DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Tolmon_Nika pisze:
11 lip 2019, 15:14
Tomasz196407 pisze:
11 lip 2019, 14:55

napisałem ten post wczorajszy tylko i wyłacznie dlatego ze była mowa o mnie
i normalnie myslacy bo kolega mnie poinformował o tym poscie
chyba by zareagował na ten post
a tu docinki od samego rana
w porządku moge byc i tym co tam okresliłes jak masz satysfakcje z tego
ale co to zmienia w Twoim i moim trejdingu -NIC
w postach tu na forum tylko tyle że piszemy od rana i chcesz cos udowodnic
wyzszosc czegos tam na nizszoscia czegos
Zastanów sie WARTO? chopie
a ja dopiero dzisiaj rano przeczytałem te posty a tu :
dax-prosta-metoda-t29676-1020.html#p948960
odpowiedziałem rano nieco zdziwiony i ....się zaczeło prześledż wpisy może zrozumiesz że zamiast do autora miałeś wielkie pretensje do mnie :!:
dziwiąc się że piszesz o adminie dałem do zrozumienia byś wyjaśnł nieporozumienieoraz zapytałem co znaczy dochodzenia sie , nie wiem co to znaczy a TY wielkie pretensje przecież nie będę s..ł w gacie
WARTO? chopie , czytać ze zrozumieniem i nie pisać pod wpływem emocji , odnosi się to również do mnie :!:
i muszę ci podziękować , przynajmniej wiem co myślisz o tym dzienniku :p
Nie krzykne bosze bo nie przystoi
Tolmo przeciez Twoje posty o indeksach
przecza same sobie
nie wiem skoro ja tylko to widze
to moze sie myle
pytanie o spx wybił ci sla czy nie
chyba ze nie piszemy o stratach
to rozumie

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tomasz196407 pisze:
11 lip 2019, 15:22
Nie krzykne bosze bo nie przystoi
Tolmo przeciez Twoje posty o indeksach
przecza same sobie
nie wiem skoro ja tylko to widze
to moze sie myle
pytanie o spx wybił ci sla czy nie
chyba ze nie piszemy o stratach
to rozumie
po sygnale zamknięte z ręki , jako że to USD to nie jest źle :D
handel.png
:564:
ps.mam takiego małego gnoma który mi podpowiada jaki mam sygnał :p
na wykresach wszysto widać i jest jasne jak słońce
INDEXY- now.png
HTH :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Tolmon_Nika pisze:
11 lip 2019, 15:40
Tomasz196407 pisze:
11 lip 2019, 15:22
Nie krzykne bosze bo nie przystoi
Tolmo przeciez Twoje posty o indeksach
przecza same sobie
nie wiem skoro ja tylko to widze
to moze sie myle
pytanie o spx wybił ci sla czy nie
chyba ze nie piszemy o stratach
to rozumie
po sygnale zamknięte z ręki , jako że to USD to nie jest źle :D
handel.png
:564:
ps.mam takiego małego gnoma który mi podpowiada jaki mam sygnał :p
na wykresach wszysto widać i jest jasne jak słońce
INDEXY- now.png
HTH :D
Dobrze już koncze nie dam rady, jestes super trader
niechaj zatem dobrze wszyscy obserwują i może rzeczywiscie czegoś sie nauczą
ja mam tylko dyskomfort bo mogłem te klika h spedzic inaczej
a postowanie darowac sobie
Co tez nie swiadczy ze to co wypowiedziałem rano o transparentosci zagrań że rezygnuje bo pokazałeś inaczej swoje zagrania
Jak sie da to poprosze zatem admina o skasowanie moich nieuzytecznych tu postów
i raczej juz nie bede komentował tak wielkiego tradera bo poprostu oko zadowola to co pokazałeś
żegnam

