Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pokusiłem się o krótkie podsumowanie, tego co jest już znane:
http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... za-straty/

Edit:
widzę, że Nuvolari zrobił to w pigułce :). U mnie trochę więcej detali...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

a co z XM ???? wie ktos ??
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

city index uspokoiło klientów oświadczeniem
Obrazek
http://t.co/ZQmmZWe6bW

photowy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2015, 13:36

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: photowy »

Jestem nowy na forum choć nie nowy na fx i jest to mój pierwszy post, dlatego na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie.
Informacja o decyzji SNB zastała mnie będącego z dala od komputera, ale to i lepiej dla mojego serca... omal nie dostałem zawału kiedy przeczytałem, że wycofano się z obrony 1,20 na EURCHF. O ile nigdy wcześniej nie handlowałem CHF, to jakiś tydzień temu licząc na jeszcze jedną interwencję SNB i pik w górę, zająłem longa 0,2 lota na EURCHF przy kursie 1,2010 ze sl na 1,1979. Korzystam od lat tylko z xtb. Momentowi logowania towarzyszyło chyba ciśnienie 200 na 100. Zawsze bowiem trzymam minimum środków do zabezpieczenia pozycji, ale tym razem miałem o wiele więcej na koncie u brokera ze względu na zabezpieczenie dla pozycji na VOLX. Kontraky na VOLX były już zamknięte z fajnym zyskiem, ale kasa jeszcze została i do tego ten long na koncie z niegwarantowanym, a rynkowym sl! Jak wielki był kamień, który spadł mi z serca kiedy zobaczyłem konto nadal na plusie i uszczuplone "jedynie" o ok 290 PLN :o mój sl bowiem został wykonany w cenie ze zlecenia. Nie wiem jak to się stało, czy to był przypadek, że było takie kwotowanie przez moment czy xtb jest tu jakieś wyjątkowe, ale mogę powiedzieć że udało mi się sprzedać EUR po 1,1979 wczoraj o 10:30... szkoda, że to było zamknięcie transakcji, a nie otwarcie shorta. W każdym razie nie jestem bankrutem i czytając te historie, które obiegają dzisiaj Świat, bardzo się cieszę. A depozyt w 80% wypłaciłem na wszelki wypadek i znów zostawiłem tam minimum, na wszelki wypadek gdyby broker miał mieć problem z płynnością w niedalekiej przyszłości.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

Akhh pisze:
Piszcie jak było u Waszego brokera. Jak się zachował, czy były kwotowania, co ze stop lossami etc.

To i ja sie podziele jak bylo u mnie w czasie jazdy na franku.
Bylem w pozycji buy na usdchf. Pozycja byla juz zarabiajaca wiec przestawilem zlecenie na be+. Plus na be byl na 0,24 $. W czasie jazdy zlecenie sl zrealizowalo mi na -0.82 $.
Powiem szczerze ze dla mnie jest to bardzo pozytywna informacja i jak na taka sytuacje na rynku to postawa brokera zasluguje na pochwale. Pierwsze co po otwarciu platformy to patrzylem czy mam depo a tu taka mila informacja ze stracilem pare groszy tylko ;)
Broker to IC Markets. Od pewnego czasu jestem u niego a teraz przeszedl chrzest bojowy i zdal go na medal ;) Zostaje na dluzej.
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

