DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

woj55 pisze:
05 gru 2019, 20:05
Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 16:55
Patryś pisze:
05 gru 2019, 16:42


Na jakich parach walutowych można wejść pozycją ponad 1000 lotów i nie spowodować dużego (zwłaszcza z perspektywy niskiej zmienności) ruchu?
Pytam bo przeczytałem kiedyś na forex factory (A może to była typowa internetowa opinia wyjęta z ...) że na majorsach płynność wynosi ok. 10 lotów na pips więc wejście 1000l na raz spowodowałoby olbrzymi ruch na raz.
Chyba 10 milionów lotów albo ze 100 milionów lotów... Skoro plynnosc w ciągu jednego dnia na FX to tyle ile warte są wszystkie giełdy świata... Przecież to podstawy w książkach o FX ;)

1000 czy 2000 lotów otwierają najlepsi traderzy w niektórych prop firmach na różnego rodzaju produktach i nie są to waluty które gramy tutaj i w takim wydaniu. Spready kalendarzowe ruszają się po 1,2,3,4,5 pipsów na dzień. Wiele razy pisane na forum, można poszukać.

Gdy malutki bank wymienia walutę kupując np 1 miliard euro za jeny to myślisz że to rusza rynkiem eurjpy? Wcale. 10 lotów... Gościu 10 lotów to tutaj co drugi trzaska na tym forum. Nooo może nie co drugi ale jest sporo takich ludzi i jest to jak kropla w oceanie. Bez wpływu na rynek.
Nie ma zleceń opiewajacych na 100 mln lotów i kropka. A ty teraz nie kręć i nie opisuj całego forexu, Nie dzwoniłeś!?....
a kto w ogóle pisał tutaj o zleceniach na 100 mln lotów? Chyba tylko Ty. Widzę ze cala ta dyskusja wyszła tylko dlatego że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja pierdole... chyba ide pobiegać. Ja się produkuje a ten kurwa czytać nie potrafi. Spadam. :lol:

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 20:10
woj55 pisze:
05 gru 2019, 20:05
Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 16:55


Chyba 10 milionów lotów albo ze 100 milionów lotów... Skoro plynnosc w ciągu jednego dnia na FX to tyle ile warte są wszystkie giełdy świata... Przecież to podstawy w książkach o FX ;)

1000 czy 2000 lotów otwierają najlepsi traderzy w niektórych prop firmach na różnego rodzaju produktach i nie są to waluty które gramy tutaj i w takim wydaniu. Spready kalendarzowe ruszają się po 1,2,3,4,5 pipsów na dzień. Wiele razy pisane na forum, można poszukać.

Gdy malutki bank wymienia walutę kupując np 1 miliard euro za jeny to myślisz że to rusza rynkiem eurjpy? Wcale. 10 lotów... Gościu 10 lotów to tutaj co drugi trzaska na tym forum. Nooo może nie co drugi ale jest sporo takich ludzi i jest to jak kropla w oceanie. Bez wpływu na rynek.
Nie ma zleceń opiewajacych na 100 mln lotów i kropka. A ty teraz nie kręć i nie opisuj całego forexu, Nie dzwoniłeś!?....
a kto w ogóle pisał tutaj o zleceniach na 100 mln lotów? Chyba tylko Ty. Widzę ze cala ta dyskusja wyszła tylko dlatego że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja pierdole... chyba ide pobiegać. Ja się produkuje a ten kurwa czytać nie potrafi. Spadam. :lol:
Tupet to ty masz, nie można Ci tego odebrać
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

index dolara h4 - taka sytuacja ;)
https://www.tradingview.com/x/20nJqlKP/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Gotti
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 24 lut 2019, 12:15

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Gotti »

Jest 2019r. a ludzie nie wiedzą nadal jak działa rynek...

crok.
Maniak
Maniak
Posty: 2497
Rejestracja: 21 wrz 2011, 22:16

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: crok. »

a co to za czyszczonko na dax ?
jak uzyskać parytet na edku -swieca z 03.12 - tu podjada pod 1,053 i wtedy rura w jeden dzien 500 piepek :)

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

woj55 pisze:
05 gru 2019, 20:17
Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 20:10
woj55 pisze:
05 gru 2019, 20:05

Nie ma zleceń opiewajacych na 100 mln lotów i kropka. A ty teraz nie kręć i nie opisuj całego forexu, Nie dzwoniłeś!?....
a kto w ogóle pisał tutaj o zleceniach na 100 mln lotów? Chyba tylko Ty. Widzę ze cala ta dyskusja wyszła tylko dlatego że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja pierdole... chyba ide pobiegać. Ja się produkuje a ten kurwa czytać nie potrafi. Spadam. :lol:
Tupet to ty masz, nie można Ci tego odebrać
Generalnie staram się nie oceniać ludzi. Jestem wyrozumiałym i obiektywnym typem człowieka ale Ty ewidentnie szukasz dziury tam gdzie jej nie ma a Moje tłumaczenie Ci ''jak dziecku'' że jesteś w błędzie jest jak walenie grochem o ścianę. Pytanie było ''ile warty może być 1 pips na majorsach'' i że niby odpowiada 10 lotom co uznałem powtórzę jeszcze raz za śmieszne. Więc napisałem odpowiednią liczbę, być może za małą nawet. A że ty sobie ubzdurałeś że ktoś otwiera bilion lotów jednym zleceniem to już tylko pogratulować Ci wyobraźni. Pokój z Tobą.

Zablokowany