Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FreeWay

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Cześć, z tego co w twoim dzienniku czytam jesteś w miarę ogarnięty , próbujesz wyciągać wnioski z własnych błędów autoanaliza w tej zabawie jest ważna to by poznać samego siebie wiedzieć jak zachowasz się gdy masz zyski a tym bardziej jak stratę. Nie próbuj doprecyzowywać wejść takie coś jest nie możliwe bo czemu wszyscy inni uczestnicy rynku mieli by kupić wtedy kiedy ty otwierasz pozycje Long? ,czasem się zdarza że na jakimś tam poziomie uaktywnia się popyt ale trafienie w ten poziom to zwykle przypadek , wykresy M5 M15 mam to już za sobą wstawałem jadłem śniadanie i czekałem na "setup" na tak niskich interwałach zwykła wymiana waluty przez jakąś duża firmę powoduje chaotyczny ruch wykresu o ileś tam pipsów , okres ten mogę określić że byłem chory na "Wykresomanie" Po pierwsz to musisz wiedzieć kto rozdaje karty i jak gra są to goldmany morgany stanleje i inne globalne śmiecie, ich pech że musza swoje pozycje raportować do zarządu giełd , https://www.barchart.com/forex/commitme ... /%5EAUDUSD czerwona linia to właśnie oni zobacz jak mocno sa L na AUD/USD kurs na północ :D . Grid nie jest niczym złym jak od czasu do czasu sex z kobietą w drugą dziurę :p wazne by gridować aktywa mocno przecenione np o 50 70 % na walutach się to nie sprawdza. SP500 kierunek jest S

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

FreeWay pisze:
04 paź 2021, 23:31
Cześć, z tego co w twoim dzienniku czytam jesteś w miarę ogarnięty , próbujesz wyciągać wnioski z własnych błędów autoanaliza w tej zabawie jest ważna to by poznać samego siebie wiedzieć jak zachowasz się gdy masz zyski a tym bardziej jak stratę. Nie próbuj doprecyzowywać wejść takie coś jest nie możliwe bo czemu wszyscy inni uczestnicy rynku mieli by kupić wtedy kiedy ty otwierasz pozycje Long? ,czasem się zdarza że na jakimś tam poziomie uaktywnia się popyt ale trafienie w ten poziom to zwykle przypadek , wykresy M5 M15 mam to już za sobą wstawałem jadłem śniadanie i czekałem na "setup" na tak niskich interwałach zwykła wymiana waluty przez jakąś duża firmę powoduje chaotyczny ruch wykresu o ileś tam pipsów , okres ten mogę określić że byłem chory na "Wykresomanie" Po pierwsz to musisz wiedzieć kto rozdaje karty i jak gra są to goldmany morgany stanleje i inne globalne śmiecie, ich pech że musza swoje pozycje raportować do zarządu giełd , https://www.barchart.com/forex/commitme ... /%5EAUDUSD czerwona linia to właśnie oni zobacz jak mocno sa L na AUD/USD kurs na północ :D . Grid nie jest niczym złym jak od czasu do czasu sex z kobietą w drugą dziurę :p wazne by gridować aktywa mocno przecenione np o 50 70 % na walutach się to nie sprawdza. SP500 kierunek jest S
Cześć FreeWay! Dzięki za koment pod dziennikiem, na bank przemyślę te wskazówki.

Póki co, próbuję coś tutaj pisać.
Na razie widzę, jak ewoluują moje koncepcje. I trochę przeraża mnie nieraz ich niespójność na przestrzeni kilku m-cy. No ale jakby nie patrzec, od początku nastąpiła spora zmiana. A rozwój jest bardzo wskazany.

Grid to może na indeksach i surowcach, ale w dołkach jak 1.5 roku temu. I na longach - chociaż na OILu rok temu można było utopić całe depozyty .

Ja się przejechałem z kolei na gridzie SELL w początkowej fazie pocovidowej hossy. Raz na OILu, drugi na NASDAQ - może dlatego spękalem teraz przed spadkami, będąc załadowany pod sam korek.

Co do M5 i M15 - też u mnie dobiega ku końcowi ten czas. Bedę sobie tylko grał tak na mikrolotach - bardziej w celach treningowych niż zarobkowych. Może kiedyś się w tym lepiej wyszkolę. A tu trzeba koncentracji i szybkosci w myśleniu i działaniu.

Chociaż czasem mi już bardzo fajnie szło, szczególnie na spokojnych trendach wzrostowych. Wtedy był wąski SL i dość szybkie zabezpieczenie na BE.

