Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Fabb pisze:
29 sty 2020, 22:45
ninjaproject pisze:
29 sty 2020, 14:01
A co wiesz na temat tej firmy?
Pracownicy firmy rozmawiają przez telefon łamanym polskim językiem, imiona i nazwiska mają jakby rosyjskie, ich numery kierunkowe zaczynaja sie +41 (Szwajcaria) oraz +48 czyli nasz kierunkowy, numery z których dzwonią są niedostepne kiedy ja sie próbuje dodzwonić, na e-maile najwidoczniej odpisywać nie lubią bo pisałem. Mają numer obslugi klienta ale odbierala jakas kobieta i od razu rozmawiala po angielsku. Raz do mnie dzwonili z miasta Baden, a więc miasto ze Szwajcarii, odziwo rozmowa po Polsku.
dzikson pisze:
29 sty 2020, 14:15
Sprawdź regulamin czy nie ma żadnego punktu o tym że należy przeprowadzić jakąkolwiek transakcję przed dalszym obrotem gotówką. Może mają taki zapis aby wpłaty nie były "wirtualne" bo przecież zarabiają na Twojej stracie..
Kłóciłem się o to ze nie bylem informowany o takim czymś, ze to sa moje pieniadze ktore ja po prostu chce z powrotem wypłacić na swoje konto, twierdzili ze tam jest zapisane coś, regulamin jest po angielsku, polskiego nie ma, jak tłumaczyłem to na translatorze to nic takiego nie rzucilo mi sie w oczy.
raposo pisze:
29 sty 2020, 14:26
Nie byłbym naiwny, że po wykonaniu dowolnej transakcji, nagle wypłacą środki.
Też uważam ze skorzystają z moich pieniędzy i pozniej juz nawet nie bede miał czego wypłacić niestety.
dzikson pisze:
29 sty 2020, 15:11
dokładnie macie rację. Złożyć reklamację do Banku, chyba że wpłata kartą to przyśpieszy sprawę.
Konto było do wpłaty PL czy zagraniczne?
Konto musiało byc zagraniczne, wpłata byla podzielona na dwa przelewy: pierwszy 100 euro, odbiorca: RETAMA INNOVATION, S.L MAJADAHONDA, drugi przelew tonw ogóle byl placony w dolarach, ale pozniej dolary zamienione na ruble, 8 929,80 RUB, odbiorca: OWPAY MOSKVA.
Numery telefonów są fejkowe, generowane z komputera. To tak jak dzwonią reklamiarze w Polsce. Ty widzisz, że dzwonią z Przemyśla, a łatwo takiej telemarketerce zadać pytanie, i ona powie, że dzwoni z Poznania, albo z Wielkopolski, bo ta firma jest w Poznaniu.
W dzisiejszych czasach, to że widzisz jakiś prefiks nic nie znaczy, a wszystko co piszesz świadczy o tym, że od takiej firmy śmierdzi na odległość.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Fabb
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:45

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Fabb »

raposo pisze:
30 sty 2020, 10:16
A skoro tak, to zmienia postać rzeczy i jest spora szansa, że odzyskasz środki :)

Daj znać czy się udało.

Czekam na odpowiedź, dziwi mnie fakt że mieli dzisiaj do mnie dzwonic i nie dzwonili jednak, po ostatnim telefonie kiedy nie dawalem sie w to wciągnąć do tej pory nie anulowali jeszcze wniosku o wypłatę i ciągle jest że "Twoja prośba o wypłatę jest już brany pod uwagę."
qduaty pisze:
30 sty 2020, 12:53
Oby. Trzymam kciuki za kolegę

Ale zastanawia mnie że nie zapaliła Ci się lampka ostrzegawcza przy takim przelewie do "brokera"

Przeciez to śmierdzi na kilometr
Za późno zobaczyłem ze coś śmierdzi, ja szczerze mówiąc jestem żółtodziub jesli chodzi o ten temat, a trafilem tam przypadkiem gdyz moja naiwność dała się zwieźć i nabralem sie na glupia reklamę jakoby Robert Lewandowski był tego ambasadorem, nawet przez telefon mi to wmawiali to już tłumaczyłem pracownikowi ze to jest bujda i ze podobno juz prokuratura się tym zajmuje.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