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tomasz196407 pisze:
11 lip 2019, 16:12
x............................
ja mam tylko dyskomfort bo mogłem te klika h spedzic inaczej
a postowanie darowac sobie
Co tez nie swiadczy ze to co wypowiedziałem rano o transparentosci zagrań że rezygnuje bo pokazałeś inaczej swoje zagrania
przynajmniej stara prawda zapukała w monitor i trzeba wyciągnąc odpowiednie wnioski
- nie zawsze to co widać na pierwszy rzut oka musi być prawdziwe :564: i dobrze jak się o tym pamięta
ps natłukłem postów za wszystkie czasy
ATM AFK
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Tolmon_Nika pisze:
11 lip 2019, 16:52
Tomasz196407 pisze:
11 lip 2019, 16:12
x............................
ja mam tylko dyskomfort bo mogłem te klika h spedzic inaczej
a postowanie darowac sobie
Co tez nie swiadczy ze to co wypowiedziałem rano o transparentosci zagrań że rezygnuje bo pokazałeś inaczej swoje zagrania
przynajmniej stara prawda zapukała w monitor i trzeba wyciągnąc odpowiednie wnioski
- nie zawsze to co widać na pierwszy rzut oka musi być prawdziwe :564: i dobrze jak się o tym pamięta
myśle ze stosowanie zawsze jest pierwsze od wciskania na siłe innym prawideł
tak ze trzym sie i oko tez trenuj :564:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Chciałbym obydwu Panów szczerze przeprosić. Ostatnią rzeczą o której pomyślałem było doprowadzenie do sytuacji która jest opisana w trzech ostatnich stronach żurnala. Ogromnym problemem jest interpretacja słów napisanych przez kogoś. Moją intencją było to by obie osoby dysponujące, dla mnie, ogromną wiedzą znalazły wspólny język Niestety na tym popłynąłem.. I nie pisząc o altruizmie, myślałem o swoim interesie – chciałem na tym skorzystać – tak jestem egoistą. W pełni zgadzam się z Tolmo:
Tolmon_Nika pisze:
11 lip 2019, 14:33
Nie mamy wpływu na to, jak inni ludzie rozumieją to, co do nich mówimy lub piszemy.
To odbiorca o tym decyduje, jak chce zrozumieć naszą wypowiedź przez swoje punkty odniesienia, wyobrażenia, uprzedzenia. …
Czytam dział DT i szczerze mówiąc nie jest to kopalnia wiedzy, poza oczywiście wyjątkami. O indeksach nie mam zielonego pojęcia. Dla mnie obaj Panowie interesujecie się tym i wydaje mi się, że po pewnym czasie do dysputy dołączyły by inne osoby. Coś co mnie uderza to jakość rozmowy. Możemy, a nawet powinniśmy się różnić w opiniach, na tym przecież polega istota działania forum. Problemem jest sposób przekazania wiadomości. Jeszcze co zauważyłem to „moje jest najlepsze”, i epitety innych na temat metody czy sposobu gry adwersarza. 9 lipca Tolmon dał się namówić na wpisy w DT. Szału nie było. Mimo wszystko spróbował kolejnego dnia. Chociaż tego nie cierpię, ale znajdę posty:
daytrading-poniedzialek-08-07-2019-t30710.html - post Tomasza z 8 lipca o 12,32 o tym, że dax ma iść na 12800
daytrading-poniedzialek-08-07-2019-t30710-20.html post Tomasz z 8 lipca o 13,56, dalej w L
daytrading-poniedzialek-08-07-2019-t30710-30.html - post Tolmona do Tomasza 8 lipiec 14.30, kwestia kluczowa czy jest S
14.35 – post Tomasza do Tolmona „OK pokornie przemysle ”
daytrading-poniedzialek-08-07-2019-t30710-50.html - post Tomasza z 17,45. No i teraz, kluczowa kwestia mojego, okazuje się, błędnego rozumowania, a mianowicie. Kiedyś miałem taki stan zafiksowania, który mnie naprawdę drogo kosztował. Nie chcę teraz o tym pisać i nie jest tutaj miejsce do tego. Przez cały dzień Tomasz byłeś za L. Też uważałem, że jesteś w błędzie. Pisałem, że mam S. Inni też byli za S. W mojej ocenie pojawił się ktoś kto zapodał wykresy, ktoś „nowy” w DT, ze świeżym spojrzeniem. Posłuchałeś go. Z wpisów na daxie u Tolmona oceniłem, że widziałeś wpisy autora i nie było między wami jakiejś wrogości. Zmarnowałem z 30min-1h życia, żeby znaleźć posty na DT, więc nie ma mowy, żebym ich szukał u żurnalu. Wolę cię przeprosić jeśli uważasz inaczej i odszczekać swoje słowa. Cieszę się, że go posłuchałeś. W mojej subiektywnej ocenie tego dnia zafiksowałeś się. Każdy to ma. Tolmon napisał w żurnalu, że ma dosyć. Dałem luz. Jednak następnego dnia zarzucił wykresy na DT. Napisałem swojego posta tylko po to, żeby to robił dalej. Żeby mu było łatwiej zaargumentowałem to tym, że ci pomógł. Zupełnie nie rozumiem tej sytuacji. Wyjaśniliśmy sobie, że każdy ma straty. I ty, i ja i Tolmon. Wcześniej w DT, czytając go, wydawało się tak, że każdy zarabia miliony i nikt nie ma strat.
