Coffee

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Awatar użytkownika
magictrader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 684
Rejestracja: 01 lut 2008, 10:26

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: magictrader »

mamy ładną walkę na linii trendu spadkowego + mocne wyprzedanie.
kawa2018-01-29_180731.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

magictrader pisze:mamy ładną walkę na linii trendu spadkowego + mocne wyprzedanie.
kawa2018-01-29_180731.png
Jak dla mnie to teraz tylko fundamenty są istotne na kawie. To co pokazałeś to wodospad a nie linia trendu spadkowego. Powodem takiego ruchu są bardzo dobre (dane usda) zbiory kawy z raportu na grudzień 2017r. Kolejny raport na koniec czerwca na pewno wiele namiesza. Tak czy inaczej, w mojej opinii to jedna z najlepszych opcji na softach na ten moment :568:

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

spqrinvest pisze: ... w mojej opinii to jedna z najlepszych opcji na softach na ten moment :568:
Ale na szorta czy longa ? U mnie wszystkie interwały są na razie na sell (Miesięczny, tygodniowy, dzienny).
Kawa ogólnie jest trudna do grania i występują na niej bardzo silne ruchy, które w ciagu np. 3 godzin potrafią zniwelowac 5 dni wzrostu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Ja jestem ustawiony na long (już nawet jakieś zyskowne zrealizowałem w przeciągu ostatniego miesiąca). Generalnie jest pewien poziom poniżej którego kawa (fundamentalnie) spadać nie powinna.
Jeżeli nie przesadzimy z lewarem (tu: max 5) to będzie to naprawdę ładny strzał na ten rok. Rekomendacje banków (Citi, Rabo i kilka innych ) są zgodne: północ.
Do informacji nt. kawy polecam Agrimoney.

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

jak dla mnie w DT dziś góra :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

no ładnie poszli ładnie ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
Mikołajglin
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2019, 08:53

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: Mikołajglin »

PipsKong pisze:
11 lis 2013, 19:26
Witam

czy ktoś zwrócił uwagę iz owa cena obecnie jest przy 100$ , niby spada od 2 lat , ale przecież nie może spadać w nieskończoność, może to dobry moment do inwestycji ??
Ogólnie harmonogram kawy jest podobny do harmonogramu każdego innego zasobu żywności. Podobną dynamikę można znaleźć na wykresie cen kawy lub pszenicy. Nadprodukcja tworzy zawyżone zapasy, które zmniejszają rzeczywistą wartość towarów na rynku. Jak tylko zapasy te zostaną wyczerpane, cena przechodzi przez stan równowagi, a następnie przechodzi do wzrostu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mikołajglin pisze:
08 sty 2020, 16:54
PipsKong pisze:
11 lis 2013, 19:26
Witam

czy ktoś zwrócił uwagę iz owa cena obecnie jest przy 100$ , niby spada od 2 lat , ale przecież nie może spadać w nieskończoność, może to dobry moment do inwestycji ??
Ogólnie harmonogram kawy jest podobny do harmonogramu każdego innego zasobu żywności. Podobną dynamikę można znaleźć na wykresie cen kawy lub pszenicy. Nadprodukcja tworzy zawyżone zapasy, które zmniejszają rzeczywistą wartość towarów na rynku. Jak tylko zapasy te zostaną wyczerpane, cena przechodzi przez stan równowagi, a następnie przechodzi do wzrostu.
Odpowiadasz na post sprzed siedmiu laty??? :o
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Mikołajglin
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2019, 08:53

Re: Coffee

Nieprzeczytany post autor: Mikołajglin »

ninjaproject pisze:
08 sty 2020, 17:10
Mikołajglin pisze:
08 sty 2020, 16:54
PipsKong pisze:
11 lis 2013, 19:26
Witam

czy ktoś zwrócił uwagę iz owa cena obecnie jest przy 100$ , niby spada od 2 lat , ale przecież nie może spadać w nieskończoność, może to dobry moment do inwestycji ??
Ogólnie harmonogram kawy jest podobny do harmonogramu każdego innego zasobu żywności. Podobną dynamikę można znaleźć na wykresie cen kawy lub pszenicy. Nadprodukcja tworzy zawyżone zapasy, które zmniejszają rzeczywistą wartość towarów na rynku. Jak tylko zapasy te zostaną wyczerpane, cena przechodzi przez stan równowagi, a następnie przechodzi do wzrostu.
Odpowiadasz na post sprzed siedmiu laty??? :o
Zdarza się :D

ODPOWIEDZ