DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Świeżak44 pisze:
02 sty 2020, 20:39
Nie masz racji Kermit, bo grid z definicji to jest dokładanie do stratnych pozycji. I to właśnie było robione na wykresie XAB. Zarządzanie MM nie ma tu znaczenia. Może wytrzyma, może nie. Problem jest, że idzie pod prąd i dokłada.
a ja o czym Ci napisalem? O życiu na Marsie? Wyjasnilem wszystko
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Świeżak44 pisze:
02 sty 2020, 20:39
Nie masz racji Kermit, bo grid z definicji to jest dokładanie do stratnych pozycji. I to właśnie było robione na wykresie XAB. Zarządzanie MM nie ma tu znaczenia. Może wytrzyma, może nie. Problem jest, że idzie pod prąd i dokłada.
A ja mam wszystkie pozycje zabezpieczone na SL-ach. Nie wiem czy zawsze to widać, ale wszystko ma SL, nawet troche dalej. I owszem, jest możliwość, że stracę -10% dziennie, bo to konto DT, do ostrego grania. Ale zarządzanie ryzykiem mam już niezłe.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Świeżak44 pisze:
02 sty 2020, 20:39
Nie masz racji Kermit, bo grid z definicji to jest dokładanie do stratnych pozycji. I to właśnie było robione na wykresie XAB. Zarządzanie MM nie ma tu znaczenia. Może wytrzyma, może nie. Problem jest, że idzie pod prąd i dokłada.
Nie spieraj sie bo nie masz racji. Dzielenie pozycji na kilka mniejszych OD ZAWSZE generuje mniejszą strate niż niz ta bez jej dzielenia. Podstawy zarządzania MM. Kwestią jest jak duże sa te dokładane pozycje. Naczytałeś sie Szwajcara i teraz za nim powtarzasz :)

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ale Szwajkcar ma racje. Nie można grac w ten sposób- dokładać do stratnych pozycji kolejne. To zły nawyk po prostu i nieważne ile jak małych pozycji się weźmie.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Świeżak, "nasz" demon. Gram według reguł. Kurs wzrósł i grając na S i tak jestem do przodu.
Pytanie za 100 pkt. Jak musi wzrosnąć kurs by mój grid wywalił mi konto?
Kwestią jest to za ile grasz. 30 lotów. Jakie depo do tego. Melon?
edit: Kwestią czasu jest jak ja czy ty będziemy mieli nie stratną pozycję a serię stratnych. No, mam takie ciągi. I co wtedy? Nowy demon. W życiu tak nie da się bo ten hajs trzeba zarobić.
3maj się.
edit: kurcze, właśnie zobaczylem, że złamałem zasady. Jedna pozycja 30 grudnia i dzisiaj druga. Popieerniczyły mi się tygodnie. Miało być 1x na tydzień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
02 sty 2020, 20:48
Ale Szwajkcar ma racje. Nie można grac w ten sposób- dokładać do stratnych pozycji kolejne. To zły nawyk po prostu i nieważne ile jak małych pozycji się weźmie.
Można i milion wpłacic na konto grać 1% obsuwa nawet i 500 pipsowa
albo z ręki
Tylko pytanie po kiego ten milion i pozycja która odlatuje i generuje straty
ale w sumie kto bogatemu zakaże

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Świeżak44 pisze:
02 sty 2020, 20:48
Ale Szwajkcar ma racje. Nie można grac w ten sposób- dokładać do stratnych pozycji kolejne. To zły nawyk po prostu i nieważne ile jak małych pozycji się weźmie.
Świeżak jak umoczysz ze 2 reale depozyty to zobaczysz ze kilka lat nauki na demo bez trenowania najważniejszego czyli psychiki oraz generalnie głowy i nadal jesteś w czarnej dooooopie.
Jak potrafisz czytać wykres, wiesz gdzie znajduje się cena, masz plan i ustalone punkty krytyczne, podzielisz pozycje na mniejsze, dobierzesz wielkosc całości odpowiednio do depozytu i grasz swój plan to nic złego Ci sie nie stanie. W najgorszym wypadku bedzie to pozycja ktora nie wejdzie i nawet zbytnio sie tym nie przejmiesz bo bedzie to jedna pozycja z wielu. Ale jak nie wiesz co sie dzieje bo wykres to dla Ciebie czarna magia, a long term to dla Ciebie interwał m5, do tego prawidłowe zarządzanie ryzykiem definiujesz jako to nie położenie nowego konta demo przynajmniej przez 2 pierwsze dni to uwierz mi ze grid nie jest i nigdy nie bedzie dla Ciebie. Pod żadną postacią.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »


Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

krab29 pisze:
02 sty 2020, 20:50
Świeżak, "nasz" demon. Gram według reguł. Kurs wzrósł i grając na S i tak jestem do przodu.
Pytanie za 100 pkt. Jak musi wzrosnąć kurs by mój grid wywalił mi konto?
Kwestią jest to za ile grasz. 30 lotów. Jakie depo do tego. Melon?
edit: Kwestią czasu jest jak ja czy ty będziemy mieli nie stratną pozycję a serię stratnych. No, mam takie ciągi. I co wtedy? Nowy demon. W życiu tak nie da się bo ten hajs trzeba zarobić.
3maj się.
edit: kurcze, właśnie zobaczylem, że złamałem zasady. Jedna pozycja 30 grudnia i dzisiaj druga. Popieerniczyły mi się tygodnie. Miało być 1x na tydzień.
Przy takich mikropozycjach stracisz mniej niż 10% konta jakby wywaliło szczyt wszechczasów. Nie da sie uwalić konta, ale grasz najwyżej o +1% tego konta. Żeby tak zarobić +100% konta w ten sposób trzeba by z 10 lat przeznaczyć. Ale podejrzewam że skuteczność byłaby ponad 90%.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 21:26 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 1 raz.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: DayTrading: Czwartek 02.01.2020

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

mózg człowieka nie jest w stanie akceptować straty,
czy to będzie czas, droga, pieniądze
wejdziesz małą pozycją i jesteś na niej stratny a kurs idzie na historyczne poziomy i wiesz, że zawróci bo tak to wynika z fundamentów to dokładasz kolejne na kolejnych poziomach technicznych/psychologicznych ale wyłącznie małe pozycje
a jak się odwróci i idzie w zamierzonym kierunku to dokładasz po 5x więcej
mózg nakazuje Ci nie czekać i nie dzielić a walić na max bo przecież jak pójdzie w dobrą stronę to będziesz stratny, że nie wszedłeś od razu większa pozycją

ps. wychodzę teraz z długiego long terma półrocznego na eurpln i miało być po 4,25 a jest prawie 1 grosz niżej a mózg każe przez chytrość poczekać bo może jeszcze pół grosza lub więcej wpadnie
te krótkie S kilku dniowe łatwiej się zamyka bo lepiej zaksięgować zysk niż marzenia

Zablokowany