photowy pisze:Jestem nowy na forum choć nie nowy na fx i jest to mój pierwszy post, dlatego na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie.
Informacja o decyzji SNB zastała mnie będącego z dala od komputera, ale to i lepiej dla mojego serca... omal nie dostałem zawału kiedy przeczytałem, że wycofano się z obrony 1,20 na EURCHF. O ile nigdy wcześniej nie handlowałem CHF, to jakiś tydzień temu licząc na jeszcze jedną interwencję SNB i pik w górę, zająłem longa 0,2 lota na EURCHF przy kursie 1,2010 ze sl na 1,1979. Korzystam od lat tylko z xtb. Momentowi logowania towarzyszyło chyba ciśnienie 200 na 100. Zawsze bowiem trzymam minimum środków do zabezpieczenia pozycji, ale tym razem miałem o wiele więcej na koncie u brokera ze względu na zabezpieczenie dla pozycji na VOLX. Kontraky na VOLX były już zamknięte z fajnym zyskiem, ale kasa jeszcze została i do tego ten long na koncie z niegwarantowanym, a rynkowym sl! Jak wielki był kamień, który spadł mi z serca kiedy zobaczyłem konto nadal na plusie i uszczuplone "jedynie" o ok 290 PLN :o mój sl bowiem został wykonany w cenie ze zlecenia. Nie wiem jak to się stało, czy to był przypadek, że było takie kwotowanie przez moment czy xtb jest tu jakieś wyjątkowe, ale mogę powiedzieć że udało mi się sprzedać EUR po 1,1979 wczoraj o 10:30... szkoda, że to było zamknięcie transakcji, a nie otwarcie shorta. W każdym razie nie jestem bankrutem i czytając te historie, które obiegają dzisiaj Świat, bardzo się cieszę. A depozyt w 80% wypłaciłem na wszelki wypadek i znów zostawiłem tam minimum, na wszelki wypadek gdyby broker miał mieć problem z płynnością w niedalekiej przyszłości.
Witamy na forum :).

Z tego co wiem to XTB ma dwa modele realizacji zleceń - Market Maker i STP. Pytanie więc na którym Ty miałeś pozycje? Mogę się mylić ale więcej postawiłbym na to pierwsze, co w obecnej sytuacji jest realnym scenariuszem, bo wtedy to broker jest stroną transakcji i niekoniecznie puszcza ją dalej ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Michał-fx pisze:
Akhh pisze:
Piszcie jak było u Waszego brokera. Jak się zachował, czy były kwotowania, co ze stop lossami etc.

To i ja sie podziele jak bylo u mnie w czasie jazdy na franku.
Bylem w pozycji buy na usdchf. Pozycja byla juz zarabiajaca wiec przestawilem zlecenie na be+. Plus na be byl na 0,24 $. W czasie jazdy zlecenie sl zrealizowalo mi na -0.82 $.
Powiem szczerze ze dla mnie jest to bardzo pozytywna informacja i jak na taka sytuacje na rynku to postawa brokera zasluguje na pochwale. Pierwsze co po otwarciu platformy to patrzylem czy mam depo a tu taka mila informacja ze stracilem pare groszy tylko ;)
Broker to IC Markets. Od pewnego czasu jestem u niego a teraz przeszedl chrzest bojowy i zdal go na medal ;) Zostaje na dluzej.

a będzie jakiś problem jakbyś wrzucił ta transakcje w postaci screena ?
mysle ze chyba nie a mnie to interesuje - chodzi o czas otwarcia i zamknięcia

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

Mniej wiecej tak to wyglada po przeniesieniu tranzakcji na wykres.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
blacha
Gaduła
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 08 lis 2013, 15:21

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: blacha »

Mam kiepskie wiadomości dla klientów mbanku. Znajomy poniósł ogromną stratę wczoraj jest na minusie około 900 tyś złotych. Po konsultacji z prawnikami postanowił nie wpłacać tej kasy. A dzięki swoim znajomym dowiedział się że mdm "wyzerował" się i to dlatego notowania zanikły. Na chwile obecną teoretycznie nie wypłacą wam więcej niż 100 tys z konta.
Obrazek

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Michał-fx pisze:Mniej wiecej tak to wyglada po przeniesieniu tranzakcji na wykres.

chodziło mi o wiersz z historii rachunku a nie strzałki na wykresie gdzie nic nie widać
tak aby był czas z sekundami - jest mi to potrzebne jeżeli dasz rade
reszty nie potrzebuje tylko jeden wiersz , nawet dotyczący 0.01 lota

ODPOWIEDZ