Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Przeczytaj uważnie- nie zniknął bitcoin a jedna z giełd gdzie był notowany - niestety zapewne razem z pieniędzmi. Gdyby banki nie zarabiały na udzielaniu kredytów więcej, niż na innym obracaniu zdeponowanymi pieniędzmi to pewnie już dawno dziwiłbyś się jak można być tak naiwnym, i zostać klientem jakiegoś m-Banku, czy innego BOŚia. Swoją drogą zastanawiam się, na ile taka giełda ma wspólne cechy z brokerem MM, bo cóś mi się widzi, że to było clou programu...
BTW gdyby to te mityczne 90% zabierało na forexie pieniądze ciapowatym banksterom to było by to samo... Wzion i znikł. Taka magia... :sylwester:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nieśmiertelny Trader pisze:
Ludzie Sami się proszą. Który normalny inwestuje w bitcoiny?
Znałem dwie osoby, które grały na BTC. Obie grały początkowo na Bitcurexie, tej polskiej giełdzie, która właśnie się zwinęła, a później przeniosły się na tą japońską giełdę bitcoina, która "zniknęła" kilka lat temu. Obie jak na razie chyba nic nie odzyskały. Okazuje się, że gdyby nie przeniosły się na japońską giełdę BTC to na tej polskiej też by wszystko straciły.
Nie chcę drastycznie krytykować ludzi, którzy zawierzyli bitcoinowi. Mieli swoją strategię, która była do pewnego momentu zyskowna.
Ja byłem zbyt dużym sceptykiem aby tykać bitcoina, choć sama jego idea nie jest taka zła. Problemem jest chyba brak dostatecznego nadzoru nad giełdami BTC.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Nieśmiertelny Trader

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

T-REX pisze:Przeczytaj uważnie- nie zniknął bitcoin a jedna z giełd gdzie był notowany - niestety zapewne razem z pieniędzmi. Gdyby banki nie zarabiały na udzielaniu kredytów więcej, niż na innym obracaniu zdeponowanymi pieniędzmi to pewnie już dawno dziwiłbyś się jak można być tak naiwnym, i zostać klientem jakiegoś m-Banku, czy innego BOŚia. Swoją drogą zastanawiam się, na ile taka giełda ma wspólne cechy z brokerem MM, bo cóś mi się widzi, że to było clou programu...
BTW gdyby to te mityczne 90% zabierało na forexie pieniądze ciapowatym banksterom to było by to samo... Wzion i znikł. Taka magia... :sylwester:
To też napisałem :) (nie wiem gdzie wyczytales ze zniknal bitcoin) Swoją drogą sam artykuł też jest jakiś dziwny, nikt nic nie wie :)

Kumpel z firmy prop w ktorej pracowalem tez gral bitcoina ale jak pytałem to na innej gieldzie.
MarioDM pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:
Ludzie Sami się proszą. Który normalny inwestuje w bitcoiny?
Znałem dwie osoby, które grały na BTC. Obie grały początkowo na Bitcurexie, tej polskiej giełdzie, która właśnie się zwinęła, a później przeniosły się na tą japońską giełdę bitcoina, która "zniknęła" kilka lat temu. Obie jak na razie chyba nic nie odzyskały. Okazuje się, że gdyby nie przeniosły się na japońską giełdę BTC to na tej polskiej też by wszystko straciły.
Nie chcę drastycznie krytykować ludzi, którzy zawierzyli bitcoinowi. Mieli swoją strategię, która była do pewnego momentu zyskowna.
Ja byłem zbyt dużym sceptykiem aby tykać bitcoina, choć sama jego idea nie jest taka zła. Problemem jest chyba brak dostatecznego nadzoru nad giełdami BTC.
Niektórzy próbują znaleźć błękitny ocean i być o krok przed innymi kupując marzenia. Czasem się udaje ale jeśli ktoś od dawna jest w tym biznesie to wie kto będzie panował jeszcze przez dziesięciolecia. Bankstery. Gdyby bankstera chciała mieć własną wirtualną walutę to by miała.

Tak samo Tesla nie zrobi monopolu na auta elektryczne. BMW i Merol w każdej chwili mogą go rozjechać co w zasadzie już zaczęli robić.

