Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

jaceksk37 pisze:
11 sie 2021, 17:39
Dziękuje wszystkim za info jestem zielony w inwestowaniu a tym bardziej na forex czy giełdzie. Pieniędzy to mi raczej nie oddadzą ale mam nadzieję że się chociaż odczepią i dadzą mi święty spokój, bo jestem przez to kłębkiem nerwów. Martwi mnie to że to konto na meta trader mam cały czas otwarte no i mają moje dane łącznie z skanem dowodu. Chociaż go wymieniłem i zastrzegłem to nigdy nie wiadomo. Kontaktowałem się w tej sprawie nawet z adwokatem z Warszawy który się specjalizuje w odzyskiwaniu pieniędzy od takich oszustów giełdowych. Potwierdził moje obawy że to są oszuści i że będą jeszcze jakiś czas wydzwaniać sami mają masę takich spraw ale na większą kasę bo takimi drobnymi kwotami się nie zajmują. Tacy oszuści wykorzystują dane osobowe i podszywają się pod kogoś i zakładają konta na portalach i w ten sposób niby robią se reklamę że niby ktoś to reklamuje. Pisałem nawet do nich maila że jak nie chcą mi wypłacić tych pieniędzy to niech zamkną te konto bez wypłacania pieniędzy byle dali mi spokój, ale oni raczej to mają to gdzieś. Nawet znalazłem jakiegoś gościa niby zachwalał ich, pisałem z nim przez mesangera i twierdził że wpłacił im 71tyś. i mają mu wypłacić 3tyś dolarów ciekawe czy to nie oni podszywali się pod niego bo przestrzegałem go przed nimi i posłałem mu co mi knf posłał i link do strony https://www.personal-reviews.com/2021/0 ... -com-scam/ potym jakoś telefony ustały ciekawe nie?
A po co ty trzymasz tę platformę?
Jak cię to denerwuje, to usuń platformę z komputera.
W ogóle, to ty dawałeś im jakiś dostęp do swojego kompa, zdalnie?

Jeżeli tak, to usuń też ten komunikator, a którego korzystali.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

jaceksk37
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 21:01

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: jaceksk37 »

Tak na samym początku kazali zainstalować anydeska żeby niby pokazać wszystko, ale potem odinstalowałem to.
Apki do meta tradera nie mam jako tako bo mam to na kompie przez stronę

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

jaceksk37 pisze:
11 sie 2021, 20:25
Tak na samym początku kazali zainstalować anydeska żeby niby pokazać wszystko, ale potem odinstalowałem to.
Apki do meta tradera nie mam jako tako bo mam to na kompie przez stronę
Nigdy, nikomu nie dawaj zdalnego dostępu do swojego kompa!
Żaden normalny broker nie stosuje takich praktyk!
Jak ktokolwiek chce ci pokazać przez AnyDesk, czy inny tego typu komunikator, to
niech ci pokazuje bez zdalnego dostępu do twojego kompa!
Są takie opcje!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

jaceksk37
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 21:01

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: jaceksk37 »

Witam
Mam jeszcze jedno pytanie a propo tego mojego brokera jeśli wpłaciłem depozyt 250$ i zostało mi teraz 186$ bo ostatnie 3 transakcję zamknąłem na minusie a grałem na forexie na dźwigni 1:100 to czy ja jestem coś winien brokerowi? Dodam że w ogóle nie mam pojęcia o tym i nie wiem jak to działa. Ta firma to niby statusmarkets.com Przypuszczam że to i tak oszuści ale czy oni mogą w ogóle żądać odrobienia jakiś strat? Trochę się boję

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Jeśli nie masz pojęcia jak działa rynek forex, to edukację trzeba rozpocząć od rachunku demo i na nim się uczyć.

jaceksk37
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 21:01

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: jaceksk37 »

Chodzi mi tylko o jedno czy oni mogą żądać ode mnie jakiś pieniędzy dodam że już tam nic nie robię i nie mam żadnych otwartych pozycji.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

jaceksk37 pisze:
13 sie 2021, 21:40
Witam
Mam jeszcze jedno pytanie a propo tego mojego brokera jeśli wpłaciłem depozyt 250$ i zostało mi teraz 186$ bo ostatnie 3 transakcję zamknąłem na minusie a grałem na forexie na dźwigni 1:100 to czy ja jestem coś winien brokerowi? Dodam że w ogóle nie mam pojęcia o tym i nie wiem jak to działa. Ta firma to niby statusmarkets.com Przypuszczam że to i tak oszuści ale czy oni mogą w ogóle żądać odrobienia jakiś strat? Trochę się boję
Nic nie jesteś winien brokerowi!
Ty straciłeś, a broker i tak zarobił.
Nie masz czego się bać.

Ta firma jest nawet na liście ostrzeżeń:
https://forexrev.pl/ostrzezenia-28-07-g ... s-gloffix/
Platforma inwestycyjna StatusMarkets.com nie posiada licencji na świadczenie usług inwestycyjnych. Spółką odpowiedzialną za to oszustwo jest MarCo Global Projects Limited. W sieci można znaleźć wiele fałszywych opinii na temat tego brokera. Opinie mimo, iż rzekomo zostały napisane przez polskich obywateli, zawierają wiele oczywistych błędów językowych oraz stylistycznych.

Strona nieuczciwego brokera jest promowana przez platformę 1k Daily Profit (www.1k-dailyprofit.com), Invest&Trade (www.invest-and-trade.com) oraz Investment Generator (www.investment-generator.com).
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dowód, że ta firma nawet nie jest zarejestrowana na Wyspach Marshala:
1. Wypełniłem formularz:
2021-08-13_230843.jpg
2. Wynik:
2021-08-13_230916.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

jaceksk37
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 21:01

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: jaceksk37 »

Dzięki wielkie teraz jestem spokojniejszy tylko jedno mnie martwi że mają moje dane osobowe i skan dowodu osobistego wprawdzie go zastrzegłam i wymieniłem ale mogą mi narobić problemów.

jaceksk37
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 21:01

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: jaceksk37 »

Witam
Chciałby zapytać o jeszcze jedną rzecz która nie daje mi spokoju bo dalej mogę niby wejść na metatradera i tam niby są moje pieniądze pokazuje że mam jeszcze 186$ ale czy faktycznie jest to prawdziwe konto a nie jakiś klon to nie wiem. I czy oni poprzez moje konto mogą zejść mi na minus bo dane do logowania to oni mi podawali. I czy w ogóle jest to możliwe żeby zeszli mi poniżej tego co mam? Bo karta debetowa została zastrzeżona i usunięta z portfela. Pieniędzy to i tak raczej mi nie wypłacą ale mam nadzieję że w końcu odpuszczą, puki co na razie telefonów nie ma ale przypuszczam puki te konto jest otwarte to mogą jeszcze dzwonić.

ODPOWIEDZ