Dane ekonomiczne podawane z opóźnieniem na TVN CNBC

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Oj na edku też potrafią dać w kość ;]
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

trol
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:11

Nieprzeczytany post autor: trol »

Przy danych nie reaguje na reakcję rynku tylko na dużą różnicę między prognozami a stanem faktycznym publikowanych danych. Jeśli nie ma dużej różnicy to nie wchodzę. Patrzę na cenę i jeśli nie różni się ona zbytnio od tej przed publikacją danych klikam w klawisz buy lub sell (maksymalne odchylenie od ceny kwotowanej 0-2) i wszystko a potem w zależności od sytuacji zamykam wcześniej lub później. Jeżeli inflacja ma być 9,5% a jest 9% to w tym momencie zakładam,że wszyscy myślą to samo....sell. Oczywiście biorę pod uwagę jakieś wycieki informacji albo,że dilerzy mają te dane 1s po publikacji a ja dopiero 5-10s po tylko,że oni otwierają pozycje kilkaset lotów a ja trochę mniej. Moja pozycja otwiera się w 2 s a ich w minutę lub kilka.

Dodano po 8 minutach:

Ale nie tak jak GBP/USD Gwyn. Nie wiem jak ludzie zarabiają na danych. Palec nie drgnie i po wszystkim. Gdybym miał info 2-3s po danych to tak. A szkoda bo zarobić 15s 50p to fajna sprawa. Wczoraj dane z USA. Laska za nim wydukała ile to kurs poszedł o jakieś 15p,potem jeszcze z 10-15 i odbił do góry i był wyrzej niż przed danymi. Ale przez od rana spadł o ok 100 więc nie za bardzo chciało mu się już spadać.

Dodano po 5 minutach:

Wyżej przez rz mój polski umiera. Internet i sms zabijają nasz język

Dodano po 6 minutach:

TVN znowu się spisało. Dane o 14:30 jakieś 15s po publikacji. Naszczęście były prawie zgodne z prognozą. Nie zmienia to jednak sytuacji. Braku dostępu do danych do 3s po publikacji. Chociaż jeden z tych serwisów,które podałeś Tarkin jest dosyć dobry. Może nawet poniżej 10s po publikacji. TYlko trzeba odświeżyć,potem przełączyć na platformę....a to trwa wieczność.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Niektórzy brokerzy jeśli założysz u nich konto to dają dostęp np. do Routersa ...
Oczywiście chodzi tylko o dane ekonomiczne (nie kwotowania).
Nie sprawdzałem w jaki sposób ma się do nich dostęp - i jak szybko reagują ale ...Nie wiem czy to nie jest tak, że dostajesz dane jako wiadomości w terminalu (średnio wygodnie) ..... lub ewentualnie serwis na stronie.
Niestety nie pamiętam teraz u jakiego broka widziałem taką możliwość ale była na 100%

Edit:
- o np. tu: http://www3.piptrade.com/pipmt4/english ... 7437651665
Live Reuters news
Live news streamed directly into the platform for fundamental trading
Green
Obrazek
Obrazek

TM
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2008, 09:51

Nieprzeczytany post autor: TM »

swego czasu mialem konto w xtb i jest dokladnie tak jak pisze green, w zakladce terminal -> wiadomosci dane ukazywaly sie w zasadzie 1 sek po publikacji, wiec za free nic lepszego niegdzie nie dostaniesz, nie wiem jak u innych polskich brokerow z mt4. A patrzenie na publiacje na tvn cnbc to daj sobie spokoj ; ) juz szybciej zobaczysz publikacje na stooq.pl

ODPOWIEDZ