Czy mozna zarabiac na rzeczywistym handlu walutą ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
tonyRw
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2012, 18:47

Czy mozna zarabiac na rzeczywistym handlu walutą ?

Nieprzeczytany post autor: tonyRw »

Witam mam pytanie do bardziej doświadczonych inwestorów graczy
Ostatnio zainteresowała mnie oferta kantoru internetowego alior banku
można u nich kupić walutę po dobrej cenie jak nie najlepszej obecnie (w porównaniu z róznymi kantrorami internetowymi jak i serwisami trejdoo, walutomat, giełda walut itd)

Największym plusem aliora jest jednak to ze nie biorą żadnej prowizji od tranzakcji kupna sprzedazy itd gdzie w wyżej wymieninonych kantorach sewisach wacha sie ok 0,2% np przy zakupie Euro i pozniejszej sprzedazy będzie to juz 0,4% w aliorze jest to za darmo

Jedynym problem jest spread ktory w aliorze jak zauważyłem wacha się w okolicach 0,025 do 0,035 i jest ustalany przez bank a w wyżej wymienionych serwisach (trejdoo,walutomat itd) ten spread ustala już sam rynek a dokladnie oferty kupna i sprzedaży klijentów
Najlepszym rozwiązaniem błloby kupno w aliorze a pózniej sprzedaż tej waluty na jednym z tych serwisów problem w tym ze taki przelew do takiego serwisu idzie conajmnije 1 , 2 dni(gdzie kursy sie mogą zmienic znacząco)
a jak byśmy sprzedawali w aliorze walute mam od razu na koncie

i teraz pytanie miał ktoś może doczynienia z taką formą handlu walutą są jakieś sposoby aby ograniczyć ten spread bo wiadomo ze przy większych kwotach każde 0,01 jest ważne
macie jakieś pomysły ? pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Chcesz reaktywować ten zawód? ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cinkciarz

tonyRw
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2012, 18:47

Nieprzeczytany post autor: tonyRw »

czasy się zmieniają :D
w dobie internetu i róznych serwisów które oferuje wymianę waluty ludzią poprzez internet dlaczego nie :wink:
rzuciłem temat i jestem ciakaw czy są osoby które tak robią i czy wogóle gra jest warta świeczki czy da sie na tym zarabiać?
wiem ze kasa jest dużo mniejsza na pewno niz na foreksie, dzwigni
ale na pewno ewentulanie mniejsze straty tez są

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

byl na forum jeden taki uzytkownik ktory chcial biegac z walutami po kantorach...tradycyjnie zrezygnowal z tego zanim wogole zaczal :)

kantor alior banku jest naprawde fajny poki co...
oprocz dobrych cen ma jeszcze mozliwosc wyplaty fizycznie gotowki "w okienku" co mi akurat duzo ulatwia
oraz mozna skladac tak jakby "zlecenia oczekujace"

co moze byc wazne to to ze w kantorze masz mozliwosc wymiany walut "z PLN na cos" albo "z czegos na PLN"
a tu podejrzewam 95% uzytkownikow na forum gra na EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDJPY, EURJPY

ale bardzo chetnie poczytam o twoich zmaganiach w kantorze
pamietaj ze w kantorze nie masz dzwigni...
nie zarobisz "miliona w dwa dni" ale tez nie "stracisz wszystkiego jak wyjdziesz akurat do kuchni"
w najgorszym wypadku jak drogo nakupujesz dolarow mozesz sobie pojechac za to na wycieczke
:)
Ruch zwrotny skończy się dokładnie w miejscu ustawienia SL

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

seba pisze:co moze byc wazne to to ze w kantorze masz mozliwosc wymiany walut "z PLN na cos" albo "z czegos na PLN"
A u brokera FX nie mozesz ?
seba pisze:a tu podejrzewam 95% uzytkownikow na forum gra na EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDJPY, EURJPY
To ze inni tak robia to nie znaczy ze sam tak musisz ...
seba pisze:ale bardzo chetnie poczytam o twoich zmaganiach w kantorze
pamietaj ze w kantorze nie masz dzwigni...
nie zarobisz "miliona w dwa dni" ale tez nie "stracisz wszystkiego jak wyjdziesz akurat do kuchni"
w najgorszym wypadku jak drogo nakupujesz dolarow mozesz sobie pojechac za to na wycieczke
Przeciez na fx rowniez mozesz grac dzwignia 1:1 , a duzo bardziej konkurencyjny spred napewno pomoze w przyszlych zyskach (jesli kolega wie jak to robic) .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Czy mozna zarabiac na rzeczywistym handlu walutą ?
Można ale lepiej mikrolotami.

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Skoro da sie zarabiać ( no właśnie czy się da ale nie rozwijajmy tematu ;) ) na foreksie, to da się też zarabiać w "rzeczywistym" handlu ( tak jakby forex był jakimś rynkiem urojonym ) jedyną różnicą jest dźwignia a właściwie jej brak w aliorze i jak sam piszesz spread.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

elky_obi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2010, 04:49

Nieprzeczytany post autor: elky_obi »

rabit pisze:Przeciez na fx rowniez mozesz grac dzwignia 1:1 , a duzo bardziej konkurencyjny spred napewno pomoze w przyszlych zyskach (jesli kolega wie jak to robic) .
Akurat... w kantorze otrzymujesz gotówkę a nie czekasz tylko na to aż rynek ruszy w Twoją stronę, w kantorze nawet jak ruszy nie po Twojej myśli to kasę posiadasz i nie jesteś zdany na laskę niewidzialnej ręki, a prowizja czy spread mają tu mało do gadania bo jak już wiemy dla dobrego gracza, jakie ma to znaczenie ? jeśli wie co robi :lol:

tonyRw na wymianie walut fizycznie ludzie zarabiali od dawien dawna i ciągle to robią, sam fakt że kantory internetowe rosną jak grzyby po deszczu.. znaczy że jest ogromne zapotrzebowanie.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Rzecz w tym, że aby zarobić rozsądne pieniądze bez dźwigni, trzeba sporo kasy wyłożyć. Ryzyko trochę mniejsze, bo na FX broker może kantować ale przy małej zmienności bez dźwigni całe "G" zarobisz.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

tonyRw
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2012, 18:47

Nieprzeczytany post autor: tonyRw »

Przeciez na fx rowniez mozesz grac dzwignia 1:1 , a duzo bardziej konkurencyjny spred napewno pomoze w przyszlych zyskach (jesli kolega wie jak to robic) .

no tak. to jest kuszące i pomyśle o tym jednak najpierw muszę troche poczytać i zagrać na jakims demo (jedyni na gieldzie kiedys gralem na forexsie nigdy) takze jestem w tych sprawach początkujący

2 sprawa ze spłacam kredyt w euro i jakieś spadki euro mnie nie smucą wręcz przeciwnie euro bym dokupywał na spadkach zeby uśredniać kurs
a przy trochę większym odbiciu bym sprzedawał i tak w kółko

Jedynym problemem jest to gdzie najkorzystniej pózniej sprzedawać ta walute (po zakupie w aliorze i wzroscie powiedzmy ) ??
jest nawet możliwość darmowej wyplaty waluty z banku jak kolega wczesniej pisał w formie gotówki
moze ktoś tak robi macie jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