Mariusz k »

Nie wiem czy kogoś to interesuje, ale Amerykańskie indeksy wywaliło w kosmos. NASDAQ bije rekordy, S&P się do nich zbliża. Jak ktoś zapodał eLki na początku tygodnia to jest zarobiony. Ciekaw jestem czy zjazd będzie równie imponujący.

Rzadko to robię, ale zahedgowałem otwarte pozycje.

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Mariusz k pisze:Nie wiem czy kogoś to interesuje, ale Amerykańskie indeksy wywaliło w kosmos. NASDAQ bije rekordy, S&P się do nich zbliża. Jak ktoś zapodał eLki na początku tygodnia to jest zarobiony. Ciekaw jestem czy zjazd będzie równie imponujący.

Rzadko to robię, ale zahedgowałem otwarte pozycje.
Pierwsze s 2124. Coś z tego może być w przyszłym tygodniu.
The only way is up

Mariusz k
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:43

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: Mariusz k »

TsunamiPL pisze:
Pierwsze s 2124. Coś z tego może być w przyszłym tygodniu.
Też się na to czaję, ale jeszcze poczekam.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

EDEK: powinien do 1.075 zleciec i tam L
DAX: raczej tylko L
sp500: jak wyzej

wyniki apple za kilka dni - to będzie miało wpływ na sp500, apple idealnie odbiło od wsparcia na 119 i od tamtej pory rosnie jak szalone, juz na 128.... raczej nie wygląda by miało spadać, więc
eSki a'la Nowy123 sobie darujcie :)

DAX eSki to również harakiri.

sprawdzilo sie, ze usd/pln będzie rósł o czym pisalem w zeszlym tygodniu... wszelkie dołki to była okazja do L
do ilu urośnie? No kto wie? ;)

:D

ciao

-- Dodano: 16 lip 2015, 22:02 --

pomyłka, edek może nawet spaść do 1.04 (greetz Żaba)

Ostatnio wymyśliłem coś:

1.40 - szczyt
1.04 dołek
1.14 - wsparcie/opór

co je łączy? "liczba 4"

po spadku na 1.04, edek poleci na.... 1.24. Tyle
:D
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Czwartek 16.07.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

kangur: 0.727 - to będzie dołek. Keep an EYE on it!
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Zablokowany