DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

IMO DAX sell :!:
średni terminni :okolice - 11990
dłuższy termin : okolice - 11650
powodzenia :564:
HTH
AFK...BB
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dzienno-tygodniowy dax:
GER30M30.png
pozycje.png
HTH
ps. myślę że o to chodziło 8)
ostatni sugnał bez pozycji ,miałem już jedną
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

Duży ten stop loss...
Trzymasz te pozycje dalej ?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

unruhe pisze:
28 cze 2019, 18:57
Duży ten stop loss...
Trzymasz te pozycje dalej ?
GER30M30-pozycje.png
rano po sygnale otwarta pozycja buy, pozycja sell zamknięta
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 19:59 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

zamknięty trzeci miesiąc projektu oraz wyniki:
dax-prosta-metoda-t29676-900.html#p939594
wynik-kwieciwn-czerwiec.png
DetailedStatement.gif
Historia rachunku.png
postaram się prowadzić projekt (w miarę wolnego czasu) do momentu zamknięcia demo konta przez brokera.
chciałem pokazać ż względnie niedużymi (0,5 lot.) pozycjami można nieźle poeiększać saldo rachunku .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Dobrego dnia oraz miesiąca :564:
Niestety brak czasu zmusza mnie do zakończenia tego projektu .
wygląda że połączeie strategii (metody) DT oraz W1 (dzienno-tygodniowej), może przynieść dobre wyniki.
od 04-go kwietnia do 03-go czerwca , wyniki kwartału są następujące:
Historia rachunku.png
wynik-kwieciwn-czerwiec.png
DetailedStatement.gif
z powodu braku czasu (praca), wracam w "swoje klimaty",czyli w długie i bardzo długie okresy
powodzenia i zielonych pipsów :564:
AFAIC :D AFK BB
Ps. było by miło by w dalszym ciągu żył ten wątek (dziennik) :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Dobrego dnia :D
chciałbym zatrzymać wzrok na DAX-ie
w długim terminie(miesięcznym) podstawowym dla mnie Tf-ie- MN :!:
GER30Monthly.png
oraz krótkim terminie (tygodniowym ), Tf- H4 :!:
GER30H4.png
HTH :564:
AFK BB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Przebrnąłem, i chciałbym podziękować autorowi i osobom udzielającym się w tym temacie za wielki wkład w wiedzę tutaj zawartą. Na pewno skorzystałem. Metoda tutaj przedstawiona jest przejrzysta i prosta - do ogarnięcia przez "miszcza", który fx traktuje jako odskocznie i coś z doskoku, a nie główny cel sens życia, czyli przeze mnie. Dla osób grających codziennie i obstawiających kilkadziesiąt pozycji metoda raczej się nie nadaje. Oni spłoną przy komputerze.
Nigdy nie grałem indeksów i mam przemyślenia. Autor podkreśla, że gra tylko indeksy. Nie wiem czy autor i czy inni wypróbowywali metodę na innych instrumentach. Nasuwają mi się takie pytania i jeśli autor i inni chcą prosiłbym o odpowiedź:
1. Indeksy "zawsze" rosną, waluty są "zawsze" stałe. Czy autor i/lub inni sprawdzał/li metodę na parach walutowych? Ze statementów wyczytałem, że autor sporadycznie grał, ale to była jedna pozycja na kilkadziesiąt. Chodzi mi o coś większego niż okazyjne zagranie. Czy metoda na walutach sprawdza się?
2. Czy ktoś stosował metodę do surowców? (ropa, złoto, srebro, jakieś płody rolne)
3. Ostatnio zacząłem obserwować krypto i spostrzegłem, że na nich są szaleńcze wahania. Czy ktoś próbował stosować metodę do krypto? Zarówno krypto-waluta, jak i krypto-krypto.
4. Autor napisał, że stara się grać godzinę dziennie, a raczej patrzeć w monitor maksymalnie godzinę dziennie. Tylko pozazdrościć. Czy czasem ustawia pozycje oczekujące, czy zawsze są to otwarcia z palca? Czy np. przed pracą np. o godz. 8 obserwuje wykres i ustawia pozycje jako oczekujące?
5. Czy jeśli na wykresie dziennym jest sygnał to otwiera np. rano, czy w ciągu dnia szuka wejścia na mniejszym interwale?
Na koniec chciałbym wszystkim wnoszącym wiedzę w tym dziale podziękować jeszcze raz i zachęcić do dalszych wpisów, także do wpisów w dziale DT. I naprawdę nie trzeba zwracać uwagę na trolli. I jest to prośba nie tylko do autora.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

krab29 pisze:
07 lip 2019, 18:14
Przebrnąłem, i chciałbym podziękować autorowi i osobom udzielającym się w tym temacie za wielki wkład w wiedzę tutaj zawartą. Na pewno skorzystałem. Metoda tutaj przedstawiona jest przejrzysta i prosta ...........................................................
TY :564:
ad.1 z "doskoku" patrzyłem na waluty (wykresy), więc w zasadzie nie sprawdzałem jakie mogą być wyniki (brak pozycji).
ad.2 ropa , metale , indexy wyniki są podobne przy trzymaniu się zadad :!:
ad.3 przypatruję się kreskom na wykresie ,nie gram (brak czasu)
ad.4 tak z zasady (brak sygnału) ustawiam oczekujące , w momencie sygnału na (Iph.),otwieram pozycję zamykając oczekującą.
ad.5 dla mnie najmniejszym tf jest H4, nie szukam na mniejszych interwałach dla strategii bez sensu :!:
demo które pokazywałem otwierałem z Tf- m30 oraz H1, dla DT pewnie dobre dla mojej strategii uważam te Tf-y za wariactwo ,ale to tylko moje zdanie inni mają prawo się ze mną nie zgadzać oraz mieć inne , wszystko zależy od przyjętej strategii i metodyki.
Jestem zwolennikiem jakości nie ilości
AML powodzennia :564:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 21:03 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

JMO indexy w nadchodzącym tygodniu :D
indexy-w.png
indexy-o-pozycje.png
HTH powodzenia :564:
spokojnego tygodnia
AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