Tomasz jest jedna rzecz której u ciebie nie rozumiem
dax-prosta-metoda-t29676-1020.html - twój post z 10 lipca 22,54
„ja nie fiksuje, ja nie korzystam z innych wykresów,” – każdy fiksuje. Wydawało mi się, że dział DT, czy każdy inny służy temu, że poznajemy opinie innych, oczywiście nie kierujemy się nią przy podejmowaniu decyzji, ale jest to cenne spostrzeżenie, bo pozwala nam nakreślić swoją drogę i czasem pokazać błędy które przecież każdy popełnia. Mi DT bardzo pomaga, posty obu was również. Kończąc.
Żurnal jest bardzo dobry i z mojej winy 3 ostatnie strony nie pasują tutaj. CHCIAŁEM DOBRZE A WYSZŁO JAK ZWYKLE. Proszę obu Panów o napisanie do admina o skasowanie postów od 10 lipca 19,24 – czyli mojego, do tego który napisałem teraz. Robi to bo przeczyścił coś o Wiśniowskim czy Wiśniowieckim – tam były podobne posty.
Przykro mi jest bardzo, że doprowadziłem do tej sytuacji między wami. Chce was jeszcze raz przeprosić i prosić o kolejne wpisy czy w żurnalu czy w DT.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tolmon, twoja metoda jest podobna do tego co ja stosuję. Na investing jest taki indyk Ema cross – mi pozwala on określić kierunek wykresu. Sprawdzam różne nastawy i czasem jest dobrze, a czasem źle. W konsolidacji jest katastrofa- nie ma co grać. Patrzę na wsparcia/opory i fibo i świeczki. Brakuje mu drugiego składnika do weryfikacji. Uważam, że dobra metoda może opierać się na min. 2 a max. 3 wskaźnikach. Twoje spojrzenie, jak i moje Ema, nie nadaje się do m1 czy innych podobnych. Dobre jest dla h4 i wyższych TF. Mam firmę i pracuję na dwóch kompach bo mam różne wersje programów. Piszę z xp 32bit i na tym zasadniczo pracuję. Na nowym kompie mam win 7 64 bit i jako monitor mam TV pod sufitem i tam platformę. Więc dostęp do mt4 mam utrudniony, dlatego nie będę często wrzucał wykresów. Znalazłem coś podobnego do twojego systemu. Linia trendu jest podobna. Położenie strzałek jest śmieszne. Ale pomyślałem, że może kanał, a raczej jego przecięcie z linią trendu będzie pokazywał wcześniej moment wejścia – chodzi o statystyczną przewagę. Jak będzie czas zrobię testy z nastawami, może to pozwoli precyzyjniej określić punkt. Może to być po wakacjach – roboty normalnej pełno, lub w nowym roku. Napisałeś w żurnalu, że płaciłeś za indyki i nie chcę ich od ciebie. Dało by radę, żebyś w piątek po 23 (po zamknięciu) wrzucił wykresy, tak jak one wychodzą z EU, GU, GJ, wti, złota i daxa? Nie będę kłamał, podejrzę i sprawdzę twoje nastawy. Najbardziej chodzi mi o strzałki. Dzisiaj w DT napisałeś o ustawieniach do Ema z ciągu fibo. Na dużym TF mogą działać te małe, duże wartości rozmywają wykres. Też tak kombinowałem.
I nie śmiej się, to moja pierwsza tak duża przygoda z mt4. Mam aliora w realu i to nie ta platforma.
https://charts.mql5.com/21/710/eurusd-h ... arkets.png
https://charts.mql5.com/21/710/gbpusd-h ... arkets.png
https://charts.mql5.com/21/710/gold-h4- ... arkets.png
https://charts.mql5.com/21/710/dax30-h4 ... arkets.png
https://charts.mql5.com/21/710/wti-h4-a ... arkets.png
https://charts.mql5.com/21/710/usdjpy-h ... kets-2.png
https://charts.mql5.com/21/710/gbpjpy-h ... arkets.png
Spokojnej nocy.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Indexy now- 12-07-2019
INDEXY- now.png
HTH powodzenia :564:
krab29 pisze:
12 lip 2019, 00:12
Tolmon, twoja metoda ........................
Dało by radę, żebyś w piątek po 23 (po zamknięciu) wrzucił wykresy, tak jak one wychodzą z EU, GU, GJ, wti, złota i daxa?
I nie śmiej się, to moja pierwsza tak duża przygoda z mt4. Mam aliora w realu i to nie ta platforma.
