DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:daytrading-piatek-29-03-2019-t30529-100.html#p939522
@Cblondyn...postaram się pokazać jak to zrobić :!: :?:
bez reivestycji i innych fajerwerków
w ten sposób:
konto : demo - 10.000 /1:30
120% z 10.000 to 12.000 : przez 365dni = 32,87
7 dni w tygodniu = 230,13,
30 dni w miesiącu =986,30 :!:
rok minimum 12.000
wyniki: koniec miesiąca
kończymy po realizacji lub wyzerowania konta :D
Wszystko zalezy z jakim ryzykiem na jedna transakcje. Bo niejaki Danbo potrafi w kilka tygodni z 250euro zrobic ponad 8000euro. Co stanowi ponad 3000%. To nic, że uwala potem wszystko. Ale jak widac jest wykonalne. Ale to własnie rozsądne zarządzanie ryzykiem jest jednym z elementów skutecznej strategii. Proponuje nie więcej niz 1-2% na pozycje (SL)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
Tolmon_Nika pisze: Wszystko zalezy z jakim ryzykiem na jedna transakcje. Bo niejaki Danbo potrafi w kilka tygodni z 250euro zrobic ponad 8000euro. Co stanowi ponad 3000%. To nic, że uwala potem wszystko. Ale jak widac jest wykonalne. Ale to własnie rozsądne zarządzanie ryzykiem jest jednym z elementów skutecznej strategii. Proponuje nie więcej niz 1-2% na pozycje (SL)
max.-0,5 lota to około 2,3% depo
tylko jedna pozycja
może masz inną propozycję :?:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:
Cblondyn pisze:
Tolmon_Nika pisze: Wszystko zalezy z jakim ryzykiem na jedna transakcje. Bo niejaki Danbo potrafi w kilka tygodni z 250euro zrobic ponad 8000euro. Co stanowi ponad 3000%. To nic, że uwala potem wszystko. Ale jak widac jest wykonalne. Ale to własnie rozsądne zarządzanie ryzykiem jest jednym z elementów skutecznej strategii. Proponuje nie więcej niz 1-2% na pozycje (SL)
max.-0,5 lota pozycja.
może masz inną propozycję :?:
To nie do konca tak. Bo o wielkości SL decyduje wielkość pozycji. Inna będzie przy SL=50 a inna przy SL=100. Jak łatwo policzyc przy SL=50 pozycja może byc 2x większa. W obu przypadkach ryzyko jest takie same. Musisz wiedzieć jak dużą pozycje otwierasz i jakie ryzyko stanowi Twój SL. W procentach do całego depo.
A 0,5 lota to jaką ma wartość? Od tego trzeba zacząć. By ustalić wartość SL.
U mojego brokera 0,5 lota to wielkość/wartość pozycji = 145 625 euro!. Dla mnie masakra.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
Tolmon_Nika pisze:
Cblondyn pisze:
To nie do konca tak. Bo o wielkości SL decyduje wielkość pozycji. Inna będzie przy SL=50 a inna przy SL=100. Jak łatwo policzyc przy SL=50 pozycja może byc 2x większa. W obu przypadkach ryzyko jest takie same. Musisz wiedzieć jak dużą pozycje otwierasz i jakie ryzyko stanowi Twój SL. W procentach do całego depo.
A 0,5 lota to jaką ma wartość? Od tego trzeba zacząć. By ustalić wartość SL.
U mojego brokera 0,5 lota to wielkość/wartość pozycji = 145 625 euro!. Dla mnie masakra.
s/l ustawia mi wskaźnik opracowany dla określonego indexu i nie jestem w stanie przewidzieć w momęcie otwierania pozycji jaka będzie jego wartość :!: (musiałbym liczyć a jestem leniwy :mrgreen: )
następnie w określonych warunkach ustawia BE+xx , oraz tp a ja przestaję się zajmować otwartą pozycją
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 15:32 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tolmon_Nika pisze:
s/l ustawia mi wskaźnik opracowany dla określonego indexu i nie jestem w stanie przewidzieć w momęcie otwierania pozycji jaka będzie jego wartość :!: (musiałbym liczyć a jestem leniwy :mrgreen: )
następnie w określonych warunkach ustawia BE+xx
To jest gdzieś do pobrania narzędzie które automatycznie liczy to wszystko od razu. Pewnie Technik tez takie narzędzie ma. Jego pytaj. Bo nie możesz ustawiać SL nie wiedząc ile ci zabierze z depo kasy.
Zobacz w specyfikacji u Twojego brokera ile kontraktów zawiera 1 lot na DAX. To w przybliżeniu ci policze. Albo policz jaką wartość ma 1 punkt przy otwartej pozycji.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
Tolmon_Nika pisze:
s/l ustawia mi wskaźnik opracowany dla określonego indexu i nie jestem w stanie przewidzieć w momęcie otwierania pozycji jaka będzie jego wartość :!: (musiałbym liczyć a jestem leniwy :mrgreen: )
następnie w określonych warunkach ustawia BE+xx
To jest gdzieś do pobrania narzędzie które automatycznie liczy to wszystko od razu. Pewnie Technik tez takie narzędzie ma. Jego pytaj. Bo nie możesz ustawiać SL nie wiedząc ile ci zabierze z depo kasy.
Zobacz w specyfikacji u Twojego brokera ile kontraktów zawiera 1 lot na DAX. To w przybliżeniu ci policze. Albo policz jaką wartość ma 1 punkt przy otwartej pozycji.
wskaźnik w/g. wskazówek opracował i napisał jeden z moich znajomych kilka lat temu .
pokazuje ile kasy zassie (zgarnie brok) w wypadku odpalenia s/l
i jest to około 2--2,47 % .
ps otworzyłem dzisia konto -kwota 10.000 USD
otwatrą pozycję pokażę następnego dnia po otwarciu, by nic nikomu nie sugerować
i jeszcze jedno ,gramy prostą metodą, bez pośpiechu ,otwarte pozycje na czystym wykresi z s/l oraz TP
gramy TYLKO :!: DAX :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dax-prosta-metoda-t29676-850.html#p937720
ten projekt w dalszym ciągu jest prowadzony ,postaram się pokazywać od czasu do czasu wyniki :roll:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

despertador
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2018, 18:39

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: despertador »

IMO jeśli nie wybiją trwale ostatniego szczytu pkt A, to możliwy zjazd do pkt D okolice 10970, albo nawet do X okolice 10860. Jak sądzicie?

https://invst.ly/afyxy

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

despertador pisze:IMO jeśli nie wybiją trwale ostatniego szczytu pkt A, to możliwy zjazd do pkt D okolice 10970, albo nawet do X okolice 10860. Jak sądzicie?
https://invst.ly/afyxy
:564:
mój wskaźnik pokazuje ..pkt,A -11779....11824.3 pkt. D - 10680...10700
te poziomy w czasie wskaźnik uaktualnia .
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2019, 18:50 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 5 razy.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

despertador
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2018, 18:39

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: despertador »

:564: Nie mam nic przeciw

ODPOWIEDZ