DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

krab29 pisze:
05 gru 2019, 18:45
Kermit - Are you sure? Na obu, i na edim i kablu. Kabel w trendzie wzrostowym?
Kermit zawsze pisze „IMO” i „bardzo prawdopodobnie” :D Ale jak już napisze to warto się zastanowić ;)

IMO
BBHMM :twisted:

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

no to wchodzę 2x0,1lota w G/U
ciekawe czy zabuja kursem? :) :lol:

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

szuler pisze:
05 gru 2019, 18:52
no to wchodzę 2x0,1lota w G/U
ciekawe czy zabuja kursem? :) :lol:
ja S a bujnęło L

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

krab29 pisze:
05 gru 2019, 18:36
Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 16:55

Chyba 10 milionów lotów albo ze 100 milionów lotów... Skoro plynnosc w ciągu jednego dnia na FX to tyle ile warte są wszystkie giełdy świata... Przecież to podstawy w książkach o FX ;)

1000 czy 2000 lotów otwierają najlepsi traderzy w niektórych prop firmach na różnego rodzaju produktach i nie są to waluty które gramy tutaj i w takim wydaniu. Spready kalendarzowe ruszają się po 1,2,3,4,5 pipsów na dzień. Wiele razy pisane na forum, można poszukać.

Gdy malutki bank wymienia walutę kupując np 1 miliard euro za jeny to myślisz że to rusza rynkiem eurjpy? Wcale. 10 lotów... Gościu 10 lotów to tutaj co drugi trzaska na tym forum. Nooo może nie co drugi ale jest sporo takich ludzi i jest to jak kropla w oceanie. Bez wpływu na rynek.
Masz wizje niczym Tesla. Ale humor umiesz poprawić. Świeżak to może i 100 lotek trzaska, ale inni? Ja się w nich nie mieszczę. Ot mały szary żuczek
hehehe, trzeba mierzyć wysoko ;) Świeżak nie może być ciągle świezy bo minęło już kilka lat a to przecież nie dzień świstaka... więc albo podstawiony albo nie ale humor poprawia :)

Gdybym miał przełożyć 2000 lotów w takich firmach jak OSTC na forexowe warunki (zmienność) jak np Edek to trzeba by to podzielić przez jakieś 30 co daje jekieś 66 lotów na edku dla typa który obraca paroma/kilkunastoma milionami zł bez dźwigni. Odpowiedź była raczej w związku z podaną liczbą ''czy 10 lotów może ruszyć rynkiem na majorsach'' Danbo nie raz miał 10 lotów więc można go spytać jak bardzo ruszał rynkiem ;) Pipsiak też często ma 10 lotów więc pewnie sam też się chętnie wypowie jak bardzo rusza rynkiem ;) FX jest jak stydnia bez dna a największa zmienność jak np ruchy na 100 pipsów są robione na płytkim rynku ponieważ wtedy bardzo często są zdejmowane automaty i nie trzeba wcale dużego kapitału by tym rynkiem ruszyć ponieważ pojawiają się luki cenowe, puste miejsca bez zleceń gdzie nie stoi żaden trader czy instytucja. Dobrym przykładem jest jak zrobić potężny ruch bez ogromnych środków (Franek 15 stycznia 2015) Puste niezapełnione miejsca i lawina gotowa. Widać to też dobrze na realnym rynku (jesli ktoś miał do czynienia) na taśmie jak się ustawiają gracze i gdzie jest najwiecej lotów. Najwięcej lotów zawsze jest w danym momencie po aktualnej cenie, a im dalej tym najczęściej ta liczba maleje. Czasem ktoś się ustawi na grubo daleko od ceny ale często też zdejmuje zlecenie i tylko taka fałszywka. Na realnym rynku trzeba znacznie bardziej kombinować by móc cenę dostać albo by móć pozycję zamknąć gdy brakuje strony przeciwnej. Większość z nas Tutaj tego problemu nie ma. Trzeba tylko określić kierunek ;) :564:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Bartomierz pisze:
05 gru 2019, 18:51
krab29 pisze:
05 gru 2019, 18:45
Kermit - Are you sure? Na obu, i na edim i kablu. Kabel w trendzie wzrostowym?
Kermit zawsze pisze „IMO” i „bardzo prawdopodobnie” :D Ale jak już napisze to warto się zastanowić ;)

