DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Ekolog pisze:
15 paź 2019, 07:45

Dzięki za wyjaśnienie. Twoje nastawy są ok dla indeksów :564: Czyli najbardziej optymalny interwał który daje najlepsze profity i spokoju to H1 i D1 rozumiem z Twoich wykresów. H4 jak się sprawdza bo rzadko wstawiasz?
H4 jest pomocne i używam by określić pozycję czy: dalej po kierunku :?: lub < korekta> :idea: i jak duża :!:
spokojnego dnia :)
AFK
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tolmon_Nika pisze:
15 paź 2019, 08:05
Ekolog pisze:
15 paź 2019, 07:45

Dzięki za wyjaśnienie. Twoje nastawy są ok dla indeksów :564: Czyli najbardziej optymalny interwał który daje najlepsze profity i spokoju to H1 i D1 rozumiem z Twoich wykresów. H4 jak się sprawdza bo rzadko wstawiasz?
H4 jest pomocne i używam by określić pozycję czy: dalej po kierunku :?: lub < korekta> :idea: i jak duża :!:
spokojnego dnia :)
AFK
index now-H1-H4.png
HTH :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Nawiązując do wczorajszego poranne indexy :)
index now-H1-H4.png
THT :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wyjęło ci SL, czy jeszcze trzyma?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

ninjaproject pisze:
16 paź 2019, 14:53
Wyjęło ci SL, czy jeszcze trzyma?
Wyraźnie widać na wykresie :wink:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Trading to ciężka praca

Uważam że prawdą jest, iż inwestowanie to ciężka praca. To samo tyczy się oczywiście tradingu.
Inwestor, którego strategia opiera się na analizie fundamentalnej, musi on badać wiele komentarzy płynących z przedsiębiorstw, sprawozdań oraz różnego rodzaju, raportów.
W przypadku gdy mamy do czynienia z traderem, który preferuje analizę techniczną.
to z zasady spędza on przy wykresach i poświęca sporo czasu, nawet jeżeli doszedł on do wprawy,
która może oznaczać dla niego dużo wolnego czasu.
Lecz zaniedbanie systematycznego analizowania wykresów może odbić się na wynikach.
Nie ma łatwych pieniędzy. do wszystkiego trzeba dojść ciężką pracą.
Oczywiście jest bardzo prawdopodobna możliwość, że dojdzie się do poziomu, który nie będzie wymagał już dużego zaangażowania
czasu wkładu pracy - nie zmienia to jednak faktu, iż bardzo często, by dojść do takiego poziomu, trzeba się najpierw nieźle napracować.
Trading to jedna z tych dziedzin gdzie sukces zależy tylko i wyłącznie od Twojego zaangażowania,
włożonego wysiłku i poziomu umiejętności.
By te umiejętności zdobyć trzeba czasu, chęci i wysiłku, nie jest to takie proste, ale na koniec,daje pewnego rodzaju wolność oraz satysfakcję.
"Pieniądze" widać na wykresie pod postacią wolumenu, obraz wykresu jest trochę opóźniony względem "kresek", gdzie pojawiają się zlecenia.
Na bazie analizy innych instrumentów - mogą być przepływy, czy informacje o możliwości pojawienia się popytu czy podaży.

Ruch ceny jest efektem tych wcześniejszych zdarzeń, tak jak w podstawach ekonomii – cenę kształtuje popyt i podaż.
Jeśli chcemy szukać jakiejś przewagi na rynku, to musimy posługiwać się metodami wyprzedzającymi.
Takimi jak, geometria, fale, teorie, analizy, które maja przewidywać zachowanie ceny.

Trading jest ciężką pracą, zwłaszcza gra na niskich interwałach jest mocno obciążająca i wymaga dużej koncentracji.
Myślę, że wielu zwłaszcza rozpoczynających przygodę z fx nie zdaje sobie z tego sprawy.
Upływ czasu wpływa I buduje doświadczenie i wiedzę, z drugiej destrukcję organizmu.

To są wnioski z okresu prowadzenia tego dziennika, mam nadzieję że ktoś skorzystał z tych "wypocin"
:564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

DetailedStatement EA
Report.png
DetailedStatement.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2019, 22:44 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cd. DetailedStatement EA
mmiesięczne pozycje-1.png
mmiesięczne pozycje-2.png
mmiesięczne pozycje-3.png
AFK BB
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cd.....
dax-prosta-metoda-t29676-1160.html#p960652
Prowadząc ten dziennik przez dwa lata , starałem się pokazać jak od "poszukiwacza przygód" (hazardzisty) powoli i cierpliwie ,
możliwe jest dojście do zadowalających wyników na tym rynku.
Nie wiem czy udało mi się przekazać oraz pokazać poszukiwania i mozolne dążenie do celu jakim jest opracowanie,
własnej strategii (AT , AF) i metodologii (techniki) inwestowania - otwieranie/zamykanie pozycji , stosowanie s/l .Tp,.. itd.itp.
Mam cichą nadzieję że, zaczynającym przygodę ( i nie tylko) z rynkiem , skłoni do zastanowienia i przemyślenia swoich poczynań
zanim zaczną inwestować realne środki.
Kończąc , nikogo nie namawiam ani nie odradzam inwestowania na rynku fx ,
radzę tylko zastanowić się oraz pomyśleć przed podjęciem decyzji o uczestniczeniu w tych zawodach (zabawie).
Kończąc ten dziennik, życzę Wszystkim dojścia do CELU :!:
HTH :564:
BB AFK
Pozdrawiam
Ps. Στο τέλος όλα θα είναι καλά. Κι αν δεν είναι όλα καλά θα σημαίνει πως το τέλος δεν ήρθε ακόμη…. :idea:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Zauważyłem, że ostatnio mniej grasz DAX-a. Też masz go dosyć??? :mrgreen:
PS. I mało DJ.. :shock: A ja to katowałem non stop razem z DAX-em. . Nas100 lepszy?? Czemu tyle NAS100?
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

ODPOWIEDZ