DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dzikson pisze:
07 paź 2019, 22:58
Wysoki ten TP :D raczej nastawiam się zejście i testowanie ostatniego dołka po dzisiejszym odbiciu od oporu.
Zaglądam od niedawna Do Twojego wątku. Nie czytałem całego. Ale czy możesz opisać dokładniej Twoją metodę? Pierwszy post jest czytelny, ale za mało informacji jest w nim które potrafię odczytać bez zadania tego pytania. Interesuje mnie Twoja metoda bo ślęczenie całymi dniami przed wykresami przyprawia o ból głowy czasami
Pozdrawiam i gratulacje !
uważam że poniższe wykresy są wystarczającym opisem metody tu stosowanej :idea:
dokładnie widać :dłuższy ,średni oraz krótsze terminy otwierania oraz zamykania pozycji :!:
US30Daily.png
US30H4.png
US30H1.png
HTH :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dzięki za odpowiedź.
Wcześniej nie napisałem że chodziło mi dax'a, ale to w sumie nie ważne.

Co do otwierania i zamykania pozycji nie mam pytań jako takich, bo rozumiem że najważniejszym wyznacznikiem są wsparcia/opory, co zresztą sprawdza się doskonale (przynajmniej na dax'ie), na złocie linie trendu mają większe zastosowanie (przynajmniej u mnie), ale chodzi mi bardziej o wspomniane dwie pozycje z pierwszego postu :) Jedna z szerszym TP druga z węższym. Rozumiem że jedna jest takim ewentualnym zabezpieczeniem przed odwróceniem i złapaniem drugiego SL?

Jeszcze mam pytanie odnośnie wskaźnika którego używasz. Nie jest to zwykły fraktal chyba? Czy mógł był coś więcej napisać? przesłać ewentualnie namiar, lub plik?
Pytam bo próbowałem na kilku wykresach fraktali ale zrezygnowałem bo na MT4 strzałek jest tak dużo że się później połapać nie idzie
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dzikson pisze:
09 paź 2019, 18:16
Jeszcze mam pytanie odnośnie wskaźnika którego używasz. Nie jest to zwykły fraktal chyba? Czy mógł był coś więcej napisać? przesłać ewentualnie namiar, lub plik?
Pytam bo próbowałem na kilku wykresach fraktali ale zrezygnowałem bo na MT4 strzałek jest tak dużo że się później połapać nie idzie
pisałem wcześniej na ten temat :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Nie znajdę chyba.
Nawet jak byś mi napisał że to HTH czy HF :D to dopiero bym skumał bo nawet nie wiem co te skróty znaczą hehe :d Więc jeśli gdzieś tego wprost nie napisałeś to nie znajdę. Ale mimo wszystko dzięki za poświęcony czas :564:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dzikson pisze:
09 paź 2019, 22:50
Nie znajdę chyba.
Nawet jak byś mi napisał że to HTH czy HF :D to dopiero bym skumał bo nawet nie wiem co te skróty znaczą hehe :d Więc jeśli gdzieś tego wprost nie napisałeś to nie znajdę. Ale mimo wszystko dzięki za poświęcony czas :564:
z tego co pamiętam (teraz bez nazwy) jest to przerobiony i zmodyfikowany jeden ze wskaźników super_sygnal.
gdzieś napisałem który to był (przed modyfikacją). :!:
Hope That Helps :p
:564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

INDEXY now
DAX
GER30Daily.png
GER30H1.png
CNP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tolmon_Nika pisze:
11 paź 2019, 10:02
INDEXY now
DAX
GER30Daily.png
GER30H1.png
CNP
SP500
SPX500Daily.png
SPX500H1.png
CNP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tolmon_Nika pisze:
11 paź 2019, 10:04
Tolmon_Nika pisze:
11 paź 2019, 10:02
INDEXY now
DAX
GER30Daily.png
GER30H1.png
CNP
SP500
SPX500Daily.png
SPX500H1.png
CNP
NAS100
NAS100Daily.png
NAS100H1.png
HTH :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 954
Rejestracja: 18 maja 2015, 11:10

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Zolo »

Dobrego dnia :)
Myślę, że ruch wzrostowy ma się chwilowo ku końcowi (może podejdą jeszcze pod szczyt poprzedni) jak na rys z różowym zwierzakiem. Następnie widzę powrót do spadków...
Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Pisząc ten dziennik chciałem pokazać że nic nie przychodzi łatwo i za darmo.
przez prawie dwa lata starałem się pokazać jak z "żółtodzioba forexowego" można dojść do wyższego poziomu "zarabiającego" :idea: :!:
niestety trzeba poświęcić na to trochę czasu , jeżeli dostanie się coś za darmo satysfakcja jest wątpliwa .
Nie ma uniwersalnej metody oraz strategii każdy musi wyszukać, wypracować , stworzyć pasującą dla swojej osobowości.
Metody oraz strategie każdy musi sam wypracować.
Nie szukam kłopotów dlatego sorki ale nie mogę się dzielić i podawać sygnałów o szkoleniach nie wspomnę.
bez urazy niestety ale nie będę odpowiadał na tego rodzaju pytania .
AFK
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