IMO
Wiesz, myli się jak każdy. To prawda. Ostatnio poległ na edim 1,12. Kongu to jednak expert od AT. Oczywiście nie wg niego. Ale. Kermit ma odwagę namalować kreski na przyszłość. I za tę odwagę należy mu się uznanie. Kwestia sposobu prowadzenia dyskusji. Ja osobiście nie rozumiem, dlaczego nie "zabezpiecza" się na wybory w UK -wydarzenie losowe- przy swoich wykresach. Ale cóż. Ma do tego prawo i nie mogę go za to oczerniać. Mogę się z tym nie zgadzać, i on ma prawo nie zgadzać się w tym ze mną. Ot dlatego jesteśmy człekami. Ale naprawdę nie rozumiem dlaczego w stosunku do niego, czy kogokolwiek innego miałbym go zwyzywać? Skąd u niektórych taka żółć?
Pozdrawiam Ciebie i Innych. Wielu pipsów.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

woj55 pisze:
05 gru 2019, 18:45
Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 18:36
XAB pisze:
05 gru 2019, 18:25
Nieśmiertelny Trader
tradek nie zwracaj uwagi powinienes juz znac i wiedziec kto tu wchodzi tylko po to by podziamotac
wojt i chwala mu za to to jest wojt
3bln eur obrot na rynku fx dziennie PANYYYYYYYYYYY
Racja. Powinienem nadstawić drugi policzek i powiedzieć dziękuję :) Tymczasem Edek up, Kabel up według prognoz porannych. Pięciolatka stała się ładnym wsparciem dla h1.
Głupote każdemu zdarza się chlapnąć ale przyznać sie do niej i uśmiechnać sie to nie każdy potrafi i po tym ludzi sie też poznaje jakimi są
Nie wiem czy się pomyliłem bo nikt tego nie skonfrontował, nie widzę przeciwwskazań by na edku w jednej chwili po dwóch stronach barykady (miski i byki ) bylo jednoczesnie 10 milionów lotów czy choćby 100. Na prawdę nie widzę w tej liczbie nic złego gdy banki non stop wymieniają waluty a ksiegowi z całego świata w tych bankach non stop matchują pozycje czyli księgują. Bez kitu. To raz a obrażanie innych w twoim wykonaniu to dwa.

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

Kermit pisze:
05 gru 2019, 18:39
Kermit pisze:
05 gru 2019, 10:11
kabel skoro nie mial wczoraj sily wrocic ponizej strefy ktora pokazywałem to może dzis dac okazje do S na 1.3163. Edek cały czas wewnatrz trojkata rozszerzajacego wiec mozliwy ponowny test strefy 1.11-1.1110 i utworzenie lokalnego podwojnego szczytu na gornej bandzie trojkata
no to targety odklepane - można zaczac zjezdzac w doł
Z całym szacunkiem,
Sądze ze tak jak nie byłó 10200-10300 tak i teraz nie bedzie podwojnego szczyty i jedziemy dalej do góry.Wydaje mi sie jakims zaprzeczeniem tego co grają obecnie grubasy , być moze jeszcze będą spadki ale nie teraz. Jesli wyjdzie na Twoje to bedę pełen podziwu..
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

