Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

ext3 pisze:Nie mam zamiaru siać paniki, ale...
Warto się zastanowić, czy może na wszelki wypadek wypłacić środki od wszystkich brokerów i przeczekać sytuację z pieniędzmi bezpiecznymi na koncie w banku?
Jakie macie podejście?
Zostawiacie środki u /zagrożonych/ brokerów, czy wypłacacie na wszelki wypadek (o ile jeszcze można ;) )?
Trudno w tej chwili wskazać niezagrożonych brokerów :-(
Może wycofywanie całości to nie jest dobre rozwiązanie dla aktywnych graczy - w końcu trzeba mieć depozyt, żeby handlować, ale wypłata niewykorzystywanej nadwyżki kapitału jest chyba rozsądnym posunięciem.

BTW, czyżby ktoś z SNB spekulował na NYSE: http://stooq.pl/q/?s=fxcm.us&c=5d&t=l&a=lg&b=0

Nuvolari
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2010, 18:06

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Nuvolari »

Alpari UK padlo
http://portal.ransquawk.com/headlines/a ... 16-01-2015

Jestem ciekawy jak wyglada to u naszych polskich brokerow.

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

Post Cyb-a z tym linkiem http://www.tickmill.com/company-news/re ... ty-eurchf/ został usunięty, ale czytając wskazany komunikat można się zastanawiać, dlaczego akurat u tego brokera traderzy obstawiali spadek EURCHF?
A może jednak jest to tekst wyłacznie marketingowy, a nie informacyjny?

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Usunąłem bo zapomniałem że tam nie ma klientów z PL. Ale tam nigdzie nie masz napisane że wszyscy obstawiali shorty. Masz tylko napisane że ci co obstawiali shorty zachowają swoje zyski.

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

Nuvolari pisze:Alpari UK padlo
http://portal.ransquawk.com/headlines/a ... 16-01-2015

Jestem ciekawy jak wyglada to u naszych polskich brokerow.
Alpari UK to już był naprawdę dość spory broker.

http://www.alpari.co.uk/client-updates/ ... nouncement
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

Cyb pisze:Usunąłem bo zapomniałem że tam nie ma klientów z PL. Ale tam nigdzie nie masz napisane że wszyscy obstawiali shorty. Masz tylko napisane że ci co obstawiali shorty zachowają swoje zyski.
OK - nie wiedziałem, że Polacy nie mogą tam zakładać kont.

Why Tickmill Clients remain calm?
Simple! Because as always, we didn’t issue a single re-quote and our Clients can keep their profits in their pockets.

We are proud to report that it is business as usual at Tickmill as client trading and all other processes are going normally.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że to był "business as usual" - no chyba, że Kliencie nie shortowali CHF, co też trudno mi sobie wyobrazić. Ale może mam za małą wyobraźnię ;-)


http://www.businessweek.com/news/2015-0 ... ck-spreads
“Some of our methods for managing risk are discretionary by nature and are based on internally developed controls and observed historical market behavior,” the company said in the regulatory filing. “These methods may not adequately prevent losses, particularly as they relate to extreme market movements.”
Jeśli taka była/jest kontrola ryzyka u jednego z największych brokerów, podlegającego kilku nadzorom, to ciekawe jak sytuacja się ma u innych?

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

ext3 pisze:Nie mam zamiaru siać paniki, ale...
Warto się zastanowić, czy może na wszelki wypadek wypłacić środki od wszystkich brokerów i przeczekać sytuację z pieniędzmi bezpiecznymi na koncie w banku?
Jakie macie podejście?
Zostawiacie środki u /zagrożonych/ brokerów, czy wypłacacie na wszelki wypadek (o ile jeszcze można ;) )?
Te środki (przynajmniej u niektórych większych broków) są chyba deponowane w innych bankach (zdaje się że np:Dukas)a przelewane tylko na czas transakcji. Oczywiście największy kłopot mają MM.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ForexMafiaKartel
Gaduła
Gaduła
Posty: 90
Rejestracja: 15 sty 2015, 19:29

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: ForexMafiaKartel »

fxjk11 pisze:
freakout pisze:
ForexMafiaKartel pisze:hmmm wszyscy tak piszą o stratach brokerow... i ze niby sami tez wszyscy powtapiali..., wiec w takim razie kto zarobil? ktos musial, sam mialem sygnal na gbpchf na spadki ale nie zdążyłem przelac kasy, ale ktos musial miec sygnal na chfjpy czy to wlasnie na gbpchf? Nie wierze ze nikt, a jesli ktos to gral to jestem Ciekaw, cholernie, jak to bylo z realizacją zysków? czy bez problemu dalo sie zainkasowac ponad 2000 pipsow? Mogl by ktos tu napisac ,ze takowego zagrania dokonal? bez szczegółów. Zwyczajne szczere stwierdzenie, ze ''nie bylo problemu''.

sytuacja nigdy wcześniej nie spotykana, dlatego jeśli ktoś z tego ruchu wyciągnął ładną sumę to niech napisze jak wyglądała u niego realizacja zlecenia - przynajmniej będzie wiadomo czego można się spodziewać w przyszłości :P
tak - na razie mogę napisać że zarobiłem
kapitał włożony - każda złotówka pomnożona 35 krotnie
już komuś pokazywałem tutaj gdy chodziło o poziomy aktywacji zleceń
ale - póki co nie ruszam tego na razie bo jest komunikat brokera o korektach które będą robić
i że dzisiejszy statement nie jest "ostateczny"
a które ceny będą korygować to nie napisali
więc odczekam z tym czy się ucieszyć czy nie i dalej robić swoje jakby się nic nie stało
a jak nie skorygują to będzie fajnie :)

pozdrw
Dzieki za odp. daj znac jak juz bedzie ostateczny.

Ciekawi mnie jak tam ludzie z bossy? W ecnach mega poslizgi, a bossa to takie bardziej mm/stp i raczej stopy wpadają po ustalonej cenie.

Ma ktos jakies rozeznanie?

Akhh, pisal ze mm wypadli raczej niezle na tle ecenow.
Obrazek

W ciągu 5 lat straciłem na Forexie 30 tysięcy (xtb,admiral,armada,tms,alior,bossa), a Ty?

Skończyłem z forexem real dnia 13 marca 2015.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: raposo »

T-REX pisze: Te środki (przynajmniej u niektórych większych broków) są chyba deponowane w innych bankach (zdaje się że np:Dukas)a przelewane tylko na czas transakcji. Oczywiście największy kłopot mają MM.
Największy czy najmniejszy? Na moją logikę to najmniejszy... Chyba, że akurat większośc ich klientów zarobiła i teraz muszą im to wypłacić ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Nuvolari
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2010, 18:06

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Nuvolari »

Male podsumowanie:

Alpari: Insolvent
ExcelMarket: insolvent
IG: 30mil hole
FXCM: 225mil hole
Dukascopy: 40mil hole
FXPro, OANDA: Fine

ODPOWIEDZ