dzikson pisze:
14 lis 2019, 10:46
krab29 pisze:
28 lip 2019, 08:38
Oprócz loginu i hasła, przy logowaniu mam sms potwierdzający. Nigdy broker nie może mi powiedzieć, że konto wyzerował ktoś z drugiego krańca świata, bo wykradł mi login i hasło i grał żebym stracił wkład - zostaje ślad smsa. Dla mnie to bardzo istotny system bezpieczeństwa. Oczywiście zależy to od twojego depo.
....................
Gdybyś ty znał zagranicznego z smsem to napisz, zainteresuję się tematem.
Witaj.
Jak obiecałem tak robię (zresztą jak praktycznie zawsze).
Potwierdzenia SMS w RoboForex. Obecnie założyłem u nich konto. W między czasie widziałem parę innych brokerów z potwierdzeniai sms i authinfo ale nie mieli dobrej oferty lub też byli mało znani.
Napisał bym wcześniej ale nie szukałem żadnego brokera, a teraz z racji testowania nowych strategi zainteresowałem się na nowo tematem.
Ja założyłem konto w bossa. Jest tylko login i hasło. Nie ma możliwości smsa nawet jakbym się uparł. Jako ciekawostkę napiszę, że nie dałem sobie skserować dowodu osobistego tylko wypełniłem wniosek. Gościu chciał, ale się zbuntowałem - RODO działa. Podszedł jego kumpel i powiedział mu, że nie może. Nigdy nie wiadomo gdzie weźmiesz kredyt. Ten sms przy logowaniu to tak jak przy przelewie w banku. Ale. Niby proste, a ma tylko alior.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

nikka127
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2020, 12:54

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: nikka127 »

Fabb pisze:
29 sty 2020, 13:06
Witam, podepnę się pod temat jeśli mogę. Ostatnio dałem sie nabrać na głupia reklamę z Robertem Lewandowskim i założyłem konto na https://www.mysafemarket.com/
W sumie to 970 zł, chciałem spróbować więc wyslalem rowniez im swoje dokumenty oraz deklarację wpłaty (wyczytałem też tam ze bedzie to potrzebne do wyplaty środków pieniężnych).Coś mnie podkusilo sprawdzić opinie na temat tej firmy i nie były one pozytywne, a wiec zanim zacząłem jakąkolwiek przygode z handlem postanowiłem wycofac swoje pieniadze i dokumenty. Byłem umówiony na rozmowę telefoniczną z osobą która miala mnie poprowadzić i pomagać, kiedy zadzwonił do mnie pracownik ów firmy, powiedziałem mu ze ja rezygnuję i że zlecilem juz wypłatę swoich zainwestowanych pieniędzy. Zaczęło mu bardzo zalezec na tym żebym chociaz spróbował i mnie namawiał bardzo nachalnie, zostalem przy swoim zdaniu i ostatecznie umowilem sie na kolejna rozmowe twierdzac że sie zastanowię, wniosku o wyplate nie cofalem. Wniosek zlozylem w czwartek ubiegłego tygodnia a wczoraj (wtorek) zostal odrzucony (dzwonili ale bylem w pracy). Złożyłem wniosek wypłaty jeszcze tego samego dnia i napisałem żeby zadzwonili w przeze mnie wyznaczonych godzinach (potrzebna była do wyplaty rozmowa telefoniczna). Dzisiaj dostalem telefon z pytaniem czy zlecilem wyplate środków, odpowiedzialem ze tak, ze chciałbym wypłacić pieniadze. Dostalem informacje ze zanim bede mógł je wypłacić to musze zaczac z nimi handlować i dopiero potem bede mógł zlecić wypłatę. Nie wiem juz co mam robić i jak zapobiedz temu handlu z ich pomocą, gram na czas żeby nie godzić się na to i jutro mają dzwonić ponownie.
Witam.
Jeśli mogę ja również chciałabym dołączyć się do tematu. Tak jak użytkownik wyżej, również zostałam oszukana przez mysafemarket.com i za późno zobaczyłam, że coś tu nie gra i dałam się nabrać. :? Moja historia wyglądała podobnie. Dokonałam rejestracji na koncie. Zadzwonił do mnie pracownik, żeby przeprowadzić mnie przez proces aktywacji konta. Dokonałam wpłaty. Wtedy sprawdziłam opinie na temat tej firmy i nie były one zbyt pochlebne. Postanowiłam, że nie chcę inwestować i chcę wypłacić depozyt, który wpłaciłam (250$). I tu zaczęły się schody. Zadzwoniła rzekoma przedstawicielka finansowa, która bardzo namawiała mnie na inwestycję. Poinformowała mnie, że wypłacą depozyt tylko wtedy gdy zainwestuję. Zainwestowałam. Zyskałam. Złożyłam wniosek o wypłatę. Na mojej platformie nie widniała już żadna operacja. Wtedy zadzwonił do mnie broker z informacją, że trzeba dokonać 15 takich operacji by móc wypłacić środki, na dodatek każda z nich musi być z zyskiem powyżej 5$. Uznałam, że chcą mnie naciągnąć na kolejne operacje i nie zrobię kolejnego kroku. Gdy odmówiłam, konsultant zaczął wykłócać się ze mną przez telefon, że inaczej środków nie zwrócą i taki mają regulamin. W zawartym przez nich regulaminie istnieje informacja, że środki można wypłacić w każdej chwili i nie doszukałam się stwierdzeń w żadnej udostępnionej umowie ani dokumencie, który by twierdził że jest inaczej i wymogi do zwrotu są jakiekolwiek inne. Każdy pracownik firmy podaje inne informacje dotyczące zwrotu. Na ich stronie udostępniony jest czat z konsultantem. Napisałam do nich prośbę o wskazanie przepisu, który mówi o tylu transakcjach,w takich kwotach. Pani poinformowała mnie, że przekaże sprawę do zarządcy mojego konta. Od tamtej pory zero odzewu. Szczerze mówiąc straciłam nadzieję na zwrot depozytu wraz z zarobionymi pieniędzmi. Jednakże chciałabym spróbować chociaż z chargebackiem, gdyż płatność robiona była kartą kredytową, a mój bank udostępnia taką opcję. Czy te chargebacki wgl działają? Jestem bardzo ciekawa jak skończyła się sprawa wyżej.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli wpłaciłaś kartą, to skontaktuj się ze swoim bankiem - powinno udać się wycofać transakcję.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Pawel93
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2020, 23:57

