Damy Rade :)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: buchal »

Pierwsza bolesna porażka chociaż cały czas do przodu, zobaczymy co dalej z tego będzie muszę się skupić na wejściach aby iść z trendem, w poniedziałek start od 8:00 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

buchal olej TJS to ze ktos tam gra i mu to gra nie oznacza ze tobie to zagra kazdy jest inny odkryj co jest dla Ciebie najlepsze jak widac po wejsciach kompletnie ci to nie wychodzi granie na sentymenty stochy czy srednie... szukaj swojej drogi bo inaczej zostaniesz wiecznym dawca kapitalu :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: buchal »

Mam nadzieje ze nie bede :-) A dziennik ma to pokazac a więc do roboty czas pokaże, nie zapominajmy ze jest to konto demo poki nie zacznę zarabiac na demo nie dotykam kont realnych.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Runy to proste MM gdzie albo masz racje, zarabiasz, ładujesz kolejne pozycje, dźwignia do oporu i jazda z trendem, albo dałeś du$% i masz zrobić sobie przerwę kilkudniową. To ma sens, sam chciałem to zastosować. Tylko że sama metoda "grania na sentymenty" nie wiele mówi początkującym jak ty i ja. Jednak trzeba umieć chociaż wyznaczać trend, żeby otwierać pozycje zgodnie z jego kierunkiem, żeby zarabiać. Sam MM ( money management ) tego za ciebie nie zrobi. Jedynie powstrzyma przed dużymi stratami, ciągnącymi się w nieskończoność piramidami, hedge itp. Jak dobijesz do dna wtedy masz po prostu odpuścić i ochłonąć. I tylko o to w tym chodzi. Przy twoim wejściu na EURUSD, gdybyś otworzył SELL i zarabiał zgodnie z tym podejściem mogłeś piramidować, ale to też trzeba robić z głową. Wywali Cię na danych w górę, jak 20.10 o 14:30 i depozytu nie ma. Ty otworzyłeś jednak BUY i trzymałeś stratę przez cały dzień w nadziei, że odbije i chociaż zamkniesz na BE a może nawet zarobisz... Tutaj też trzeba sobie ustalić pewne granice straty jeśli nie idzie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie mogłem zedytować poprzedniego postu, a chciałem coś dopisać.
Wyjaśnię dlaczego nie stosuję tej metody. W maju tego roku przelałem na konto 20.000 PLN. Wiedziałem już wtedy o TJS, oglądałem ich filmiki, ale dopiero kilka tygodni później zrozumiałem sens runów. Gdybym dziś miał przelewać pieniądze do brokera to przelałbym tylko 400-500 PLN, góra 1000PLN z 20.000. Dopiero teraz zaczynam rozumieć tę metodę, ale już po ptokach. Obecnie mam blokadę psychiczną przed stratami, dlatego otwieram najmniejsze pozycje jakie mogę i tylko na niektórych parach walutowych. Boję się po prostu tracić, dlatego nie mogę się przełamać, zaryzykować i otworzyć większej pozycji np. za 1% kapitału. Wydaje mi się, że metoda runów rozwiązuje ten problem, i rozwiązałaby go u mnie. Jest jeszcze inny powód blokady mentalnej - nie mam systemu i wiem że otwieranie pozycji na pałe skończy się stratą, a szkoda tracić tak głupio pieniądze. W końcu 1% to 200PLN. I tak się kręcę w kółko od dobrych kilku tygodni, a jednak przy stosowaniu runów z 500PLN na koncie zbierałbym doświadczenie. Ale dałem sobie już spokój z runami jakiś czas temu.

Jednak trzeba uważać z ryzykiem. Kolejny flash crash i robisz pod siebie. Przy małym kapitale i wypłatach może skończy się na debecie sięgającym twoich oszczędności, jednak przy większym koncie bez zabezpieczenia skończyć można z długami. Dlatego dobrze jest przelewać małe kwoty i ostro piramidować, potem wypłacać zysk i tak w kółko. Tak bym robił dziś, może kiedyś wrócę do tej metody, jeśli nadal będę miał blokady mentalne.

// edit - 14:31 - Akurat wszedłem po napisaniu tego posta na kanał TJS i widzę dodali nagranie z wypłatą https://www.youtube.com/watch?v=IHxznsmajnY Heh, te jego wejścia są hazardowe i na dodatek wali pod prąd ( może w dłuższym terminie jest trend wzrostowy, ale próbuje złapać dołek. W tym sensie. 14.10 by go przewiozło. ). A jednak zarabia :p Zarobił 14% w 50 dni. Nieźle. Jednak przy takich sumach to lepiej wygląda niż przy 1000 albo 10.000 PLN :d

jackub

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Stoch jest dobrym wskaźnikiem jeśli się wie co od niego oczekuje i się wie jak go wykorzystać. Masz na screenie STOCH ...
może niecodzienne ustawienia ale obrazują co chce powiedzieć ....
poziom 100 i poziom 0 to overbought/overslod ... popatrz ile razy cena poszła dalej kiedy osiągnęła pierwszy raz 100 lub 0?? Można by grac dalej spokojnie kontynuacje ruchu prawda?? A ty kupujesz....
Screenshot_2.png
a widziałeś taka właściwość stocha??
Screenshot_3.png
albo taką współbieżność stocha i zigzag? nikt nie lubi zigzaga no bo przecież repaintuje, prawda ? ale spójrzmy na to tak...
Screenshot_4.png
Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 15:54 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Damy Rade :)

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Zarobił 14% w 50 dni. Nieźle. Jednak przy takich sumach to lepiej wygląda niż przy 1000 albo 10.000 PLN
Coś mi się pochrzaniło :) Dopiero teraz to zauważyłem.

ODPOWIEDZ