Czas poświęcony na forex, a refleksja nad jakością życia

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

chwicari pisze:To czy po podzieleniu swoich rocznych zysków z forexu przez liczbę tak wyliczonych godzin w ciągu jednego roku oraz obliczeniu proporcji na 1 miesiąc, wychodzi wam, że zarabiacie więcej niż sprzątaczka, czy mniej ?
Zdecydowanie mniej, tyle że ja nigdy nie inwestowałem większych kwot...

przynajmniej nie swoich. :twisted:

Poza tym uważam, że Fx czy giełda nie jest zbyt dobrym miejscem, bodajże jednym z najgorszych to czerpania regularnych dochodów. Jest natomiast idealnym miejscem, gdzie np. mając 100 k można w relatywnie krótkim czasie zrobić 200 k, i to już w sumie wystarczy, przy mniejszych kwotach to jest generalnie zabawa.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

A ja widziałem konto które z 1k zrobiło 200k... Więc nie zawsze regułą jest że aby robić dużą kasę , trzeba mieć na starcie dużą kasę...

Awatar użytkownika
leyus
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 10 lis 2006, 01:45

Nieprzeczytany post autor: leyus »

Dyskusja ta jest stratą czas. Spadki są nieodłącznym elementem grania, nie ma możliwości żeby ich nie doświadczyć, inna kwestia jak sobie z tym radzisz, jak tego się obawiasz polecam książkę "Trading in the zone".

Czy lekarz zarabia więcej niż sprzątaczka jak wliczyć, że w liceum zamiast imprezować z kumplami musiał wkuwać, potem 5 lat studiów, potem specjalizacja i następnie w trakcie szkolenia na bieżąco bo co roku nowości się pojawiają, zmieniają się leki plus czytanie czasopism medycznych, to czy warto? Czy zarabia więcej niż sprzątaczka biorąc pod uwagę, że skończyła podstawówkę? A co jak skończyła magistra tylko się jej nie ułożyło? To czy nadal się opłaca czy już nie? Dostrzegasz bezsens swojego pytania?

Każdy robi to co lubi i jak lubi, niedorzecznością jest myślenie, że zarobisz pieniądze bez uczenia się, wyrzeczeń , trudności, kortyzolu. Tylko dlatego, że żeby być lekarzem musisz mieć dyplom a żeby być traderem starczy 5 min założenie konta on-line nie oznacza, że zarobienie sześciu cyfr rocznie jako trader będzie Cię kosztować mniej czasu, wysiłku i nerwów niż zostanie lekarzem.

Ja zwyczajnie robię to co lubię a pieniądze idą za tym same, nauka, czytanie i granie sprawiają mi autentyczną przyjemność, jeśli tobie nie to lepiej oszukaj sobie innej kariery i tyle. Jeżeli nie interesuje Cię to zawodowo a tylko chcesz zainwestować swoje nadwyżki to przeczytaj książki John C Bogle a nie bierz się za forex.

Tu masz dobry artykuł o stosowaniu jak największej prostoty w inwestowaniu:
http://www.sanfranmag.com/story/best-in ... -never-get
"Najłatwiej stracić pieniądze, inwestując w giełdę, kobiety i badania naukowe."Georges Pompidou

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

Cyb pisze:A ja widziałem konto które z 1k zrobiło 200k... Więc nie zawsze regułą jest że aby robić dużą kasę , trzeba mieć na starcie dużą kasę...
Z 1k zrobić 10k
Z 10k zrobić 100k
Z 100k zrobić milion

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

leyus pisze:Ja zwyczajnie robię to co lubię a pieniądze idą za tym same, nauka, czytanie i granie sprawiają mi autentyczną przyjemność, jeśli tobie nie to lepiej oszukaj sobie innej kariery i tyle.
Czysta prawda :!:

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

Cyb pisze:A ja widziałem konto które z 1k zrobiło 200k...
Wyjątek potwierdzajacy regułę, że z dużej kasy łatwo zrobić jeszcze wiekszą kasę ...

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Wyjątek potwierdzajacy regułę, że z dużej kasy łatwo zrobić jeszcze wiekszą kasę ...
Chyba jest odwrotnie. Przy dużych kwotach większe znaczenie ma płynność i broker może obniżyć lewar. Poza tym w wyniku przynajmniej częściowego zaspokojenia naszych potrzeb co do zysków może spaść chęć do podejmowania ryzyka.
Forex to chyba najlepsze miejsce gdzie z niewielkiej kwoty można się dorobić. Problem w tym, że niewielkimi kwotami dysponują ci z małym doświadczeniem w zarabianiu i to brak strategii jest u nich problemem a nie wielkość kapitału.

Awatar użytkownika
adk
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:06

Nieprzeczytany post autor: adk »

leyus pisze:Ja zwyczajnie robię to co lubię a pieniądze idą za tym same, nauka, czytanie i granie sprawiają mi autentyczną przyjemność, jeśli tobie nie to lepiej oszukaj sobie innej kariery i tyle
:clap:

Robisz to co lubisz a na dodatek czerpiesz z tego dochód - czyz nie jest to wymarzony układ :lol:

Magpie

Nieprzeczytany post autor: Magpie »

Cyb pisze:A ja widziałem konto które z 1k zrobiło 200k... Więc nie zawsze regułą jest że aby robić dużą kasę , trzeba mieć na starcie dużą kasę...

Ale w ciągu jakiego czasu? Gdzieś czytałem na forum podobną historię tylko tam koleś później zbankrutował.

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

alinoe pisze:
Wyjątek potwierdzajacy regułę, że z dużej kasy łatwo zrobić jeszcze wiekszą kasę ...
Chyba jest odwrotnie. Przy dużych kwotach większe znaczenie ma płynność i broker może obniżyć lewar. Poza tym w wyniku przynajmniej częściowego zaspokojenia naszych potrzeb co do zysków może spaść chęć do podejmowania ryzyka.
Forex to chyba najlepsze miejsce gdzie z niewielkiej kwoty można się dorobić. Problem w tym, że niewielkimi kwotami dysponują ci z małym doświadczeniem w zarabianiu i to brak strategii jest u nich problemem a nie wielkość kapitału.
Przecież mając dużą kasę nie musimy wszystkiego trzymać u brokera.
Chodziło mi o to, że mając duży kapitał, możemy sobie pozwolić na dużo mniejsze ryzyko na FX, a i tak są z tego wymierne korzyści ....

Chcąc zrobić z małej kwoty dużą i to na dodatek w krótkim czasie (co oczywiście jest wykonalne) niestety nie możemy sobe pozwolić na komfort niskiego ryzyka ...

Odnośnie braku strategii całkowicie się z Tobą zgadzam ... to głowna przyczyna porażek ...

ODPOWIEDZ