woj55 pisze:
05 gru 2019, 19:18
Kermit pisze:
05 gru 2019, 18:39
Kermit pisze:
05 gru 2019, 10:11
kabel skoro nie mial wczoraj sily wrocic ponizej strefy ktora pokazywałem to może dzis dac okazje do S na 1.3163. Edek cały czas wewnatrz trojkata rozszerzajacego wiec mozliwy ponowny test strefy 1.11-1.1110 i utworzenie lokalnego podwojnego szczytu na gornej bandzie trojkata
no to targety odklepane - można zaczac zjezdzac w doł
Z całym szacunkiem,
Sądze ze tak jak nie byłó 10200-10300 tak i teraz nie bedzie podwojnego szczyty i jedziemy dalej do góry.Wydaje mi sie jakims zaprzeczeniem tego co grają obecnie grubasy , być moze jeszcze będą spadki ale nie teraz. Jesli wyjdzie na Twoje to bedę pełen podziwu..
Lepiej skonfrontuj moją odpowiedź bo tutaj i tak już nikt Cię nie słucha. Przyznaj że sam się zbłaźniłeś.... Nie masz zielonego pojęcia o tym rynku. W zasadzie możliwe że użyłem za małych liczb bo przecież pierwszy przykład z życia. Na funcie szterligu spreadzie kalendarzowym najbardziej aktualnym stoi zazwyczaj po około 200 000 - 300 000 lotów z jednej i drugiej strony co razem daje około pół miliona lotów a to raptem malutki rynek funta szterlinga na zwyklym 3- miesięcznym spreadze których to spreadów są dziesiątki a do których zwykły Kowalski dostępu nie ma. To co dopiero na takim Edku. 10 000000 z jednej i drugiej strony? Bez problemu. Jestem tego pewny jak 2*2 jest 4. Bywaj. Czas odpocząć od forum. 8)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

FRYCEK CZYLI GERMANY 30
to m5 wykres
poziom rownania w szeregu
i juz spokoj bo przynajmniej tej lki zawislej niet
https://iv.pl/image/GrzlxXe
srednia kupna 13064 i pelny luz juz bo ja z dołu a kurs 13077 ta chwila

https://iv.pl/image/GrzlTwp
teraz ropka wti
tu juz git i 1ska na jutro zostaje
https://iv.pl/image/Grzlun5
tez to wykres na m5
dolce lki i edek ski bujanie dt
mykam bo szkoda siedziec przy komp nara
a przy okazji edek tez szereg wyrownany jak to ja pisze 2ski zostaja i spoko

https://iv.pl/image/GrzseDU
Ostatnio zmieniony 05 gru 2019, 20:15 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Czwartek 05.12.2019

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 16:55
Patryś pisze:
05 gru 2019, 16:42
Nieśmiertelny Trader pisze:
05 gru 2019, 15:18


Najwieksze pieniadze w niektorych prop firmach zarabiają na najmniej zmiennych parach ale o wielkiej plynnosci. Wiele firm uważa małe wahania za plus i mniejsze ryzyko dzięki czemu otwierane są zlecenia nawet na 1000 czy 2000 lotów. Każdy rynek może być profitowy. Trzeba tylko się dostosować a nie układać go pod swoje widzimisię. :)
Na jakich parach walutowych można wejść pozycją ponad 1000 lotów i nie spowodować dużego (zwłaszcza z perspektywy niskiej zmienności) ruchu?
Pytam bo przeczytałem kiedyś na forex factory (A może to była typowa internetowa opinia wyjęta z ...) że na majorsach płynność wynosi ok. 10 lotów na pips więc wejście 1000l na raz spowodowałoby olbrzymi ruch na raz.
Chyba 10 milionów lotów albo ze 100 milionów lotów... Skoro plynnosc w ciągu jednego dnia na FX to tyle ile warte są wszystkie giełdy świata... Przecież to podstawy w książkach o FX ;)

1000 czy 2000 lotów otwierają najlepsi traderzy w niektórych prop firmach na różnego rodzaju produktach i nie są to waluty które gramy tutaj i w takim wydaniu. Spready kalendarzowe ruszają się po 1,2,3,4,5 pipsów na dzień. Wiele razy pisane na forum, można poszukać.

Gdy malutki bank wymienia walutę kupując np 1 miliard euro za jeny to myślisz że to rusza rynkiem eurjpy? Wcale. 10 lotów... Gościu 10 lotów to tutaj co drugi trzaska na tym forum. Nooo może nie co drugi ale jest sporo takich ludzi i jest to jak kropla w oceanie. Bez wpływu na rynek.
Nie ma zleceń opiewajacych na 100 mln lotów i kropka. A ty teraz nie kręć i nie opisuj całego forexu, Nie dzwoniłeś!?....
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

Zablokowany