Czasami warto posłuchać bardziej doświadczonych

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

Co wy wszyscy z tymi milionami....Nie każdy myśli tu o jakiś bajońskich sumach. Niektórym styknie ugranie "średniej krajowej" i jest już malinowo.
dokladnie ja obstaje przy swoim nie potrzebuje byc milionerem... chcialbym sie poprostu utrzymywac z tego co lubie a wg Grzegorza jest to nie mozliwe bo jestem biednym studentem... ja obstaje przy swoim... rozumiem ze przy bardzo duzym depo wyciagnie duzych procentow jest trudne ale nie zgodze sie w 100% ze zdaniem, że:
Grzegorz pisze:Dziś wszedłem w dział „dzienników” i od razu zauważyłem posty w stylu „500zł na start i min. 100zł dziennie”. Przecież to 20% w skali dnia. To naprawdę jest nierealne, nawet, jeśli przez kilka dni się uda. Pozostanie tylko złe wspomnienie.
moj wykladowca mowi ze to normalne w pewnym etapie ewolucji tradera... pozniej przychodzi nastepny etap czyli zabieranie sie za o wiele wieksze depo i zdziwienie ze psychika(charakter) byl za slaby zeby utrzymac podobne wyniki na o wiele wyzszym depo... podobno wiele osob wtedy sie poddaje i uwaza ze to juz maximum... a niektorzy ida dalej... a ta droga wcale nie jest uslana różami... wiele pracy jeszcze przed tymi co ida dalej...
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

Ja o niczym innym nie marzę jak tylko u ugraniu tutaj na ratę za dom....resztę opłacę z pracy jaka wykonuję..to mi wystarczy do szczęścia doczesnego...reszta będzie miłym bonusem.

U mnie w pracy o tradnigu praktycznie nikt nie słyszał, a jak im zacząłem mówić że się tym interesuje itp... to mi ksywkę od razu przykleili " rekin biznesu" .. i na tym kończy się moja polemika z kolegami w pracy, bo taka jest ich wiedza w tym temacie... po prostu większości polaków wyobrażenie na życie to zapierniczanie u prywaciarza lub na państwowym od 7do 15... mi to nie pasuje i dlatego chcę w życiu coś zmienić..a czy się uda ??
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Mariusz M. pisze:po prostu większości polaków wyobrażenie na życie to zapierniczanie u prywaciarza
Taka jest w większości polska rzeczywistość,a o FX to masz rację niewielu wie cokolwiek w większych miastach jest trochę inaczej,ale np tu gdzie mieszkam nikt nie ma zielonego pojęcia więc lepiej sie nie wypowiadać bo wezmą cię za ,,chorego"

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

Mr.T pisze:Taka jest w większości polska rzeczywistość,a o FX to masz rację niewielu wie cokolwiek w większych miastach jest trochę inaczej,ale np tu gdzie mieszkam nikt nie ma zielonego pojęcia więc lepiej sie nie wypowiadać bo wezmą cię za ,,chorego"
a ja zauwzam ze wiele sie zmienia zaczynam znajdowac osoby ktore na FX graja od paru lat... jak zaczynalem z FX myslalem ze nikt na moim kierunku tego nie robi dzis widze ze bardzo sie myliile m poprostu nikt sie tym nie chwali... w moijej grupie jest nawet jedna osoba z ktora normalnei wiele razy rozmawialem wczesniej ale do glowy mi by nie przyszlo ze uczyc sie FX tak jak ja:D a tu nagle dalem opis na gg a on gada ze ttez w tym siedzi lol:P

Dodano po 2 minutach:

nie mowie ze jest cala masa takich ludzi ale mowie ze ostatnio duzo osob sie tym zainteresowalo a to zaowocuje w przyszlosci i mysle ze to kwesta 5-10 lat jak droga tradingu bedzie uwazana za normalna droge kariery np po studiach ekonomicznych

