czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Czasami jak czytam twoje posty to wydaje mi sie ze mozesz miec mozg ale dwa bary pozniej mysle ze to niemozliwe.
Na ch... ci wskaznik ktory pokazuje co bylo nawet jezeli to sa tylko dwa bary to i tak jest za pozno. Musisz poszukac takiego ktory pokazuje przed na dzien, dwa, trzy...co moze byc jezeli...Pozniej dodam attachments.

jackub

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: jackub »

345698090560cb86f46beb66416797944eedc8fa.jpeg
proponuję taki wskaźnik ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

:D
nie no ok

cale cale inwestowanie na rynkach finansowych bazuje na cyklicznosci , statystyce /i prawdopodobienstwie jako
najistotniejszym jej elemencie /
wyjatek moga stanowic dlugoterminowe lokaty fundamentalne ale to nie ten temat
szybkosc dostepu do informacji jest jednym z najwazniejszych elementow wplywajacyhc na skutecznosc inwestowania

jak na razie ,co jest udokumentowane , roboty sprawdzaja sie na NYSE i potrafia robic udokumentowane konkretne zamieszanie przeciw ludziom - to jest fakt dowiedziony a wczesniej opisany w tym temacie

jezeli chodzi o opcje binarne na podobnej zasadzie roboty stawiane na VDS w poblizu data center przechwytuja transakcje obrotu walutami

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

STUDENT pisze::D
nie no ok

cale cale inwestowanie na rynkach finansowych bazuje na cyklicznosci , statystyce /i prawdopodobienstwie jako
najistotniejszym jej elemencie /
Póki co to chyba jedyna rzecz z ktorą sie zgodze z tego co napisałeś :)

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Wyglada na to ze "jackub" i mamut to ten sam czlowiek.
Szybkosc nie ma znaczenia. Jedynie ma jak robisz HFT. Ani ja ani prawdopodobie ty nigdy tego nie bedziemy w stanie zrobic i nie ma sensu sobie tym tylka zawracac.
Na wykresie edka widac wyraznie ze mozna odczytac punkty oporu dla ruchu poludniowego na kilka dni przed tym ruchem---biala wstega BB ktora nie jest jakos tam wymyslona tylko podstawowa BB 100, 2.0. Nie moze to byc jakas BB o dziwnych parametrach bo wszyscy musza ja widziec a nie tylko ty. Nie oznacza to ze tam bedzie zmiana tredu tylko ze tam jest opor i tam kurs zmierza i moze byc zmiana kierunku albo BO. Co tam zrobisz zalezy tylko od ciebie. Zmiana trendu na edku mogla byc w okolicach 1.2406-19 co kilka dni wczesniej podalem na DT. Tylko od ciebie zalezy co zrobisz z taka informacja ktora mozesz odczytac z wykresu na kilka dni przed z danych historycznych.
Na zalaczniku DAXa jest wskaznik ktory wybiega duzo przed wykres i informuje ciebie ze dopoki znajdujesz sie pod linia oliwkowa to DAX jest na S i trzeba szukac pozycji S miedzy przecieciem sie zielonej i oliwkowej a najwyzszym szczytem oliwkowej. Do potwierdzenia mozna tez zastosowac BB's i indyk Dadasa ktore mowia mniejwiecej to samo i nie po tylko w czasie rzeczywistym. Jak tego malo to jeszcze CCI ktory dziala podobie do BB's ale moim zdaniem wskazniki pod wykresem maja duzo mniejsza skutecznosc niz wskazniki na wykresie.
Jeszcze nie slyszalem zeby ktos robil HFT na walutach. Mowie o HFT a nie transakcjach po kilka sekund. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

Cblondyn pisze:
STUDENT pisze::D
nie no ok

cale cale inwestowanie na rynkach finansowych bazuje na cyklicznosci , statystyce /i prawdopodobienstwie jako
najistotniejszym jej elemencie /
Póki co to chyba jedyna rzecz z ktorą sie zgodze z tego co napisałeś :)
to wlascwie mamy wszystkie dane
teraz tylko skonstruowac system rozpisac go na robota i postawic na VDS
mozna piramidowac HFT / traktujmy to doslownie jako transakcje maxymalnie co 20 sekund/ w trendach krotkoterminowych , mozna sie asekurowac przez index DXY albo https://www.mataf.net/en/forex/tools/correlation

drugi element robota niech liczy korelacje /taka troszeczke forma usrednienia/

inny robot HFT /tym razem transakcje z lagiem* kontrolowanym max 200 milisekund / moze wykorzystywac roznice /opoznienia / notowan ECN tego samego instrumentu /analizujac dane sprzedawcy sygnalu dla brokerow- DATA CENTER / miedzy roznymi brokerami / tu optymalna ze wzgledu na spread bedzie opcja E-U/
* z lagiem kontrolowanym przez inny blok robota

robic to tak szybko i przez kilku brokerow zeby nikt sie nie zorientowal uosap
https://yarfedec.wixsite.com/inzynieria-finansowa
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 16:33 przez STUDENT, łącznie zmieniany 1 raz.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

To odpalaj demo i daj jakis link.

jackub

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Caldeborn pisze:Wyglada na to ze "jackub" i mamut to ten sam czlowiek.
nie to nie ten sam człowiek,
1) nie jestem wyznawcą Rafała ... choć doceniam wyniki (doceniam wszystkie lepsze od moich)
2) stosuję tzw AT choć zdaję sobie sprawę z jej niedoskonałości ...
3) poza tym mamut wydaje mi się młodziakiem w stosunku do mnie ...
kurczę, chyba się obraziłem na Ciebie za takie wnioski....naprawdę tak myślałeś??

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Przepraszam za porownanie Ciebie do mamuta bo na to nie zaslugujesz. No moze tylko przez 15ms.
Piszemy tutaj o HFT a jak zobaczylem Twoj post to mi wyszlo WTF. Jeszcze raz przepraszam. Zeby bylo choc troche w temacie to maly obraz z kolejnego wsparcia ktore mozna bylo odczytac duzo wczesniej. Wykres m15 i BB 100 z m5(biala) przerobiona na jej odpowiednik na wykresie m15. Prawie wyszlo tak jak powinno byc ale niezupelnie. Na m5 nie miescilo sie na wykresie. Jak pisalem wczesniej swieczka konczaca ruch wcale nie zachecala do brania Elki. Dobrego wekendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: czy swiatem JUZ rzadza ROBOTY AI-HFT

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Ok rzeczywiście niewiele wiem na temat HTF, ale troszkę czytałem ostatnio na temat głębokości rynku (Market Depth, ladder etc) ... na tyle troszkę że chyba jestem już za stary ( to delikatne określenie za głupi) aby rozpoczynać coś nowego od zera...
zareagowałem tym obrazkiem na tekst o wskaźniku dającym "sugestie" dwa dni naprzód co cena zrobi... taki żart miał być.
Pozdrawiam... i już nie przeszkadzam

ODPOWIEDZ