Problem w tym, że takie warunki trzeba umieć bezbłędnie rozpoznać. Czasem to one konczą i jest niebezpieczeństwo, że pomimo zmiany warunków rynkowych dalej brnie się w to samo. Tak jak teraz, widać uporczywe granie przeciwko spadkom - ja sie cieszę, że tym razem siedzę obok i nie próbuję łapać noży. Ile frustracji zaoszczędzonej, bo już czwartego poniedziałku spadków bym się nie spodziewał. Uff, jak dobrze że nie gram teraz...

Tak więc racja. Lepiej spojrzeć na przynajmniej M30, a i tak najważniejsze moim zdaniem, aby jednak patrzeć na wykres z dalszej perspektywy. Niezależnie od interwału.

Te niskie interwały wynikały u mnie też z mało realistycznych planów ugrania bardzo wysokich zysków. Trochę z chęci osiągnięcia kilku ponadprzeciętnych TP pod rząd. Próba precyzyjnego wejścia, SL na BE i graniu dużym wolumenem (jak na depo).

Niestety na wąskich SL też można sporo stracić.
Choć jak dotąd 90% moich strat to kilka przelewarowanych poprzez grid pozycji i ich przetrzymanie, tak więc wtopy na wąskich SL to nic przy tym...

Teraz biorę się za grę pod kontem wysokiego depo i rozsądnego zarządzania kapitałem. R/R jak 0.25%/0.5-0.75%. Pozycje będą zamykane i otwierane podczas jednej sesji, ale w perspektywie godzin, nie minut.

Aha, fundamenty - bardzo cenna uwaga.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Masz jakieś stałe warunki wejścia/wyjścia? Albo coś o co opierasz handel i wokół tego budujesz resztę?
Miłego :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

FreeWay

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Pewnie że na gridzie można popłynąć gdy robi się to nieumiejętni np ja nie szorce indexów , bo firmy wchodzące w ich skład rozwijają się zwiększając swoje dochody w długim terminie powodując przez to wzrost indexów , kupować tez ich teraz nie zamierzam fakt spadły po 5-6% ostatnio no ale to je jest żadna promocja gdy by spadły minimum 30-50% tak wtedy można robić zakupy.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

FreeWay pisze:
05 paź 2021, 11:26
Pewnie że na gridzie można popłynąć gdy robi się to nieumiejętni np ja nie szorce indexów , bo firmy wchodzące w ich skład rozwijają się zwiększając swoje dochody w długim terminie powodując przez to wzrost indexów , kupować tez ich teraz nie zamierzam fakt spadły po 5-6% ostatnio no ale to je jest żadna promocja gdy by spadły minimum 30-50% tak wtedy można robić zakupy.
Ja również: już nauczyłem się na własnym doświadczeniu.
Short to tylko bardzo umiejętnie: nie za duży SL. I z tego co widzę, trzeba kilka razy popróbować - bo niestety akurat w tym wypadku najlepiej złapać jednak wierzchołek (a jeszcze lepiej - w miaręsprawnie przesunąć SL na breakeven)... A wiąże się to z kosztami

A teraz to faktycznie: póki co bez pozycji

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

meylo pisze:
05 paź 2021, 11:07
Masz jakieś stałe warunki wejścia/wyjścia? Albo coś o co opierasz handel i wokół tego budujesz resztę?
Miłego :)
Tylko i wyłącznie aktualny trend i warunki rynkowe w danym dniu.
Jeszcze nie mogę powiedzieć, żebym miał stałe warunki wejścia/wyjścia.
Są one na tyle luźne, że ciągle mam duże pole do interpretacji.
Próbowałem jakiś czas grać na SLK 50%, ale tak nie dam rady.
Teraz skłaniam się ku temu, żeby RR ratio było jednak sensowne. I to głównie na tym będę się opierał: solidny money managment, zamiast dziesiątek wskaźników

FreeWay

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Hej, RR to nie jest jakiś sztywny szablon , jeśli masz strategie to ona mówi ci kiedy wejść a kiedy wyjść , jeśli ty zakładasz np że przy RR 1:2 zamykasz na TP a strategia przy RR 1:1 daje ci sygnał wyjścia to zamykasz pozycje ,jeśli tego nie robisz to nie masz zaufania do swojej strategii i grasz wtedy życzeniowo nie trzymając sie jej zasad . MM jest za strategią nie przed nią , wrzucam ci 2 ss pierwszy to średni zysk 170.24, drugi średnia strata -38.13 Max obsunięcie 185.90 dość wysoko ponad średnią ale nie miałem sygnału żeby zamykać , MM dostosowuje sie do mojej strategii jest płynny ale nie więcej niż 10%SLK , mam 60% skuteczności przy RR 1:4 odrau mówię to konto ma krótką historię liczba transakcji nie jest statystycznie istotna na tym koncie , zwróć też uwagę na parametr śr czas trwania transakcji w zysku i stracie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