Dodano po 57 sekundach:
HunterPL pisze:np po studiach ekonomicznych
chce podkreslic ze nie uwazam ze trza zdac studia zeby byc traderem ale wiem jak mysli spoleczenstwo :P a przynajmniej nasi kochani politycy i media
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

To jest podobne myślenie jak to, że jeśli masz studia to od razu jesteś inteligentny( oczywiście bez urazy) i mądrzejszy od byle głupka po technikum.
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

Mariusz M. pisze:To jest podobne myślenie jak to, że jeśli masz studia to od razu jesteś inteligentny( oczywiście bez urazy) i mądrzejszy od byle głupka po technikum.
przeciez napisalem ze nie uwazam ze tylko po studiach mozna byc dobrym traderem:

HunterPL pisze:chce podkreslic ze nie uwazam ze trza zdac studia zeby byc traderem
wiec tak nie uwazam...
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
L1su
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 02 lip 2005, 18:31

Nieprzeczytany post autor: L1su »

nie kumam czym się tu podniecać, ze dużo ludzi gra? Amerykanom to jakoś na dobre nie wyszło bo zamiast wytwarzać realne produkty produkują teraz derywaty
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Mariusz M. pisze:Ja o niczym innym nie marzę jak tylko u ugraniu tutaj na ratę za dom....resztę opłacę z pracy jaka wykonuję..to mi wystarczy do szczęścia doczesnego...reszta będzie miłym bonusem.
Ten post mi dał do myślenia ..
L1su pisze: zamiast wytwarzać realne produkty produkują teraz derywaty
W korelacji z powyższym...

Dziwny ten świat...
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

L1su pisze:czym się tu podniecać, ze dużo ludzi gra
nie chodzi o podniecanie to raz :P
nie chodzi o to ze duzo ludzi gra to dwa:P
chodzi o to ze jak bedziesz juz zarabial nei musisz nikomu tlumaczyc co znaczy slowo TRADING 10000 razy dziennie a wszyscy i tak to wezma za cos w rodzaju totka
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

W ubiegłym roku nawinął mi się gdzieś w necie raport dla klientów firmy FX Concepts ( ponad 20 lat na rynku) którą założył były macher walutowy CITIBANKU (pracował tam w latach osiemdziesiątych). Uwaga!! Goście chwalili się stopą zwrotu na poziomie niewiele ponad 25% rocznie. Takie są realia , z depo 100k tylko 25 zysku. Co prawda w takiej instytucji obowiązuje strategia na maksymalną ochronę kapitału , czyli na jak najmniejszy drawdown.
100/100 rozpoczynających "zabawę" przy wykresach zaczyna od serialu z marzeniami w roli głównej. Na co wydadzą pieniądze zarobione , już na pewno w przyszłym tygodniu. No :) najpóźniej za dwa , zupełny maks to trzy :) :) :)
A fakty są takie . Nauka podstaw to minimum 5 lat pracy z wykresami - minimum !!!
Drugie tyle to doskonalenie sposobu realizacji swojego ulubionego setap-u , takie są fakty. Reszta to konfabulacje, marzenia i mrzonki początkujących. Żeby nie pozostać gołosłownym polecam artykuł osoby która zawodowo zajmuje się badaniem zachowań i rozwoju traderów . Metoda badawcza bardzo prosta trader plus tomografia i wszystko wiadomo .
Drogi foreksowy marzycielu przyjrzyj się dokładnie obrazkowi "sfo-computer-guy-conflicted-final " , to twój przegrywający mózg. W dwa tygodnie to ty go nie zmienisz w
to co jest na rysunku " guy-happy-final" .

artykuł Dr. Janice Dorn
http://www.sharpbrains.com/blog/2008/06 ... ading-101/
Dr. Janice Dorn na seminarium z Woodiem
http://picasaweb.google.com/underhill.d ... 4467941362
http://picasaweb.google.com/underhill.d ... 3057875970

Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

ODPOWIEDZ