Dług publiczny - PODATKI

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Seneszal26 to też chyba nie jest najlepszy pomysl, ale ciekawszy niż nic. Wydaje mi się, że to jedynie może spowodować większą rotacje w rządzie, co powoduje wprowadzanie częstrzych zmian nie pozwalając na wdrożenie się w życie tych już ustalonych. Coś na zasadzie rewolucji zamiast ewolucji.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Wydaje mi się, że to jedynie może spowodować większą rotacje w rządzie,
I o to chodzi Ci którzy sobie nie poradzą odejdą i zostaną tylko najlepsi.Nawet gdyby nie wypaliło to warto spróbować .
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Seneszal26 pisze:nie poradzą odejdą i zostaną tylko najlepsi.
Gdyby tak się miało dziać to wporządku, ale gdyb jednak:
MajorGC pisze:co powoduje wprowadzanie częstrzych zmian nie pozwalając na wdrożenie się w życie tych już ustalonych
To będziemy mieli sytuacje jak ze stworzeniem kas chorych, które zaczynały działać, ale pojawił się nowy rząd i wprowadził NFZ, który ponownie scentralizował pieniądze i dzieje się jak dzieje. Tyle, że takie działania wtedy mogą objąć szersze pole niż tylko ministerstwo zdrowia.
Jakby nie było polskiemu rządowi jeszcze wielu lat trzeba żeby się zmienił, sądze, że conajmniej kolejnych 40tu tak, aby obecni politycy powymierali (szkoda, że na ich miejsce już są przygotowywane i szkolone nowe szeregi z taką sama ideologią).

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

W 2011 roku wydatki budżetowe na obsługę długu publicznego mają pochłonąć ponad 38 mld zł. To dokładnie tyle samo, ile wyniosą wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,843 ... znego.html
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

300 mln dziennie długu przybywa.
szkoda, że tak nie może być z nadwyżką :cry:
Yes, I can

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Może to przekona ludzi o istocie tego problemu:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,843 ... gacji.html
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Tig3r pisze:Może to przekona ludzi o istocie tego problemu
juz widze jak moja sasiadka panikuje, bo panstwa europy traca coraz wiecej miliardow na zadluzaniu sie :) Ludzie to tepa masa zorientuja sie, gdy firmy zaczna bankrutowac i na ich kontach nie beda wplywaly pieniadze z pensji, wtedy beda wielkie "greckie zamieszki", ale przyczyn nikt nie chce poznac, bo po co?? kogo obchodzi, ze rzad nie wytwarza zadnych dobr, a jednoczesnie zadluza sie progresywnie? skad wezmie pieniadze co za roznica to przeciez polityka i zawsze tak bylo...ciemny lud wybiera i straci tez ciemny lud, bo na pewno nie Obama, Sarkozy, Merkel i spolka...
"The key to success in the market is to lose the least amount of money possible when you’re wrong."

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Tig3r pisze:Może to przekona ludzi o istocie tego problemu:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,843 ... gacji.html
My się tym przejmujemy widzimy pewne rzeczy a ludzie to wiesz interesują tematami z super (gównianego ) expresu albo Fakt jakim cudem one mają takie nakłady ?!?, Kolejna edycja tańca z idiotami , no i krzyż katastrofa samolotu itp.
Dla przeciętnego zjadacza chleba to nic nieznaczące dane nawet większość myśli że w Grecji jest już OK nikt tego nie wie że ich problemy to długofalowa sprawa ich dług jest niespłacalny zaraz kolejni dojdą i naprawdę będziemy mieli drugą nogę kryzysu. Artykuł trochę niżej od Twojego... Polak potrafi ? nie bardzo.. ale kombinuje...
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,843 ... znego.html
Słyszałem że GUS - rząd - szarą strefę do PKB chce przylepić...
Jesteśmy rządzeni przez idiotów. Już dzisiaj się zastanawiam gdzie ulokuje się tak ekipa, komu będzie doradzał Donek pójdzie w bankowość jak Kazik M. czy może obejmie prezesurę albo zostanie członkiem rady nadzorczej w jakiejś firmie jedno jest pewne że zostawią niezły burdel kolejnej ekipie.. a kto wróci do władzy ? SLD ? PIS ? Kolejni bez pomysłu na Polskę ale z pomysłem na swoją karierę.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

SEROL666 pisze:Polak potrafi ? nie bardzo.. ale kombinuje...
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,843 ... znego.html
Ukrywanie problemu wcale nie jest jego rozwiązaniem. Stanu rzeczywistego się nie zmieni.
Identycznie w USiA zmienili metodę liczenia inflacji która zakrzywia rzeczywistość.
SEROL666 pisze:Słyszałem że GUS - rząd - szarą strefę do PKB chce przylepić...
Hehe.. Ciekawe jak to policzą.. Zdaje się też z tego nie ma danin.
SEROL666 pisze:Jesteśmy rządzeni przez idiotów.
Niestety. Ale z drugiej strony jak jeden idiota wpędzie w długi to inny przecież z nich nie wyjdzie od razu. Po drodze wybory za wyborami więc nic "ostrego" nie zrobią.. Same "łagodne" shit'y bo wybory.. Wybory są praktycznie co rok..
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

SEROL666 pisze:Jesteśmy rządzeni przez idiotów
Czy ja wiem .. rządzić to się dają tylko idioci mi się wydaje :lol:
Musi ich byc wiecej by stanowic "mase" :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