FreeWay pisze:
06 paź 2021, 23:35
Hej, RR to nie jest jakiś sztywny szablon , jeśli masz strategie to ona mówi ci kiedy wejść a kiedy wyjść , jeśli ty zakładasz np że przy RR 1:2 zamykasz na TP a strategia przy RR 1:1 daje ci sygnał wyjścia to zamykasz pozycje ,jeśli tego nie robisz to nie masz zaufania do swojej strategii i grasz wtedy życzeniowo nie trzymając sie jej zasad . MM jest za strategią nie przed nią , wrzucam ci 2 ss pierwszy to średni zysk 170.24, drugi średnia strata -38.13 Max obsunięcie 185.90 dość wysoko ponad średnią ale nie miałem sygnału żeby zamykać , MM dostosowuje sie do mojej strategii jest płynny ale nie więcej niż 10%SLK , mam 60% skuteczności przy RR 1:4 odrau mówię to konto ma krótką historię liczba transakcji nie jest statystycznie istotna na tym koncie , zwróć też uwagę na parametr śr czas trwania transakcji w zysku i stracie.
Wszystko ładnie. Tylko u Ciebie jest jednak longterm. Szacun oczywiście - ja nie jestem na taki trading gotowy. Zresztą koncentruję się na doskonaleniu tradingu jednosesyjnego: wynika to z moich najbliższych planów.
Ze stałym (oczywiście Z GRUBSZA) RR bym celował jedynie w DT - w wykorzystywanie ATR-a, który jest typowy dla większości sesji w roku. Czyli granie z trendem, jednak bez usiłowania przewidywania przyszłości (obojętnie, czy na podstawie fundamentów, czy na podstawie rozmaitych wskaźników). Takie wykorzystywanie wahań, które są nieistotne z perspektywy longtermu. I chodzi o bardziej racjonalne wartości: na indeksach jest to kilkadziesiąt pipsów, i to raczej wtedy kiedy rynki są spokojne, a ATRy na 1H do 30 pipsów (odpada granie na NASDAQ o godz 15:30 :D - to hazard)

Jednak poniekąd zgadzam się, że trzymanie się stałego RR ratio może okazać się typowym myśleniem życzeniowym.
Czasem doskonale widać, że rynek nie da więcej. Wtedy należy wziąć profit, zamiast czekać aż wytnie BE, lub co gorsza SL.

Faktycznie, ładną masz relację czasu trwania transakcji zyskownych do stratnych. Tak powinno to wyglądać.
W moich statach z tego dziennika bardzo mi tę statystykę popsuły transakcje zamknięte na Stop Oucie. Zdarzało się, że nim wywaliło SO, musiało minąć kilka dni. Stąd ta dysproporcja. Teraz widzę, że te pozycje powinny być zamknięte na koniec sesji.

Ale już nie będę tak grał. Decyzja została dawno podjęta. Bezczynne patrzenie jak wywala SO to utrwalanie złych nawyków: na dodatek istnieje niebezpieczeństwo, że trader dopłaci do depo - tym większe, im dłużej trwa trzymanie stratnej pozycji.

Najlepiej ustawić SL i go nie ruszać (do momentu aż będzie możliwe BE). Nawet hedgowanie straty nie jest najlepszym rozwiązaniem z tego co widzę. Już lepiej odwrócić pozycję, skoro widać trend odwrotny do założonego.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Zasadniczo w najbliższym czasie będę się skupiał na nauce gry wielkim depozytem na koncie DEMO.
Będzie to 20k, 35k lub 70kGBP. Platforma MT5. Nie wiem natomiast, czy od razu wrzucę tu MyFXBook. I zasadniczo, czy w ogóle upublicznię ten dziennik. Zadecyduję za jakiś czas.

Muszę się nauczyć operować: 1. funtem brytyjskim, 2. MT5 3. Wielkim wolumenem, zgodnie z MM.

Równocześnie będę grał na xS. Jak mówiłem: małe kwoty, na początku UK100 - z powodów o których napisałem kilka postów wyżej.
I te zagrywki będę starał się wrzucać tutaj.
Cel: bardziej trening cierpliwości, niż próba wzbogacenia się :D

Dzisiejsze zagranie:
UK100 - 0.01 SELL 7062.5 - SL 7082.5, TP 7022.5, SL =BE przy UK100 = 7047.5 (oczywiście, jeżeli akurat nie będę spał- nie mam automatu, który by to przestawił za mnie)
2021-10-07 UK100 SELL 7062.5.png
Kryterium wejścia: górne ograniczenie ramki z okresu od początku października. Cena powyżej prostej średniej arytmetycznej z okresu ostatnich 30 dni. Wejście doprecyzowane na M5.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Breakeven, i to na dodatek w lukę cenową kurła.

2.1PLN do tyłu ale za to założenia wypełnione bezbłędnie i o to tu chodzi.

Na ten tydzień koniec z kontem REAL

Zablokowany