kiedyś pisałem że gram dax-a , powiedzmy i indexy :!: .... waluty , metale, ropa i inne "cudaki" nigdy mnie nie interesowały
-224 - przeczytaj bardzo uważnie jeszcze raz to wyjaśnienie jaka przygoda jest przed przed Tobą :D
Cblondyn pisze:
10 lip 2019, 22:30
To tak na koniec kolego krab29 ;) Potraktuj to jako jedna z lekcji :)
I koncze ten wątek. Otóż napisałeś to co napisałeś :) Od razu zaznacze, że zbyt mądre to raczej nie jest. Bo zawodowcy używają własnie prostych, niezbyt rozbudowanych strategii. I o ich skuteczności świadczy koncowy efekt co Tolmon pokazywał wielokorotnie. I nie mysl, że zawodowcy to stosują głównie zwierzaczki w połaczeniu z innym narzędziami jak to jest w dziale DT. Uwierz, że genialność w prostocie. A problemem jest głównie psychika graczy nie narzędzia. ALe może kiedys to zrozumiesz.
Mam nadzieje, że Tolmon do Twoich uwag dotyczących strategii tylko sie z politowaniem uśmiechnie i na tym sie skończy. Bo dyskytować o faktach nie ma sensu. Same sie bronią ;)
Jeszcze raz udanych tradów :)
Zgadzam się całkowicie z opinią wyrażoną w tym poście
udanych tradów :)
AML / AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Wiem to, że grasz indeksy, chodziło mi tylko o próbki do nastawienia strzałek. Jestem podły? Jestem! Dasz się wykorzystać po zamknięciu? Nie musi być w ten tydzień. Poczekam, zresztą czasu brak teraz. Na eu zrobiłem tak, że jak linia trendu zmienia się, to kanał można dostroić do tej linii. Na tę chwilę kanał jest nie taki jak potrzeba. Myślałem o takim który rysowałby linie łagodnie bez załamywań. To muszę znaleźć, lub może stroić ten który mam. Potem trzeba to sprawdzić na historii w dłuższym czasie dla danego TF czy trzymają się linie - czy się przecinają. Wtedy można wchodzić wcześniej. Można jeszcze wejście potwierdzać, czy doprecyzować na niższym TF. Ten mój ema cross, daje wcześniej sygnał niż zmiana koloru na twojej linii trendu. Prostszej rzeczy naprawdę nie ma. Aż wstydziłem się pisać o tym na DT - ale to już zrobiłem. Ja miszcz w porównaniu z mistrzami.
Dlatego wydaje mi się, że potrzebne jest jeszcze coś. No i problem jest czy jest konsolidacja czy trend na danym TF. Tutaj indeksy mogą mieć przewagę nad walutami - mogą chodzić, a nie stać, ale to przypuszczenie, bo nie sprawdzałem wykresu. U ciebie jak widzę wygląda to tak - i to tylko moje subiektywne spojrzenie bo nie jestem tobą! Zmienia się kolor linii trendu. Pojawia się strzałka czerwona lub niebieska. Ale dopiero zgodna z tym strzałka pomarańczowa pozwala wejść w pozycję. Jeszcze raz. Ja tak to widzę, i nie musi być to prawdą.
Spokojnego dnia.
PS. No właśnie od zawsze uważam, że prosta metoda jest najlepsza. Widziałem wiele choinek z bombkami i łańcuchami które dla mnie nic nie znaczyły. Więc znalazłem sobie ema cross i naprawdę statystycznie daje to wyniki. Ale. Jest to tak głupio proste, że wstyd było o tym pisać :564:
PS2: Kurcze, jest chyba nawet taki indykator. :D Zobaczymy, może będą dzieci z tego związku :568:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

TABAZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 12 lut 2011, 01:11

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: TABAZA »

Ło matko !!! Moment nie przeglądałem wątku , a tu stron przybyło jakby DAX walnoł o ziemię lub był w kosmosie . Tradycyjnie wymiana racji :-
racja jest moja i tylko mojsza , jak jest twojsza to i tak moja jest mojsza
ps. dziennik jak najbardziej dobry , można się zgadzać lub nie , ale to nie powód pisać setki stron kto ma większą rację . Autor wielokrotnie zaznaczał , że to jego punkt oceny rynku - wykresu zwał jak zawał . Dla mnie liczy się wynik i efekt , co pokazuje na wykresie konta . Straty lub błędne decyzje każdy z nas popełnia . Wracając do wykresów , wk........ mnie tak dzisiejsza zabawa góra - dół , logicznie powinien przy piątku trochę odbić do góry. I na koniec Tolmon pokazał jak fajnie idzie grać na dłuższy termin , nie siedząc z spoconym palcem and klawiszem enter.
Chłopie rób swoje , mi i wielu innym się podoba i chętnie tu zaglądam

ODPOWIEDZ