Czy ta strategia ma sens.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kopczyniak pisze:
Nendo pisze:Zarabiasz EA .... super gratuluję, pokaż jak to robisz - jak chcesz naprawdę przekonać
Zarabiasz AT ... super gratuluję Ci również, też pokaż jak to jak chcesz naprawdę przekonać
Po jaką cholerę ta walka? Nigdy nic nie jest na pewno to akurat wiem na pewno :lol:
Nareszcie glos rozsadku. Z tym że ja nie zamierzam publikować w internetach wynikow mojej ciężkiej wieloletniej pracy - jak ktoś chce isc w ea to na prv moge coś tam podpowiedzieć, jednak sory na sukces trzeba zapracować. A tak wracając do wątku - gość na poczatku pytał czy strategia bedzie działać ? coś chciałem podpowiedziec , bo odpowiedzi udzielane nie byly jakos szczegolnie pomocne. Jak niby miałby to sprawdzić jak nie za pomoca EA ? ah no tak zapomniałem - klasycznie wtopic i zmarnować kilka miesiecy bo to AT a zwolennicy tych metod brzydza sie automatem bo AT jest uznaniowe ??? :roll: Chłopaki ogarnijcie sie - jedni wola szachy inni warcaby. Osobiscie powatpiewam w AT bo weryfikowałem te metody, jednak jak do tej pory nie byl to atak na nikogo.
Skoro uważasz, że z założenia AT to głupoty bo Tobie na EA nie chciało działac to sie nie dziw, że ktos na takie własnie glupoty reaguje :)
To, że ja nie umiem grac na skrzypcach to nie znaczy, że innym nie uda sie nauczyć grac na tym instrumencie. Powinieneś napisać "mi AT na nic sie nie przydaje" w co akurat uwierze i za bardzo zdziwiony nie będę :)
I juz samo sprowadzenie AT do wskaźników to juz co najmniej nieporozumienie.
Dodam, że temat samej losowości tez nie rozwiązuje sprawy bo były testy prowadzone w oparciu o rzut kostką. Wynik był jednoznaczny.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

AT to pojęcie szersze niż EA. Za pomocą EA można zweryfikować... EA czyli własne podejście do AT a nie AT. Jest to jedno z wielu podejść i może być sensowne jak inne metody. Czym innym jest natomiast stawianie znaku równości miedzy EA i AT i narzucanie tej metody jako sposobu weryfikacji całej AT, to jest podejście dość często spotykane wśród fanatyków EA. Podobna postawa dotyczy fanatyków innych metod, podejść do AT, bo mi nie działa to AT nie działa.

Nendo, słaba prowokacja. Piszesz coś o walce sam próbując ją zainicjować jakby dyskusja nie mogła się ograniczyć do wymiany poglądów bo twoim zdaniem musi iść w kierunku udowadniania, przekonywania czyja racja najmojsza. Rozumiem, kręci cię prężenie penisów w stylu fejsa tjs-u.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

zweryfikować AT nigdy się nie da z prostego powodu - ile osób, tyle podejść, wszyscy mają przed sobą ten sam wykres, a mimo to każdy widzi co innego i jeszcze inaczej to rozgrywa, a trzeba byłoby to zrobić używając wszelkich możliwych kombinacji, których jest nieskończenie wiele ;) także jak ktoś pisze o weryfikowaniu AT jakimiś robotami to raczy sobie chyba żartować

Nendo

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

alinoe pisze: Nendo, słaba prowokacja. Piszesz coś o walce sam próbując ją zainicjować jakby dyskusja nie mogła się ograniczyć do wymiany poglądów bo twoim zdaniem musi iść w kierunku udowadniania, przekonywania czyja racja najmojsza. Rozumiem, kręci cię prężenie penisów w stylu fejsa tjs-u.
Alinoe, tym razem się mylisz.
Tym razem nie rozumiesz.
Porównania seksualne są nie na miejscu i są obraźliwe.
Poza tym nie ma mnie na fejsie.
Nie jestem fanem TJS-u.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Pytanie, czy AT ma sens, jest bez sensu. Jest to tak obszerny zbiór formacji itd, że zawsze coś przyporządkujemy i będzie to działać i zawsze znajdziemy kiedy nie będzie działać. AT była tworzona przez lata, dopasowywana była do obecnych zachowań rynkowych, teraz uważam, że rynek przez automaty tak się zmienił, że AT mało ma wspólnego z handlem.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Tibia74 zadaje pytanie czy ta strategia ma sens, a wyznafffcy AT dalej swoje awantury o wyższości jednych świąt nad drugimi.
kopczyniak pisze:Polecam więc zacząć od czegoś trywialnego, co może okazać się najskuteczniejsze, zastanawiając się nad tym wyobraź sobie ciąg cyfr a nie wykres graficzny i pomyśl jak statystycznie najlepiej kupować i sprzedawać. Potem wrzuć to do automatycznej strategii przetestuj i zobacz czy dobrze myślałeś. Uprzedzając odp. typu: nie znam MQL4 - odpowiem: to się zapoznaj, bo przydaje się to często - jak tylko coś do głowy mi przyjdzie do wrzucam do EA i sprawdzam jak by to działało -> to lepiej spożytkowany czas niż czytanie bzdur o formacjach fibo itp.
Każdy element strategii powinien wnosić jakąkolwiek przewagę, bo jeżeli tak nie jest to tylko strata czasu! Dlatego budując strategię (pomimo zapewnień zagorzałych zwolenników oraz negatywnych opinii przeciwników) zamiast wszystko brać na wiarę należy osobiście zbadać w różnych warunkach wpływ wszystkich jej elementów. Również uważam, że najlepszą do tego metodą jest automatyzacja procesu testowania i nie uwierzę, że jakakolwiek uznaniowość ma sens przy badaniu skuteczności danej metody. Zagorzali przeciwnicy automatyzacji jeśli mają wystarczająco dużo wolnego czasu mogą to robić na piechotę, ale po co..? żeby rozwijać uznaniowość...?

PS doprawdy zabawne są np. formacje w bucket shop'ach...
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tibia74 pisze:Witam

Myślałem nad tym żeby zastosować nastepującą strategie:
równo co określony przedział czasu 5m,15m ,4h itp. sprawdzać cenę ,obserwujemy po liczbach czy cena porusza się w góre czy w dół (oprócz sprawdzania ceny nie dotykamy platformy). No i zakładamy pozycje zgodnie z trendem sl,mm to już kwestia osobista .

Co o tym myślicie :D ?? Z tego co czytałem w "wspomnieniach gracza.. ,, to wydaje mi się że Jesse Livermoore stosował taką praktykę w bucket shopach.
Dołóż do tego wsparcie/opór i masz gotową metode gry z trendem
https://www.youtube.com/watch?v=A3KYPeAcvPw

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Cblondyn pisze: Dołóż do tego wsparcie/opór i masz gotową metode gry z trendem
Jeśli do tego zastosujesz odpowiedni RR będziesz stosować MM, to na pewno w przyszłym roku zostaniesz milionerem. A tak naprawdę bardzo, bardzo dużo pracy przed Tobą, wiele dupogodzin przed monitorem, nim pojawią się pierwsze sukcesy. Mimo wszystko życzę Ci wielu zielonych pipsów.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
Cblondyn pisze: Dołóż do tego wsparcie/opór i masz gotową metode gry z trendem
Jeśli do tego zastosujesz odpowiedni RR będziesz stosować MM, to na pewno w przyszłym roku zostaniesz milionerem. A tak naprawdę bardzo, bardzo dużo pracy przed Tobą, wiele dupogodzin przed monitorem, nim pojawią się pierwsze sukcesy. Mimo wszystko życzę Ci wielu zielonych pipsów.
:d
Podejrzewam, że nawet nie masz połowy dupogodzin wysiedzianych co ja ;)
Co do bycia milionerem to kto wie .... ;) I co do pracy to już co miałem wykonac to wykonałem. Co miałem sie dowiedziec to juz wiem. Ale dziekuje za rade. Może zacznij sam stosowas swoje rady :)

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

@Cblondynjesteś strasznie nerwowy, przecież ta rada nie dla Ciebie, tylko, dla @Tibia74.

ODPOWIEDZ