DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

IMO dzisiaj, bez pozycji (na razie brak sygnału)
GER30H4TD.png
warto poczekać :) :!:

w długim terminie:
GER30Daily.png
czy mam rację .... nie wiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tego nigdy nie wiemy czy mamy rację. Rynek zrobi swoje a my już teorię dopasujemy do wykresu.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

irmentruda pisze:tego nigdy nie wiemy czy mamy rację. Rynek zrobi swoje a my już teorię dopasujemy do wykresu.
Hmm....to kreski, które kreślą możliwe ruchy rynku
z teorią nie ma to nic wspólnego :)
ja tak to widzę co nie znaczy że mam rację, spojrzenie z innej perspektywy mile widziane :D
pozdrawiam
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ja już przestałem rysować prognozy "o tu na tym fibo 61,8 cena zawróci a tu przeleci bo to słaby opór i skonczy tu bo tu wypada fala 5", uważam, że nie ma to sensu. Zamiast tego staram się reagować na to co cena właśnie robi, szukać jej momentum i stwierdzić gdzie był koniec korekty aby podłączyć się. Ot takie moje obserwacje. Jeśli w 2018 przyniesie mi to zysk tzn. że przez kilka lat jednak czegoś nauczyłem się.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

irmentruda pisze:ja już przestałem rysować prognozy "o tu na tym fibo 61,8 cena zawróci a tu przeleci bo to słaby opór i skonczy tu bo tu wypada fala 5", uważam, że nie ma to sensu. Zamiast tego staram się reagować na to co cena właśnie robi, szukać jej momentum i stwierdzić gdzie był koniec korekty aby podłączyć się. Ot takie moje obserwacje. Jeśli w 2018 przyniesie mi to zysk tzn. że przez kilka lat jednak czegoś nauczyłem się.
:564:
w pierwszym poście pisałem że, fx-em zajmuję się max. godzinę dziennie (kilka razy po 10-15 minut), a te "prognozy ?", to bardziej zabawa.
Gram całkowici zgodnie z rynkiem (pierwszy post),metoda jest prosta " graj w zgodzie z ruchem rynku" i tyko wtedy jeżeli jesteś pewny.
Dlatego gram 1 do 2 (bywa trzy) razy w tygodniu i na jednej parze (by się nie rozpraszać), tak sobie kiedyś postanowiłem i to mi wystarcza. Grając na IG (24 godz. na dobę) nie mam "skoków" rynku.
Bardzo często trzymam otwartą pozycję nawet kilka dni, po zabezpieczeniu przestaję się nią zajmować s/l podąża za wskaźnikiem rynku i to wszystko ,nie siedzę i nie monitoruję ciągle rynku, nie mam na to czasu, nie interesują mnie
pozycje 2,5,10 do 20 pipsów ,dlatego w miesiącu otwieram max. 10-15 pozycji.
Te moje "kreski" to ukłon w stronę przyjaciela który mnie o to poprosił, a mając trochę wolnego czasu dlaczego mam tego nie uczynić ?
Mam nadzieję że w jakimś stopniu rozwiałem twoje wątpliwości, co do mojego grania
pozdrawiam
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

skiter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 26 paź 2017, 11:45

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: skiter »

Tolmon_Nika pisze:
Cblondyn pisze:Juz samo otwieranie pozycji TP>=SL się chwali. Ale to jeszcze nie buduje przewagi nad rynkiem. Co decyduje o otwarciu pozycji? (setup). Jakie warunki muszą być spełnione? Prowadzenie otwartych pozycji? itd.
miałem odpowiedzieć na Twoje pytania lecz.... jesteś na rynku fx (jak widać) kilka ładnych lat,tak więc opisywanie
abc podstaw mija się z celem skoro wiem że na wszystkie pytania odpowiesz sobie z wykresów.
GER30H4.png
:564:
ps. dlatego pokazałem wcześniej wykres... jak jest prowadzona pozycja
A ja bardzo chetnie przeczytam, bo ja nie jestem kilka lat na rynku ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

skiter pisze:
A ja bardzo chetnie przeczytam, bo ja nie jestem kilka lat na rynku ;)
Przykro mi ale pomyliłeś wątki...nie jestem: nauczycielem ,mentorem, wykładowcą itp.
nie chcę być posądzony o coś co jest niezgodne z regulaminem tego forum.
odpowiednim wątkiem dla Ciebie będzie:
Początki na rynku Forex
Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
przykro mi
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Przykro mi że jestem niegrzecznym, ale ludzie powinni zacząć używać mózgu trochę więcej.
to twoje chetnie przeczytam (tak to odebrałem, obym się mylił):
to.... proszę załączyć i wyjaśnić tutaj metodę. czy ta metoda działa dobrze? Czy mogę na tym polegać? i czy jest w porządku i daje dobre wyniki?
Chcesz, aby zupełnie obcy powiedział ci, czy można na niej polegać? I co wtedy ?
Jeżeli pozwolisz dam ci (mam nadzieję) dobrą radę...
... zbuduj swój własny EA (metodę ,system), zacznij uczyć się kodu, jeśli jesteś bardzo dobry i masz szczęście, znajdziesz coś, co działa, cierpliwe naucz się tego .
wtedy będziesz nie miał problemu z czytaniem wykresów
A kiedy wszystko zawiedzie, przynajmniej masz rozwiniętą nową umiejętność.
to nic osobistego
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

skiter pisze:
Tolmon_Nika pisze:
A ja bardzo chetnie przeczytam, bo ja nie jestem kilka lat na rynku ;)
tu poczytasz:
https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=402253
Tu masz dość ciekawą strategię którą można zmodyfikować i przystosować do swoich potrzeb:
https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=247220
od czegoś trzeba zaczynać :D

powodzenia
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

jackub

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tolmon_Nika pisze: https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=402253
Tu masz dość ciekawą strategię którą można zmodyfikować i przystosować do swoich potrzeb:

powodzenia
Damian Castilla... dobre materiały i z przyjemnością się słucha .... kiedyś proponowałem te materiały koledze Rookiemu ... ale jak zwykle "przejrzał tylko" ....
Powodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku ...

ODPOWIEDZ