DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

Dla mnie różnica pomiędzy kontem demo a real jest taka jak pomiędzy uczestnictwem w radzie WRC na PC a rajdem real. Niby podobnie, ale inna bajka.
Dlatego setki osób zarabia na demo a na real prawie nikt. Co drugi wygrywa rajd WRC na swoim kompie, a w realu garstka.
Dlatego ja jestem za tym żeby treningi jednak prowadzić mała kasą ale na real. To jak zaczynać trenować rajdy dla dzieci na gokartach real a nie na PlayStation.
Demo to symulator, można nauczyć się obsługiwać platformę, przyciski, itp
Obrazek

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

e.mordulec.fx pisze:
22 maja 2019, 12:38
Dla mnie różnica pomiędzy kontem demo a real jest taka jak pomiędzy uczestnictwem w radzie WRC na PC a rajdem real. Niby podobnie, ale inna bajka.
Dlatego setki osób zarabia na demo a na real prawie nikt. Co drugi wygrywa rajd WRC na swoim kompie, a w realu garstka.
Dlatego ja jestem za tym żeby treningi jednak prowadzić mała kasą ale na real. To jak zaczynać trenować rajdy dla dzieci na gokartach real a nie na PlayStation.
Demo to symulator, można nauczyć się obsługiwać platformę, przyciski, itp
to co powiesz na to:
np. piloci samolotów pasażerskich są zobowiązani do ćwiczeń na symulatorze
wg. twojej teori (zdania) powinni trenować lądowania awaryjne na małych samolotacg :?: :d
każdy ma swoje zdanie na ten temat na zasadzie " jestem za a nawet przeciw" :!: :D i tego się trzymamy
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Dobrego Dnia :D
Takie tam rozmyślenia :idea: :!:
Czytając wypowiedzi oraz wpisy w dziale "Forex Journal" lub " DayTrading" odnoszę wrażenie , że spora liczba osób pisząca, nie posiada
strategii inwestycyjnej która systematycznie generowałyby zyski , a jeżeli ma..... jej nie przestrzega lub stosuje w ograniczonym zakresie.
Każdy uczestnik rynku FX powinien mieć swoją strategię. Jeżeli nie jest w stanie jej zbudować lub zaadoptować na własne potrzeby, oraz nie posiada umiejętności zbudowania własnej , ma niewielkie szanse powodzeniana , zwłaszcza na rynku forex.
Zanim jednak przejdzie do budowy strategii, powinien opanować elementy i zasady jej budowy.
Strategia, powinna być prosta w stosowaniu i dostosowana do wiedzy i umiejętności uczestnika rynku forex.
Początkujący traderzy mają przekonanie, że jeżeli zastosują skomplikowaną strategię, (którą tak naprawdę nie do końca rozumieją),
to osiągną sukces rynkowy, doświadczeni – wiedzą, że najlepiej się sprawdzają proste systemy.
Budując strategię na rynku forex trzeba też pamiętać, że nie istnieje możliwości zaprojektowania jej tak, aby w 100% decyzje były trafne. Można natomiast, stosując zasady i trzymanie się reguł, znacznie ograniczyć liczbę chybionych decyzji. co za tym idzie
poprawić skuteczność, w innym wypadku pełnione błędy prowadzą w konsekwencji do wyzerowania konta początkowego.
powodzenia :564:
HTH...HAND...AFK :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 954
Rejestracja: 18 maja 2015, 11:10

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Zolo »

Święte słowa :564:
Dobrego piątunia :D

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Budując swoją strategię trzeba zastanawić się nad tym, jaka powinna wyglądać nasza strategia handlowa :!:
oraz postawić sobie podstawowe cele. :!:
1. Możliwość stosowania strategii w dowolnym czasie (dowolny TF)
- efektywna dla handlu na rynkach papierów wartościowych, Forex.
- możliwie jak największa jednoznaczność sygnału,brak fałszywych sygnałów lub ich nieznaczna ilość.
2. Cel podstawowy, kwota lub % w czsie , początkowego depozytu lub equity.
3. Otworzyć konto demo poczżtkowego depozytu jakim jesteś w stanie zaczynać na realnym koncie :!:
I zacząć zabawę :D :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nie, no coś Ty! To nie może być takie proste... :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

meylo pisze:
28 maja 2019, 10:19
Nie, no coś Ty! To nie może być takie proste... :)
chcesz znać moje zdanie :?: uważam że proste jak "budowa cepa" :D + cierpliwość i spokojnie podchodzić do zagadnienia (tematu) :lol:
od początku prowadzenia tego dziennika starałem się pokazać jak można zbudować swoją strategię.
były i metody i wskaźniki ,jeżeli nawet jedna osoba skorzystała to warto było 'te wypociny przelać na papier " :think: :lol:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Znam Twoje zdanie. Żartowałem. Też lubię KISS.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

meylo pisze:
28 maja 2019, 19:23
Znam Twoje zdanie. Żartowałem. Też lubię KISS.
wiem że żartowałeś mam dystans do siebie i szanuję ludzi z poczuciem humoru :D
ok.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 954
Rejestracja: 18 maja 2015, 11:10

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Zolo »

Dobrego dnia :)
Zrobili w nocy głębokiego motyla.
Czas na L-ki?
Powodzenia:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