Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
NOWY
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2005, 09:05

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: NOWY »

Witam AUDCHF Low 0.60685 od 0,60804 mam debet u brokera. GO4X.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

W Admiralu będą korekty na kontach.
In a surprise move, the Swiss National Bank concluded today that the 1.20-per-euro cap is no longer justified, and, additionally, cut the interest rate on sight deposits and the target range for the 3-month LIBOR.

All this resulted in a 20% surge of the Swiss currency against EUR and other majors.

Due to today’s exceptional market volatility in CHF currency pairs, all brokers and banks worldwide, including Admiral Markets and its liquidity providers, have been filling orders in extremely abnormal market conditions.

Once the true market liquidity will be established with more clarity, all executed fills will be revised and amended to more accurate levels.

This may result in a worse execution fills than currently reflected in your account's history.

We are doing our outmost to speed up the revision, however, please be aware that the end-of-day account statement for January 15th with any transactions in CHF may be recalculated.

We kindly apologize for any inconvenience this may have caused.

Best Regards,


Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

green7 pisze:IG podobno straciło 30 mln funciaków
The precise level of the impact will be partially dependent on the Company’s ability to recover client debts
Wskaźnik bankructw konsumenckich w UK sporo podskoczy w tym roku :)
The extraordinary market exposure occurred for the UK listed company because its clients’ orders were executed at more beneficial levels than the IG Group was able to get from its liquidity providers during the time of extreme market volatility.
Pewnie ich gwarantowany stop (GS).
Kiedyś w IG trzymałem longa na eurchf i wtedy mieli 100 pips minimalnego SL dla GS
Teraz już jest 200 :)
DigitalSmoke pisze:This may result in a worse execution fills than currently reflected in your account's history.
Kasa się musi zgadzać
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

Excel Markets zawiesza działalność po dzisiejszych wydarzeniach z CHF:

http://blog.excelmarkets.com/
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

Dzisiejszy wieczorny SSI:
EURCHF - The ratio of long to short positions in the EURCHF stands at 5.89 as 85% of traders are long. Yesterday the ratio was 66.78; 99% of open positions were long. Long positions are 88.4% lower than yesterday and 88.2% below levels seen last week. Short positions are 31.0% higher than yesterday and 25.6% above levels seen last week. Open interest is 86.7% lower than yesterday and 85.5% below its monthly average. We use our SSI as a contrarian indicator to price action, and the fact that the majority of traders are long gives signal that the EURCHF may continue lower. The trading crowd has grown less net-long from yesterday and last week. The combination of current sentiment and recent changes gives a further mixed trading bias.

Inwestorzy dalej zajmują długie :-)

Warto zauważyć, że w FXCM, który ma statystycznie istotną bazę klientów indywidualnych, 99%!!! pozycji na EURCHF było wczoraj na L. Podejrzewam, że u innych brokerów podobnie.
Zatem biorąc pod uwagę wysokość oferowanych dźwigni i dzisiejsze luki oraz brak realnej możliwości rozsądnego zamykania longów (ostatni raz takie zawieruchy w transakcjach pamiętam z czasu flash crashu na Wall Street), może się okazać, że za tydzień lista brokerów, którzy wypadną z biznesu będzie dłuuuga.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Jakies zestawienie jazdy na franku z kilku brokerów:

http://marketinvest.pl/24-po-godzinach/ ... nie-handlu

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: as28 »

bartek1916 pisze:Jakies zestawienie jazdy na franku z kilku brokerów:

http://marketinvest.pl/24-po-godzinach/ ... nie-handlu
chyba niewiele w tym zestawieniu prawdy
mforex 0,85357 zgodnie z świeczkami
https://www.mql5.com/en/charts/2888041/ ... ski-mbanku
zawieszenie też było
bossa, zawiecha mniejsza 0,80140 ale wycinali w górę i w dół
https://www.mql5.com/en/charts/2888052/ ... rski-banku

jeżeli ktoś chce mieć odniesienie czy jego broker był uczciwy niech spojrzy na oanda - 19 minut zawiechy, otwarcie
0.88005
https://www.mql5.com/en/charts/2888068/ ... -division4

admiral
0.81440
https://www.mql5.com/en/charts/2888101/ ... markets-as

alpari uk
tu cieli stopy powoli ale docieli aż do 0,74020
https://www.mql5.com/en/charts/2888120/ ... ari-uk-ltd
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

pomorskiebest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2015, 16:24

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: pomorskiebest »