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

Witam wszystkich na forum. Zakładam nowy temat w związku z rozpoczęciem działalności publicznej i pro bono na rzecz przywrócenia ładu i porządku na polskim rynku forex. Za radą moderatora podaję link poniżej i zachęcam do dyskusji pod nowym tematem, gdzie będę sukcesywnie informował o postępach w mojej sprawie.

http://forex-nawigator.biz/forum/afera- ... 28953.html

pozdrawiam traderów,
Spainfx

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

Gratuluję wszystkim, którzy dowiedli swego - udowodnili (m.in. w sądzie np. TMS), że rzekome debety to był szwindel. Dawno tu nie zaglądałem - trochę późno o tym piszę, ale w temacie wątku.

Żałuję, że cały rynek oszustów nazywających się brokerami forex nie utonął razem z bankami, które firmują te przekręty. Nikt nie poszedł siedzieć. Regulaminy i oszukańsze sposby działania dalej się nie zmieniły. Mam nadzieję, ze przynajmniej osoby, które uczestniczyły w oszukiwaniu - od kasjerów, doradców po prawników i zarządy - z imienia i nazwiska będą napiętnowane w Internecie. Sam chętnie spowoduję, żeby co najmniej kilka nazwisk wypłynęło do Internetu. Niech smród ciągnie się za tymi nikczemnikami.

maraton2
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:16

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: maraton2 »

Szukam kogoś kto ma jeszcze niezakończony spór sądowy z TMS-em albo zakończony niedawno.

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

Maraton odezwij sie do mnie na FB Adrian Szyngiera

napisz kiedy masz sprawe z TMS i w jakim sądzie, my wszyscy wygraliśmy z TMSem chętnie Ci pomożemy jak cos

Arawigum
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2013, 21:13

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Arawigum »

Witam, ciachałbym się spytać o zachowanie poszczególnych brokerów podczas czarnego czwartku.
Zwłaszcza interesuje mnie ich reakcja na stop loss, który nie spowodował zamknięcia pozycji. Jak zakończyła się sprawa jeśli chodzi o debety, które pojawiły się na kontach, czy brokerzy umorzyli je, czy także domagają się swych praw w sądzie i żądają spłaty długów. Moim brokerem jest DM BOŚ, słyszałem że żądał spłaty długów, jak te sprawy się zakończyły?
Czy brokerzy poczynili jakieś kroki które mają w przyszłości zapobiec takiej luce cenowej, która była spowodowana decyzją Szwajcarów? Którzy brokerów umorzyli debety, lub nie mieli luki cenowej na franku tego dnia?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Arawigum pisze:Witam, ciachałbym się spytać o zachowanie poszczególnych brokerów podczas czarnego czwartku.
Zwłaszcza interesuje mnie ich reakcja na stop loss, który nie spowodował zamknięcia pozycji. Jak zakończyła się sprawa jeśli chodzi o debety, które pojawiły się na kontach, czy brokerzy umorzyli je, czy także domagają się swych praw w sądzie i żądają spłaty długów. Moim brokerem jest DM BOŚ, słyszałem że żądał spłaty długów, jak te sprawy się zakończyły?
Czy brokerzy poczynili jakieś kroki które mają w przyszłości zapobiec takiej luce cenowej, która była spowodowana decyzją Szwajcarów? Którzy brokerów umorzyli debety, lub nie mieli luki cenowej na franku tego dnia?
O tym już było na forum... Luki w kwotowaniach wystąpiły wszędzie, bo nie sposób, aby przy takim ruchu było inaczej. Brokerów jest cała masa, a sytuacja ekstremalna, więc ciężko o update wszystkich. Dodatkowo, wiele spraw miało przeróżne okoliczności np. niejaki Spain sądził się z TMS-em o cofnięcie zyskownych transakcji, a nie powstanie debetu (osobny wątek na forum). Inaczej też jest, gdy ktoś miał SL, a kto inny nie i był zlewarowany pod sufit. Wiem też, że niektóre sprawy jeszcze trwają, a w dużej części zakończyły się ugodami i szczegóły nie zawsze są jawne. Więc ciężko to generalizować i tworzyć "zestawienia".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

maraton2
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:16

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: maraton2 »

Adrian! Jak się skontaktować?

ODPOWIEDZ