Czy są na tym Forum Ludzie sukcesu?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

zicmar pisze:Swoją drogą jestem ciekawy czy ktoś wyłapał cały ostatni ruch w dół na EURO-USD na 190 pipsów?
Ja np. miałem wejście w shorta po cenie 1.2508 i co z tego ? jeśli urwałem tylko kawałek. Dla mnie od rana było jasne, że na edku trzeba się szykować na shorty - ale co z tego ?

Przewidzieć ruch i jego zasięg to jedno (łatwiejsze) - zebrać te przewidziane pipsy to inna bajka - o wiele trudniejsza niż przewidzenie ruchu.

Swoją drogą - mnie z analiz wynikał ruch na ok 70p do wsparcia w okolicach 1,2440.

I to też metodą prostą jak drut. 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
r4ph
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2008, 00:24

Nieprzeczytany post autor: r4ph »

zicmar pisze:Swoją drogą jestem ciekawy czy ktoś wyłapał cały ostatni ruch w dół na EURO-USD na 190 pipsów?
Bo moją metodą opartą na cenie można było wyjąć cały ten spadek
pytanie czy wyjales a nie czy twoja metoda dawala taka mozliwosc, poza tym czy twoja metoda daje 100% pewnosci wejscia, jezeli tak to juz nie mam wiecej pytan :)
"Ludzie widzą tylko to, co są przygotowani zobaczyć."

"Osiągnęlibyśmy znacznie więcej, gdybyśmy nie uważali niektórych rzeczy za niemożliwe." - Vince Lombardi

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Mój pierwszy nazwijmy to tak " mentor " powiedział mi na początku jedną mądrą rzecz ( przestań bawić się w analityka, na forexie masz zarabiać kase a nie zastanawiać się czy dany ruch będzie miał 30 pipsów czy 100 pipsów, nad tym niech myślą analitycy i tak się pomylą, a Ty masz zabrać swoje i spierdalać ).
Klon jeżeli masz ochotę połącz się ze mną na skypie, teraz w trakcie notowań to Ci udowodnię, że można było to wszystko wyjąć na spokojnie bez nerwów.
Moj skype " zbigniewczerski "
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Nieprzeczytany post autor: player1 »

admkowal pisze:każdy ruch wyłapiesz najzwyklejszymi średnimi, żadnym problemem nie jest wyłapywanie takich ruchów. Problem pojawia się gdy system twój ma zarabiać i na takich ruchach i na konsolidacji. Zarobisz na trendzie a potem 2/3 konsoli i strata 2krotnie przewyższa zysk. I wszystko się sprowadza do pytania kiedy konsola a kiedy trend. Przemyśl to jeszcze raz
Już chyba wyraźnie zaznaczyłem że nie bawie sie we wskaźniki ?

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

zicmar pisze:Klon jeżeli masz ochotę połącz się ze mną na skypie, teraz w trakcie notowań to Ci udowodnię, że można było to wszystko wyjąć na spokojnie bez nerwów.
Nie musisz mi nic udowadniać - jeśli tak mówisz to pewnie Twoja metoda na to pozwala. Moja tak jak pisałem dawała ok 70p - natomiast przy założeniu przebicia tego wsparcia na 1,2440 o wiele więcej - do kolejnych poziomów s/r.
zicmar pisze:na forexie masz zarabiać kase a nie zastanawiać się czy dany ruch będzie miał 30 pipsów czy 100 pipsów
Ale czegoś tutaj nie rozumie - dla mnie wchodzenie w trejd bez wyznaczonego docelowego poziomu jaki osiągnie cena to jak wybieganie z okopu bez planu gdzie mamy zamiar dobiec.

Skąd wiesz ile zarobić :?: :) jeśli nie zastanawiasz się gdzie dojdzie cena ?
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Jak z okopu to zawsze do przodu, chyba że uciekasz. A jak daleko? Na ile przeciwnik pozwala.
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Panowie, piszcie zgodnie z tematem i bez zbędnych przepychanek.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

sukces to takie cos co masz w srodku. najlepiej sie zaprogramowac na niego samemu. pomijac destruktywizm tak charakterystyczny dla mentalnosci polaka i twardo robic swoje.ja jak ktos zaczyna zrzedzic po prostu mu sie przygladam. badawczo i intensywnie . przypominam sobie maxyme nie odzywaj sie chyba ze chcesz ulepszyc cisze.

co do wykresow i wskaznikow itd trzeba miec swiadomosc ze jest to ilustracja optyczna bardziej lub mniej zaawansowanych matematycznie probablistycznych metod obliczeniowych a nie dzialalnosc artystyczna

fortuna to zbyt duze slowo. zarabia sie mniej wiecej jak dobry specjalista w duzym norweskim przedsiebiostwie.poza tym kazdy zawodowy trader chroni swoje dane

btw
usmiech i poczucie humoru na pewno sa wazna skladowa sukcesu chociazby dlatego ze swiadcza o wyobrazni. wysoka zdolnosc do projektowania /psych/ i abstrahowania o czym swiadczy poczucie humoru moze byc wazna przeslanka w ocenie skutecznosci planowania .

/ linki zalatuja nieco ezoteryka ale mozna sobie wylowic co istotne
http://zenforest.wordpress.com/2009/01/ ... ga-sukces/ /
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

Posrak
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2010, 16:48

Nieprzeczytany post autor: Posrak »

Nie rozumiem dlaczego przyznanie się do sukcesu to dla większości taki wielki problem. Autor nie dość że nie otrzymał odpowiedzi to jeszcze został wyśmiany. Nikt nie prosi was tutaj o jakiś szczegółowy opis waszego sukcesu ale o ogólny zarys. Są ludzie którzy potrzebują przykładów sukcesów innych aby uwierzyć w swoje możliwości i ja nie widzę w tym nic głupiego. Nikt nie chce się przyznać do sukcesu bo po prostu go nie odnosicie :lol: . Takie są moje wnioski.

Jeżeli chodzi o mnie powiem tak, odnoszę sukcesu nawet bardzo duże jak dla mnie (w 5dni +64% max) ale moja metoda gry jest nie do przyjęcia dla ogromnej większości forumowiczów (uznali by mnie za samobójcę). Ciężko pracowałem i często zmuszałem się pomimo wielkiej niechęci do nauki a teraz cieszę się że nie dałem za wygraną gdy byłem na dnie.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

droga intraday

1czytac wszystkie rady
2studiowac wszystkie systemy
3wyrzucic i zapomniec wszystko

4 wyspecjalizowac sie w czyms.ograniczyc ryzyko
5 dobrac optymalne sposoby tradingu do swojej specjalizacji
6 konsekwentnie realizowac zalozenia
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

ODPOWIEDZ