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Pawel93 »

Witam
Mam problem z Bright Finance. Naoglądałem się DDTVN o jakimś gościu który szybko zarobił dużą ilość gotówki, i pod tym wywiadem na necie był link na brightfinance.com wiec nie zastanawiając się kliknąłem w to, zalozylem konto, super. Na start trzeba było wpłacić minimum 200€ (pracuje i żyję w Niemchech). Wpłaciłem te 200 €, pp czym skontaktował się ze mną Pan Robert Rogiński rzekomy starszy broker w Bright Finance. Pytał sie o cele, dlaczego chce spróbować, ja zgodnie z prawdą powiedziałem że w tym roku biorę ślub i mam coreczke w drodze więc pieniądze sie przydadzą. Coś tam grał, jakieś pozycje tam otwierał, no i po tygodniu było 300 €. Później zadzwonił że trzeba wpłacić następne 700€ żeby otwierać pozycję z większą dźwignia. No to wpłaciłem i te 700. Po jakichś 2 tyg było juz 1400 €, no i zadzwonił ze znów trzeba wpłacić 700€ ale już nie wpłaciłem bo nie miałem z czego. No i dzwonił na następny tydzień że trzeba, a ja mu znowu że nie mam. I teraz najgorsze. Po jakimś czasie zadzwonił Pan Artur jakiśtam juz nie pamietam jaki z polecenia Pana Roberta i mowi ze kryptowaluty teraz stoją w miejscu, że teraz na nich nie zarobimy, żeby grać bitcoinami. Mówił czy mam na zbyciu 40 000zł, ja mu mówiłem że nie mam takiej gotowki, a on od razu że trzeba wziąć kredyt, ale mu powiedziałem że żadnej pożyczki brać nie będę. No i był spokój na tydzień. Za tydzień zadzwonił że ma inny pomysł, że jakaś kobieta przeleje mi 40 000zł na moje konto w ing, a ja będę musiał założyć konto na bitcan.pl i przelać te 40 000zł z mojego konta ing na de facto moje konto na bitcan.pl . No i 27.04 przyszedł przelew od tej kobiety, ja przelałem je na bitcan i z mojego bitcana na inne konto jeszcze. Od tamtego przelewu mam zablokowane konto na ing z podejrzeniem przestępstwa, a Pan Robert i Artur się nie odzywają, co robić? Konto na brightfinance.com dalej jest, pieniądze dalej są. I tamta kobieta żąda zwrotu gotówki, chociaż pisałem do banku że jestem ofiarą oszustwa, czy będę musiał zwrócić jej pieniądze ze swojej kieszeni?

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Zostałeś słupem...
Pierwsze od czego zacznij to zgłoszenie sprawy o możliwości popełnienia przestępstwa. Kobieta która Tobie wpłaciła i teraz chce zwrotu dała się oszukać tak jak Ty miałeś być oszukany, gdy nie dałeś się, zrobili z Ciebie słupa. Za rozwojem sprawy musisz poczekać, jedynie zbierz do kupy wszystko co w ten czas się nazbierało, od screenów konta, platformy aż po bilingi z rozmów. Zauważ co napisałem, "wszystko" co związane ze sprawą to znaczy dosłownie- wszystko.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Próbowałeś się skontaktować z fundacją trading jam? Widzę, że kompletnie nie ogarniasz rynku, na którym próbowałeś zaistnieć a takich najłatwiej oszukać. Nie wiem na jakich zasadach fundacja trading jam działa i pomaga, czy biorą za to pieniądze ale jest w Polsce najbardziej znaną organizacją, która zajmuje się tematyką tego typu oszustw. Jeśli nawet ci nie pomogą to może nagłośnią sprawę i będzie kolejny filmik na youtube.

Pawel93
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2020, 23:57

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Pawel93 »

No dobra zgłoszę to, ale czy będę musiał oddawać tej kobiecie te pieniądze, mam już swoje wydatki a 40 000zl to nie małe pieniądze

ODPOWIEDZ