Czy jest osoba ktora zarobila na tym strzale na chf milo by bylo posluchac ze chociaz ktos zarobil dzisiaj

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: freakout »

ForexMafiaKartel pisze:hmmm wszyscy tak piszą o stratach brokerow... i ze niby sami tez wszyscy powtapiali..., wiec w takim razie kto zarobil? ktos musial, sam mialem sygnal na gbpchf na spadki ale nie zdążyłem przelac kasy, ale ktos musial miec sygnal na chfjpy czy to wlasnie na gbpchf? Nie wierze ze nikt, a jesli ktos to gral to jestem Ciekaw, cholernie, jak to bylo z realizacją zysków? czy bez problemu dalo sie zainkasowac ponad 2000 pipsow? Mogl by ktos tu napisac ,ze takowego zagrania dokonal? bez szczegółów. Zwyczajne szczere stwierdzenie, ze ''nie bylo problemu''.
też jestem tego ciekaw :) mój system wygenerował mi sygnał na SELL jakieś 1-3 dni przed tą całą apokalipsą, ale że gram na H1 to nawet tego nie zauważyłem bo sygnał był na D1 :) na całe szczęście nie miałem też otwartej żadnej pozycji więc obeszło się bez strat i zysków :P ale jedno mnie strasznie zastanawia - gdybym miał grać na danych to ustawiłbym się zgodnie z kierunkiem i co najlepsze według H1 mogłem wejść z SL wynoszącym max. 50 pipsów, ale czy spread nie był wtedy na tyle duży że z miejsca wycięłoby ten trade? bo jeśli nie to na wszystkich parach xxx/CHF byłbym grubo do przodu - jedynie na CHFJPY by mnie wycięło :)

sytuacja nigdy wcześniej nie spotykana, dlatego jeśli ktoś z tego ruchu wyciągnął ładną sumę to niech napisze jak wyglądała u niego realizacja zlecenia - przynajmniej będzie wiadomo czego można się spodziewać w przyszłości :P

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Frank a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

freakout pisze:
ForexMafiaKartel pisze:hmmm wszyscy tak piszą o stratach brokerow... i ze niby sami tez wszyscy powtapiali..., wiec w takim razie kto zarobil? ktos musial, sam mialem sygnal na gbpchf na spadki ale nie zdążyłem przelac kasy, ale ktos musial miec sygnal na chfjpy czy to wlasnie na gbpchf? Nie wierze ze nikt, a jesli ktos to gral to jestem Ciekaw, cholernie, jak to bylo z realizacją zysków? czy bez problemu dalo sie zainkasowac ponad 2000 pipsow? Mogl by ktos tu napisac ,ze takowego zagrania dokonal? bez szczegółów. Zwyczajne szczere stwierdzenie, ze ''nie bylo problemu''.

sytuacja nigdy wcześniej nie spotykana, dlatego jeśli ktoś z tego ruchu wyciągnął ładną sumę to niech napisze jak wyglądała u niego realizacja zlecenia - przynajmniej będzie wiadomo czego można się spodziewać w przyszłości :P
tak - na razie mogę napisać że zarobiłem
kapitał włożony - każda złotówka pomnożona 35 krotnie
już komuś pokazywałem tutaj gdy chodziło o poziomy aktywacji zleceń
ale - póki co nie ruszam tego na razie bo jest komunikat brokera o korektach które będą robić
i że dzisiejszy statement nie jest "ostateczny"
a które ceny będą korygować to nie napisali
więc odczekam z tym czy się ucieszyć czy nie i dalej robić swoje jakby się nic nie stało
a jak nie skorygują to będzie fajnie :)

pozdrw

ODPOWIEDZ