Columbus cdn

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

sell limit
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Rycerzu waleczny, powiedz mi z jakiego powodu zakrywasz tyle danych? Oraz czy oczekujesz jakieś dysputy w założonym wątku z wać kolegami po fachu lub przed fachem?
Pytam bo tak naprawdę nie jestem w stanie, tak jak pewnie 90% czytających nic wydedukować z wpisów i wklejek. Pytanie zrodziło się z czystej ciekawości, bo widzę że aktywnie uzupełniasz dziennik, ale nie ma odważnego aby pogadać, więc są dwie możliwości, albo każdy "czai baze" o co tutaj kaman, albo nikt nic nie wie i nawet nie chce wiedzieć.
Wklejki z pokazanymi oczekującymi mają wskazywać na piramidowanie, ale parząc na wcześniejsze wklejki można zauważyć że handel opierał się o martygnał. Zmieniona strategia czy cały czas ta sama? Tak samo częściowe zakrywanie zleceń i pozycji, i częściowe nie. Ostatni wpis pokazuje że jest 100% zysku ale z czego? to wie tylko autor.
Jeśli nie chcesz abym pytał, napisz, bo zaraz zostanę odebrany że się czepiam i pewnie pare innych synonimów, więc z góry piszę że wystarczy jasno powiedzieć i już się nie odezwe w wątku :564: Pozdrowienia
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

Podziekowania za wpis. Sorry , że nie odpowiedzialem szybko ale nie zaglądałem na forum.
Co do meritum. Dlaczego zakrywam tyle danych ? To tak że uchylam rąbka jak działa Columbus ale nie chcę pokazać całości. Po prostu może chcę nakierować w/ g zasady wędka a nie ryba.
Skupię sie na pewnych punktach dlaczego stosuję Col.
1. Jak każdy trader nie lubie straty. Zawsze denerwowały mnie wybicia SL . Za blisko ? A potem zwrot we właściwym kierunku.
Z kolei duży SL wskazywał straty nie do odrobienia. Można ,, grać ,, małymi pozycjami i godzić sie na serię strat i Tylko liczyć na farta , że nareszcie trafi sie w ten trend. Tyklo czy ten zysk pokrywa straty. Z psychologicznego punktu po serii strat na ogół nie potrafimy przetrzymać pozycji i tylko z nadzieją liczymy na odrobienie straty.
2.Columbus hedzuje mi pozycje przez poz oczekujące w odległości wynikającej z okolic fibo i pivot o wielkości sumarycznie wiekszej od poz otw.
Do tego dochodzi odpowiedni SL / duży/
3. Dlaczego duży SL? . w/g mnie SM stosują wielkie SL KTÓRE praktycznie nie są wybijane. Na ogól to jeśli napotykaja opór to zawracają trend przeciwnymi poz. jednocześnie ustawiając nowe zlecenia poniżej / trend wzr/ lub powyzej / trend spad./ po dojściu do tych poz. zamykają poz przeciwne trendowi a otw. się nowe poz zgodne z trendem.
To tez najlepiej widać na wsp/ opo/ wybijanie i powrót. Właśnie w takiej sytuacji mogę bez oporów i strachu otw. poz bo wiem ,że jest zabez. przez hedza.
Istotne są też godziny handlu . Wtedy dokonuję analizy trendu i czy tworzy sie box Darvis,a Dokładam zlec. ale staram sie nie przekraczać zab 300% / choć czasem sie z tym godzę/ i zam najbardziej stratne zlecenia .
Zlecenia sa też cześciowo zamykane aby przy zwrocie niosły niższa stratę.
Oczywiście to wszystko jest matematycznie dopasowane w zalezności od spread-u a także ATR . Ale to już sprawa experymentowania na real.
Jest tu jeszcze szereg dopowiedzeń dlaczego poz 72 i 50 . Powstawanie tzw. platformy wybicia , zachodzenie fal / korekta czy impuls/ itp.
Tak więc jest to bardziej piramida niż matrygał. Zwiększenie pozycji może nastapić na waznym poz. i jesli jest zachowana zasada 300%
Jeśli pisałem o zysku 100% to na głównej poz. poboczne /mniejsze/ są zamykane wcześniej lub niosa ze soba małą stratę/ poz przeciwne/
Tyle na tą chwilę . Zreszta pieniadz woli ciszę. Można od czasu coś pokazać ale to raczej nie działa korzystnie na wynik . To bardziej siłowe udawadnianie / Taki przykład chyba ? R.Zaorski/ A każdy mając odpowiedni kapitał kiedyś trafi w trend i jest ,, wielki ,, traf . Tylko co dalej ?

Jeszcze tak poza wątkiem .
Cały czas czekałem na zejście złota na 1600. A jednak tworzy sie platforma powyżej i coraz więcej opinii o spadkach z uwagi na przyszły wzrost stop /obligacje/ A może kontra na 2100
Bitcoin pozostanie swoistym arcy-dziełem i z czasem będzie w cenie Co do reszty to za dużo nowości i szumu . Wiadomo jak to sie zawsze kończy.
Pozdrawiam

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

SM wychodzi na ładnym spadku i o wiadomej porze z $ przesiadka na gold & 2100 ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

wstępne TP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

Rozegranie ADR 1 przechodzenie zn 50 na 72 , przejscie przez 50 odb od 72 przjscie przez 50 odb 61 odb 50
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

I ADR zrobiono
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

S3 i odbicie Technicy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

gold bez pozycji żeby nie było 2022 do poz 2700
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz Kolumba
Gaduła
Gaduła
Posty: 253
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:05

Re: Columbus cdn

Nieprzeczytany post autor: Rycerz Kolumba »

3 kroki 1 fibo 2 trend 3 fibo L albo S
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