Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jak na razie, to nigdzie nie ma informacji prawnych odnośnie tej firmy. Support twierdzi, że nie posiada uprawnień do podawania takich informacji, i że należy najpierw się zarejestrować u nich, żeby móc mieć kontakt z działem prawnym. Czyli, już w tym momencie każdy myślący człowiek widzi czerwoną lampkę.

Odnośnie domeny:
2020-01-29_142322.png
Wiemy tyle, że firma jest gdzieś "offshore", co oznacza, że jest zarejestrowana gdzieś na jakiejś małej wyspie, gdzie może nawet nic nie ma, ale jest raj podatkowy. Jeżeli nic nie wiemy na temat firmy, to w jaki sposób możemy wszcząć jakiekolwiek procedury prawne? Czy jest w ogóle oficjalne przedstawicielstwo w Polsce?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Generalnie, gdy ktoś mówi "Jestem twoim zbawicielem, ale nie powiem ci kim jestem", to należy czytać "Jestem złodziejem, i do tego na tyle sprytnym, że ty mi dasz swoje pieniądze dobrowolnie".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

dokładnie macie rację. Złożyć reklamację do Banku, chyba że wpłata kartą to przyśpieszy sprawę.
Konto było do wpłaty PL czy zagraniczne?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Fabb
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:45

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Fabb »

ninjaproject pisze:
29 sty 2020, 14:01
A co wiesz na temat tej firmy?
Pracownicy firmy rozmawiają przez telefon łamanym polskim językiem, imiona i nazwiska mają jakby rosyjskie, ich numery kierunkowe zaczynaja sie +41 (Szwajcaria) oraz +48 czyli nasz kierunkowy, numery z których dzwonią są niedostepne kiedy ja sie próbuje dodzwonić, na e-maile najwidoczniej odpisywać nie lubią bo pisałem. Mają numer obslugi klienta ale odbierala jakas kobieta i od razu rozmawiala po angielsku. Raz do mnie dzwonili z miasta Baden, a więc miasto ze Szwajcarii, odziwo rozmowa po Polsku.
dzikson pisze:
29 sty 2020, 14:15
Sprawdź regulamin czy nie ma żadnego punktu o tym że należy przeprowadzić jakąkolwiek transakcję przed dalszym obrotem gotówką. Może mają taki zapis aby wpłaty nie były "wirtualne" bo przecież zarabiają na Twojej stracie..
Kłóciłem się o to ze nie bylem informowany o takim czymś, ze to sa moje pieniadze ktore ja po prostu chce z powrotem wypłacić na swoje konto, twierdzili ze tam jest zapisane coś, regulamin jest po angielsku, polskiego nie ma, jak tłumaczyłem to na translatorze to nic takiego nie rzucilo mi sie w oczy.
raposo pisze:
29 sty 2020, 14:26
Nie byłbym naiwny, że po wykonaniu dowolnej transakcji, nagle wypłacą środki.
Też uważam ze skorzystają z moich pieniędzy i pozniej juz nawet nie bede miał czego wypłacić niestety.
dzikson pisze:
29 sty 2020, 15:11
dokładnie macie rację. Złożyć reklamację do Banku, chyba że wpłata kartą to przyśpieszy sprawę.
Konto było do wpłaty PL czy zagraniczne?
Konto musiało byc zagraniczne, wpłata byla podzielona na dwa przelewy: pierwszy 100 euro, odbiorca: RETAMA INNOVATION, S.L MAJADAHONDA, drugi przelew tonw ogóle byl placony w dolarach, ale pozniej dolary zamienione na ruble, 8 929,80 RUB, odbiorca: OWPAY MOSKVA.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Fabb pisze:
29 sty 2020, 22:45
Też uważam ze skorzystają z moich pieniędzy i pozniej juz nawet nie bede miał czego wypłacić niestety.
niestety obawiam sie że już skorzystali
bo;
Fabb pisze:
29 sty 2020, 22:45
Konto musiało byc zagraniczne, wpłata byla podzielona na dwa przelewy: pierwszy 100 euro, odbiorca: RETAMA INNOVATION, S.L MAJADAHONDA, drugi przelew tonw ogóle byl placony w dolarach, ale pozniej dolary zamienione na ruble, 8 929,80 RUB, odbiorca: OWPAY MOSKVA.
A więc zwykły jeden przelew na spółkę, oraz (tylko proszę nie mów że to był Western Union) drugi przelew na bieżące wydatki dla jakiegoś leszcza z Rosji..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Niestety, słabo widzę opcję odzyskania środków ale możesz to zgłosić do KNF i na policję - może wpiszą ich na listę ostrzeżeń i tym samym uchronisz kogoś w przyszłości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Obawiam się że Raposo ma rację. Zrób jak piszę, i na następny raz szukaj brokera chociaż takiego który ma paypala, bo tam jest łatwy proces zwrotu środków w przypadku oszustwa. Nie wiem jak działają inni pośrednicy płatności. I opinie....
Nie wiem czy jest na forum dział oszustwa, jeśli tak załóż nowy temat, będzie łatwiej w googlach wyszukać w przyszłości. Napisz oszustwo w dwóch językach.
Na przyszłość nie rób nikomu, ale to nikomu z zagranicy płatności na zasadzie Wesern Union. Mnie 10 lat temu tak 2 razy zrobili jak zamawiałem towary z drugiego końca świata, tyle że ja miałem stratę ponad 2k USD na jednej transakcji więc mnie nauka więcej kosztowała. no chyba że handlujesz już z kimś dłużej i masz do niego jakieś tam zaufanie
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Fabb
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:45

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Fabb »

Płatność była realizowana kartą płatniczą, w serwisie pekao SA. Dwa przelewy które zrealizowałem zasiliły moj depozyt i w depozycie ciągle mam te 255 USD. Napisalem reklamację do swojego banku tak jak radziliscie, zobaczymy czy przyniesie to jakis efekt, w kazdym razie lepiej spróbować niż nie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fabb pisze:
30 sty 2020, 10:15
Płatność była realizowana kartą płatniczą, w serwisie pekao SA. Dwa przelewy które zrealizowałem zasiliły moj depozyt i w depozycie ciągle mam te 255 USD. Napisalem reklamację do swojego banku tak jak radziliscie, zobaczymy czy przyniesie to jakis efekt, w kazdym razie lepiej spróbować niż nie.
A skoro tak, to zmienia postać rzeczy i jest spora szansa, że odzyskasz środki :)

Daj znać czy się udało.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

raposo pisze:
30 sty 2020, 10:16
Fabb pisze:
30 sty 2020, 10:15
Płatność była realizowana kartą płatniczą, w serwisie pekao SA. Dwa przelewy które zrealizowałem zasiliły moj depozyt i w depozycie ciągle mam te 255 USD. Napisalem reklamację do swojego banku tak jak radziliscie, zobaczymy czy przyniesie to jakis efekt, w kazdym razie lepiej spróbować niż nie.
A skoro tak, to zmienia postać rzeczy i jest spora szansa, że odzyskasz środki :)

Daj znać czy się udało.
Oby. Trzymam kciuki za kolegę

Ale zastanawia mnie że nie zapaliła Ci się lampka ostrzegawcza przy takim przelewie do "brokera"

Przeciez to śmierdzi na kilometr
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

ODPOWIEDZ