Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dziś rocznica ;) Minęły 4 lata od Czarnego Czwartku. Od tego czasu sporo się zmieniło - zarówno pod kątem regulacji, jak i świadomości traderów (przynajmniej tych, którzy wtedy już byli aktywni).

Zapraszam do lektury:
https://forexclub.pl/czarny-czwartek-4- ... encja-snb/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Niezły przekręt do połowy 2017 dalej trzymali kurs za mordę tzn. w podobnym zakresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

maraton2
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:16

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: maraton2 »

Brałem udział w dwóch wątkach.
Na zakończenie wątku OSTRZEŻENIE przed TMS Brokers
Finał mojego ponad czteroletniego procesu z powództwa TMS o zapłatę 'rzekomego" debetu w Sądzie Apelacyjnym 03.10.2019r. pomimo szczerości i życzliwości prezesa zobacz: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 92.html.To się teraz nazywa fake news. trzymajcie kciuki. Wynik podam jak się uspokoję.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cytat z tego tekstu :
"my uderzaliśmy z tymi cenami do wielkich banków inwestycyjnych (tzw. dostawców płynności), a potem okazało się, że oni zmieniali kwotowania."

W takiej sytuacji, to TMS powinien podać do sądu tych mitycznych dostawców płynności, skoro po czasie rekwotowali zawarte transakcje.
Trochę trudno mi uwierzyć w tych dostawców płynności w przypadku brokera MM.

"Dlaczego zatem nie skierowaliście swoich roszczeń do zagranicznych dostawców płynności, a do własnych klientów?

Bo w naszym przekonaniu główni dostawcy płynności, banki, z którym współpracujemy, dołożyły należytej staranności w rozliczeniach. Nie dopatrzyliśmy się złych intencji. W tej sytuacji trudno by nam było z nimi dyskutować, czy pójść do sądu, tym bardziej, że kontrole w tych instytucjach nie wykazały nieprawidłowości."


Taa. Jasne.

"Co nie zmienia faktu, że gdybyście skierowali swoje roszczenia pod inny adres, to pewnie mielibyście klientów po swojej stronie.

Cała sytuacja nauczyła nas jeszcze większej pokory do rynku."


W całym wywiadzie nie dostrzegłem ani grama pokory. Na pewno nie do klientów.

Kolejny cytat:

"Nasz biznes opiera się na prowizjach od transakcji zawieranych przez naszych klientów."

Akurat !!! Większość sytuacji, o których mowa zdarzyła się na platformie MT4, gdzie TMS był tylko i wyłącznie MM. Na ich platformie Ctrader (o ile dobrze pamiętam nazwę platformy) podobno byli STP czy jak to się teraz ładnie nazywa ECN.

"Mówi pan o tym, że byliście pośrednikiem w tych feralnych transakcjach - bo skoro ceny zostały zmienione przez waszych partnerów, to musieliście zmienić je również klientom.
Więc jak mają się do tego wasze umowy, w których piszecie, że w relacjach z klientem jesteście stroną transakcji?

Bo z formalnego punktu widzenia tak rzeczywiście jest, przecież drobny klient nie zawiera transakcji bezpośrednio z wielkim bankiem inwestycyjnym w Londynie. Ale jest jeszcze warstwa ponoszonego przez nas ryzyka. Część transakcji rozliczamy we własnym "worku", a część zabezpieczamy na zewnętrznym rynku, właśnie w bankach zagranicznych. "


Kłamstwo za kłamstwem. O ile pamiętam, to sytuacja najbardziej dotknęła drobnych traderów, a tych na pewno TMS rozliczał "we wlasnym worku".

"Transakcje zostały potem zweryfikowane do cen rynkowych, a nawet lepszych dla klientów, bo - jak już powiedziałem - część strat braliśmy na siebie, część korekt cen była na plus dla klienta."

Owszem, ale po jakiej batalii i ilu reklamacjach ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

maraton2
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:16

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: maraton2 »

MarioDM! Masz rację. Mnie zastanawia, dlaczego ja akurat musiałem przejść pełną procedurę sądową? Ciekawy jestem, czy jako jedyny w Polsce? Ogłoszenie wyroku 10.10.2019r.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

maraton2 pisze:
04 paź 2019, 06:13
MarioDM! Masz rację. Mnie zastanawia, dlaczego ja akurat musiałem przejść pełną procedurę sądową? Ciekawy jestem, czy jako jedyny w Polsce? Ogłoszenie wyroku 10.10.2019r.
Może czas sobie uświadomić, że klient u brokera to ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego spekulacji. Myślisz, że broker będzie się sądził z dużym Bankiem? Woli z Tobą bo ma większe szanse. Nawet jeśli nie ma racji. Podobne podejście ma Bank w stosunku do brokera. Warto o tym pamietać w tej grze.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

maraton2 pisze:
04 paź 2019, 06:13
MarioDM! Masz rację. Mnie zastanawia, dlaczego ja akurat musiałem przejść pełną procedurę sądową? Ciekawy jestem, czy jako jedyny w Polsce? Ogłoszenie wyroku 10.10.2019r.
Nie wiem czy tylko Ty jedyny. Większość klientów miała ujemny debet i w wielu przypadkach jakoś udało im się go anulować poprzez rozsądne dowody i argumenty w reklamacyjnych mailach. W Twoim przypadku nie wiem czego dochodzisz. Liczę, że opiszesz uzasadnienie wyroku.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

maraton2
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:16

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: maraton2 »

Jakie "rozsądne dowody i argumenty", po prostu ---->https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 05692.html.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

maraton2 pisze:
04 paź 2019, 16:49
Jakie "rozsądne dowody i argumenty", po prostu ---->https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 05692.html.
Nie całkiem masz racje. Wiele osób uzyskała to jeszcze w 2015 w 2 lub 3 miesiące po zdarzeniu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