DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:
14 maja 2020, 10:28
Anomalia pisze:
14 maja 2020, 10:18
XAB pisze:
14 maja 2020, 05:42
ANOMALIA
prosze o potwierdzenie ze zapamietasz co znaczy ten wyswiechtany tekst :)
Sell in May and Go Away
Postaram się spamiętać, ale proszę - wytłumacz mi łopatologicznie jak to rozumiesz i jak to działa. Dziękuję z góry :564: 8)
zawsze co roku jest taki miesiac na poczatku kiedy indexy potrzebuja jak i grubasy wyczyscic teren by miec tzw spokoj do jesieni
czyli by grubas nie musial w wakacje zagladac co chwile jaki jest kurs a tylko spokojnie sobie kupowac czy odkupowac
i dlatego zawsze koniec marca czy poczatek czerwca a przewaznie to jest maj jest tzw przeczyszczenie indeksow na nowe polrocze
akurat w tym roku jest pandemia wiec zrobili to w miare szybko
sezon dla tego co wyrzuca sie z rynku zaczyna sie w sierpniu/ druga polowa/
amerykance jeszcze wg mnie dolka nie zrobili
prawdopodobnie zrobia go jeszcze jak bedzie podbicie na dax tak z 500 pip i kolejna cofa to wtedy sp dopiero pokaze dno na czerwiec ale to takie moje widzimisie
dax wtedy juz moze ale nie musi spasc glebiej niz na 300 bo zrobil swoje
to latwo sie liczy
ostatni szczyt by 113xxx to 1000pip w dol lub 1500 wiekszych cudow nie bedzie
czyli 1000 w dol jest
tu juz na 100 procent maszynki zaczely odkup daxa dzis
a z daxem prosta technika dzis juz jesli normalnie to ostatni dzien spadku poszla juz druga falka tzw czyszczaca slki krotkie i zostala do zrobienia tzw dobijajaca dlatego raczej juz duzo nie zejda bo zejscia byly po 20-30 pip czyli konczaca i po balu
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

aleksandrowicz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 591
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:24

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: aleksandrowicz »

wti oil bez pozycji
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

aleksandrowicz pisze:
14 maja 2020, 11:00
wti oil bez pozycji
piernicza juz infa u mojego brokera ze wiekszego spadku uz nie przewiiduja bo firmy zaczely masowe zamowienia ropy i tym podobne bzdety 8)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

aleksandrowicz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 591
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:24

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: aleksandrowicz »

XAB pisze:
14 maja 2020, 11:04
aleksandrowicz pisze:
14 maja 2020, 11:00
wti oil bez pozycji
piernicza juz infa u mojego brokera ze wiekszego spadku uz nie przewiiduja bo firmy zaczely masowe zamowienia ropy i tym podobne bzdety 8)
bo widzą flagę masz pośrodku rysunku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ALEKS
wszystko ok u ciebie wyglada wzrost
ale rynek kasowy a to tez sie liczy raczej pokazuje abc z 9,60 :568:
https://iv.pl/image/Gt8OwV2
dlatego ja tez be
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

krab29 pisze:
14 maja 2020, 10:10
doktorek pisze:
14 maja 2020, 07:02
Eur--Usd 1,0842 glowny
1,0788
1,0757
1,0704
Ach ten KRABIK cwana bestia
Lepiej dawaj Sn czy tam Zn kiedy odwrócić. Przy pierwszym S1 trza się zacząć zastanawiać.
To co myślę o zwierzakach to tak między nami. Nie mów nikomu. :D
Kermit z Merlinem może coś narysują i zobaczymy kiedy się "nawrócić". Byle byśmy nie wsiedli do Pendolino o nazwie America. Na razie macham przy drezynie, ino sam.
Pozdrawiam i 3maj się.
Zrobilem Ci pierwszy poziom :564:

aleksandrowicz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 591
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:24

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: aleksandrowicz »

Kermit ty chyba grasz odwrotnie do tego co pokazujesz bo nie rozumiem Funt do góry z szarpaniem w duł ale tu ciągnie w dół czy dalej rozważasz jakieś korektę czy impuls w górę na gbp/usd możesz się do tego odnieść tak pytam z ciekawości

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

doktorek pisze:
14 maja 2020, 12:16
krab29 pisze:
14 maja 2020, 10:10
doktorek pisze:
14 maja 2020, 07:02
Eur--Usd 1,0842 glowny
1,0788
1,0757
1,0704
Ach ten KRABIK cwana bestia
Lepiej dawaj Sn czy tam Zn kiedy odwrócić. Przy pierwszym S1 trza się zacząć zastanawiać.
To co myślę o zwierzakach to tak między nami. Nie mów nikomu. :D
Kermit z Merlinem może coś narysują i zobaczymy kiedy się "nawrócić". Byle byśmy nie wsiedli do Pendolino o nazwie America. Na razie macham przy drezynie, ino sam.
Pozdrawiam i 3maj się.
Zrobilem Ci pierwszy poziom :564:
Wg metody z większą ilością błędów jest up, wg lepszej (ale dłużej czekam na sygnały) nie ma sygnału.
Ale przekręciłem się na Pendolino. Czyli edi up.
PS. Może jeszcze spaść, ale i może podbić i potem zjazd. Na pierwszej stronie chyba z wtorku jest wykres Kermita, z idealnym szczytem i teraz zjazdem. Teraz przydałby się zwierzak od obu Panów.
Pozdrawiam
Cytuję:
autor: Kermit » wt 12-05-2020, 12:05
edek h1 - wprawdzie jest cały czas szansa na orgra z rozbudowanym prawym ramieniem (glowa i ramiona zaznaczone strzalkami), ale obecnie bliżej mi do scenariusza że szyja zostanie wybroniona i okazja do mocniejszych L pojawi sie ponownie w okolicach podwojnego dna
https://www.tradingview.com/x/VgRm3rxe/
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

gbpaud m15, h4 - drugi prom zaczyna nabierac szybkosci
https://www.tradingview.com/x/ajEsa2jq/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 14.05.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

kabel h1 - kurcze nie zauwazylem tu wczesniej zwierzaka. Wprawdzie nie mam na kablu pozycji ale troche inaczej rozegralbym edka pod tak duzy spadek kabla. Obecnie jak ma byc reakcja popytu to dziś IMO
https://www.tradingview.com/x/Rl3COB5D/

edek h1, h4 - podobnie jak na górze to teraz na dole ciagna Sharka az na zniesienie 113 i do dolnej bandy trojkata. podobnie jak na kablu jesli ma byc reakcja popytu to dzis bo po ewentualnym wybiciu to juz tylko korekcyjnie.
https://www.tradingview.com/x/BoqACc3u/
https://www.tradingview.com/x/ADMDaW8y/

kiwi h4 - zamkniecie dzisiejszego dnia powinno miec wplyw na kilka -kilkanascie kolejnych sesji. Jesli wybronia wsparcie i kanał wzrostowy to cel na kolejne kilka tygodni to gorna banda
https://www.tradingview.com/x/XbZ7Gcgb/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany