Czy ta strategia ma sens.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kopczyniak pisze:
Tibia74 pisze:Właśnie mam problem ze znalezieniem sobie strategi bo jakie logiczne wytłumaczenie ma to że np. fala wzrostowa fibo zatrzymała sie na 0.5 a nie 0.23 czy coś albo średnia z przeciętych przez siebie ruchów daje wejście czy coś tam . Rozwala mi to głowe bo nie wiem jakie jest tego logiczne uzasadnienie.
Bardzo dobrze że zauważasz brak spójności metod AT - równie dobrze a może nawej i lepiej będzie wróżyć z fusów. Nie ucz się tych głupot, to że ktoś pisze że Analiza Techniczna działa to nie musi być prawda. Przez wiele lat robiłem automatyczne strategie i po bardzo długich badaniach uznałem że stosowanie wszystkich wskaźników, fibo, poziomów, formacji itp. przynosiło gorsze wyniki niż strategia losowego otwierania pozycji (bo ta ostatnia przynajmniej tak samo działa na danych testowych i w fwd teście na rzeczywistych). Obecnie używam strategie gołą bez żadnych wskaźnków - strategia działa w oparciu o cenę - wynik ostatniej stransakcji - zarządzanie ryzykiem. Śrenio 50/50 strategia otwiera longi/shorty, jednak strategia o kilka pkt% częściej zamyka pozycje na + niż - dzięki zarządzaniu pozycją , to wystarczy, bez wzgędu na instrument - strategia działa. Na zabawę z AT zmarnowałem lata - jak chcesz coś sprawdzić z działania AT to wrzuć w EA na automacie sprawdzisz działanie szybko - wynik cie na 100% rozczaruje. Strategie wielowskaźnikowe oparte na graficznym wyglądzie wykresu można zoptymalizować tak że uzyskasz wykresy zysku jak z bajki - problem tylko że potem to nie działa na forward tescie. Polecam więc zacząć od czegoś trywialnego, co może okazać się najsuteczniejsze, zastanawiając się nad tym wyobraź sobie ciąg cyfr a nie wykres graficzny i pomyśl jak statystycznie najlepiej kupować i sprzedawać. Potem wrzuć to do automatycznej strategii przetestuj i zobacz czy dobrze myślałeś. Uprzedzając odp. typu: nie znam MQL4 - odpowiem: to się zapoznaj, bo przydaje się to często - jak tylko coś do głowy mi przyjdzie do wrzucam do EA i sprawdzam jak by to działało -> to lepiej spożytkowany czas niż czytanie bzdur o formacjach fibo itp.
Przykład totalnej ignorancji na temat AT ;)
Kolejny amator "cudownej monety lub kostki" :d

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

W dodatku specjalista od EA. Zastanawiające, że tak wielu, którym at "nie działa" męczą ja od d...y strony próbując ująć wszystko w EA. Wszystko sprowadzić do EA i nie działa. :D

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

kurde, ludzie serio myślą że AT da się sprowadzić do prostego i zarabiającego EA? przecież tu jest tyle różnych warunków i uznaniowości że to zakrawa o szaleństwo :) kpina jakaś

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

Kopczyniak ma dużo racji w tym co pisze.

Jako że sam zajmuję się automatyzacją i bot'ami, doszedłem kiedyś do podobnych wniosków.
Jednak nie demonizowałbym AT, bo to jest radykalizm.

Ze swojej strony dodam, że sam od lat przestałem uganiać się za ceną i moje boty z powodzeniem stosują w pełni automatyczne statystyczne metody kapitałowe, oparte na modelowaniu i zarządzaniu krzywą ryzyka.

pozdr.

Awatar użytkownika
kopczyniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2005, 20:47

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: kopczyniak »

mayburn pisze:Kopczyniak ma dużo racji w tym co pisze.

Jako że sam zajmuję się automatyzacją i bot'ami, doszedłem kiedyś do podobnych wniosków.
Jednak nie demonizowałbym AT, bo to jest radykalizm.

Ze swojej strony dodam, że sam od lat przestałem uganiać się za ceną i moje boty z powodzeniem stosują w pełni automatyczne statystyczne metody kapitałowe, oparte na modelowaniu i zarządzaniu krzywą ryzyka.

pozdr.
:564:
Live and let die

Obrazek

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

mayburn pisze:Kopczyniak ma dużo racji w tym co pisze.

Jako że sam zajmuję się automatyzacją i bot'ami, doszedłem kiedyś do podobnych wniosków.
Jednak nie demonizowałbym AT, bo to jest radykalizm.

Ze swojej strony dodam, że sam od lat przestałem uganiać się za ceną i moje boty z powodzeniem stosują w pełni automatyczne statystyczne metody kapitałowe, oparte na modelowaniu i zarządzaniu krzywą ryzyka.

pozdr.
bo robot zawiera transakcje w momencie gdy są spełnione określone warunki i nie ma w nim żadnej uznaniowości tak jak ma to miejsce w przypadku manualnego handlu - EA nie ma żadnego pola manewru i nie bierze pod uwagę żadnych odchyleń, dlatego też żaden robot nigdy nie zastąpi człowieka :) to jest z góry skazane na porażkę

Awatar użytkownika
kopczyniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2005, 20:47

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: kopczyniak »

freakout pisze:
mayburn pisze:Kopczyniak ma dużo racji w tym co pisze.

Jako że sam zajmuję się automatyzacją i bot'ami, doszedłem kiedyś do podobnych wniosków.
Jednak nie demonizowałbym AT, bo to jest radykalizm.

Ze swojej strony dodam, że sam od lat przestałem uganiać się za ceną i moje boty z powodzeniem stosują w pełni automatyczne statystyczne metody kapitałowe, oparte na modelowaniu i zarządzaniu krzywą ryzyka.

pozdr.
bo robot zawiera transakcje w momencie gdy są spełnione określone warunki i nie ma w nim żadnej uznaniowości tak jak ma to miejsce w przypadku manualnego handlu - EA nie ma żadnego pola manewru i nie bierze pod uwagę żadnych odchyleń, dlatego też żaden robot nigdy nie zastąpi człowieka :) to jest z góry skazane na porażkę
Ale czy ta uznaniowość wg. ciebie to po prostu podejmowanie decyzji o widzimisię czy jakiś specyficzny czynnik - jeśli tak to jaki ?
Live and let die

Obrazek

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

kopczyniak pisze:
freakout pisze:
mayburn pisze:Kopczyniak ma dużo racji w tym co pisze.

Jako że sam zajmuję się automatyzacją i bot'ami, doszedłem kiedyś do podobnych wniosków.
Jednak nie demonizowałbym AT, bo to jest radykalizm.

Ze swojej strony dodam, że sam od lat przestałem uganiać się za ceną i moje boty z powodzeniem stosują w pełni automatyczne statystyczne metody kapitałowe, oparte na modelowaniu i zarządzaniu krzywą ryzyka.

pozdr.
bo robot zawiera transakcje w momencie gdy są spełnione określone warunki i nie ma w nim żadnej uznaniowości tak jak ma to miejsce w przypadku manualnego handlu - EA nie ma żadnego pola manewru i nie bierze pod uwagę żadnych odchyleń, dlatego też żaden robot nigdy nie zastąpi człowieka :) to jest z góry skazane na porażkę
Ale czy ta uznaniowość wg. ciebie to po prostu podejmowanie decyzji o widzimisię czy jakiś specyficzny czynnik - jeśli tak to jaki ?
po części widzimisię, a po części jakieś odchylenia od normy, bo np. jeśli ktoś gra formacje świecowe to wie że setupy na odwrócenie trendu mogą się od siebie różnić wielkością i rozkładem poszczególnych świec - żeby zaimplementować to do EA to trzeba by chyba było dziesiątek różnych warunków, a EA i tak sporo sygnałów by pominęło ;) to jest właśnie ta przewaga manualnego handlu nad automatycznym i ja tu podaję tylko najprostszy przykład - te bardziej złożone jak np. eliott czy formacje harmoniczne też nie będą nigdy dokładne, bo robot nie wychwyci tego co ludzkie oko ;)

Nendo

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Zarabiasz EA .... super gratuluję, pokaż jak to robisz - jak chcesz naprawdę przekonać
Zarabiasz AT ... super gratuluję Ci również, też pokaż jak to jak chcesz naprawdę przekonać
Po jaką cholerę ta walka? Nigdy nic nie jest na pewno to akurat wiem na pewno :lol:

Awatar użytkownika
kopczyniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2005, 20:47

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: kopczyniak »

Nendo pisze:Zarabiasz EA .... super gratuluję, pokaż jak to robisz - jak chcesz naprawdę przekonać
Zarabiasz AT ... super gratuluję Ci również, też pokaż jak to jak chcesz naprawdę przekonać
Po jaką cholerę ta walka? Nigdy nic nie jest na pewno to akurat wiem na pewno :lol:
Nareszcie glos rozsadku. Z tym że ja nie zamierzam publikować w internetach wynikow mojej ciężkiej wieloletniej pracy - jak ktoś chce isc w ea to na prv moge coś tam podpowiedzieć, jednak sory na sukces trzeba zapracować. A tak wracając do wątku - gość na poczatku pytał czy strategia bedzie działać ? coś chciałem podpowiedziec , bo odpowiedzi udzielane nie byly jakos szczegolnie pomocne. Jak niby miałby to sprawdzić jak nie za pomoca EA ? ah no tak zapomniałem - klasycznie wtopic i zmarnować kilka miesiecy bo to AT a zwolennicy tych metod brzydza sie automatem bo AT jest uznaniowe ??? :roll: Chłopaki ogarnijcie sie - jedni wola szachy inni warcaby. Osobiscie powatpiewam w AT bo weryfikowałem te metody, jednak jak do tej pory nie byl to atak na nikogo.
Live and let die

Obrazek

ODPOWIEDZ