CMC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
10
48%
Poza paroma minusami są ok
6
29%
Przeciętny
2
10%
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 21

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

MarioDM pisze: Łałłł! Niezłe te warunki. Aby pograć sobie BTC o wielkości 0,01 trzeba mieć odłożone 2 bańki złotych, albo pracować wcześniej w funduszach inwestycyjnych.
CMC chyba nieco przegiął z tymi wymaganiami.
Nie rozumię tylko jednego. Na stronie CMC napisali, że tylko profesjonalni mają dostęp ciągły do kontraktów ekspresowych i Digital 100. Wg pojęć CMC nie jestem profesjonalistą, a jednak mam dostęp do kontraktów ekspresowych i Digital 100. Czy ten dostęp jest przez ich pomyłke, czy może słowo "ciągły" jest tu kluczowe i oznacza nie wiadomo co ?
Hej

Ze strony CMC :
"Przyznanie kategorii Klienta Profesjonalnego, to:

CMC Markets
Uniknięcie obowiązkowego obniżenia lewara i zyskanie lewara nawet do 500:1

CMC Markets
Dostęp w pierwszej kolejności do instrumentów opartych na Bitcoin i Ethereum – wkrótce w ofercie

CMC Markets
Ciągły dostęp do Digital 100 i Kontraktów Ekspresowych"

Wg. mnie chodzi o to ze jeśli nastąpi zmiana przepisów, to przekwalifikowanie na klienta profesjonalnego pozwoli wlaśnie uniknąć Ci obniżenia lewara i braku dostępu do intrumentów binarnych i kontraktów ekspresowych.

pozdro.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

mayburn pisze:
Wg. mnie chodzi o to ze jeśli nastąpi zmiana przepisów, to przekwalifikowanie na klienta profesjonalnego pozwoli wlaśnie uniknąć Ci obniżenia lewara i braku dostępu do intrumentów binarnych i kontraktów ekspresowych.
Mając obywatelstwo polskie nie obniży się lewara, a dostęp do tych instrumentów mam.
Podejrzewam, że CMC wkrótce udostępni dla wszystkich BTC.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

MarioDM pisze: Mając obywatelstwo polskie nie obniży się lewara, a dostęp do tych instrumentów mam.
Podejrzewam, że CMC wkrótce udostępni dla wszystkich BTC.
Poczytaj sobie o propozycjach zmian np. tu

https://www.fxmag.pl/artykul/zwrot-w-sp ... awet-do-15

"Jeśli projekt ESMA zostanie przyjęty w obecnej formie, to traderzy rynku Forex w Polsce będą mogli handlować z wykorzystaniem dźwigni do poziomu 1:30. Z kolei handel opcjami binarnymi ma zostać całkowicie zakazany."

Tu CMC wychodzi ze swoją propozycją, by utrzymać obecne warunki, jeśli przepisy się zmnienią.

Co do BTC to też podejrzewam że niedługo wszyscy dostaną dostęp.

pozdro

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

mayburn pisze: Poczytaj sobie o propozycjach zmian
Czytałem to. Jeśli (podkreślam "JEŚLI"), zostanie to wprowadzone to wtedy trzeba będzie pomysleć jak to obejść, bo lewar 1:20 czy 1:33 jest rzeczą złą i moze prowadzić do większych strat niż lewar 1:100 . Oczywiście nie mam na myśli osób początkujących. Dla nich może i powinien być mniejszy lewar przez pierwsze 3-4 lata grania.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

mayburn pisze: Co do BTC to też podejrzewam że niedługo wszyscy dostaną dostęp.
Odpowiadając sobie.

Dzwoniłem dziś do CMC i niestety ze względu na specyfikę instrumentu BTC i ETH, dźwigni, pozostaną one dostępne tylko dla profesjonalnych klientów.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Wczoraj o tym rozmawialiśmy, a dziś dostałem maila od CMC, w którym pośrednio zachęcają mnie abym zainteresował się tematem i został klientem profesjonalnym. W mailu informują, iż ESMA planuje dla klientów detalicznych dźwignię w przedziale od 5:1 do 30:1 , lecz takie zmiany lewara nie będą dotyczyły klienta profesjonalnego.
Czuję się tym mile połechtany, ale niestety żaden ze mnie specjalista. Nie posiadam kapitału rzędu dwie bańki zł, ani nie pracowałem przez minimum rok w żadnym funduszu inwestycyjnym or samfing.
CMC musi chyba zmienić kryteria, bo inaczej pozostanę tylko amatorem detalicznym :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

MarioDM pisze: CMC musi chyba zmienić kryteria, bo inaczej pozostanę tylko amatorem detalicznym :p
Kryteria niestety są takie same u wszystkich brokerów,w bankach,domach maklerskich itp. - jednym słowem zostały wymyślone i narzucone przez MIFID. Z drugiej strony wszytko oparte jest wyłącznie na podstawie OŚWIADCZENIA inwestora/klienta i nie musi być w żaden sposób udokumentowane. Rolą brokera/banku itp. nie jest weryfikowanie tego czy to co oświadczasz jest to zgodne z prawdą czy nie :mrgreen:
Będąc zakwalifikowanym do kategorii klienta profesjonalnego podlegasz mniejszej ochronie swoich interesów w myśl zasad MIFID (czyli np jak wpadniesz w debet to nie możesz powiedzieć że czegoś nie wiedziałeś, nie zdawałeś sobie sprawy z ryzyka itp.).
Ponadto od początku 2018 roku w myśl MIFID II jako klient detaliczny powinieneś być informowany o wszystkich kosztach związanych z każdą transakcją (czyli ile dokładnie brok na Tobie zarabia) - najpierw po zawarciu transakcji , a później w zestawieniu rocznym. W przypadku klienta profesjonalnego nie ma takiego wymogu, logiczne więc że brokom/bankom zależy aby jak najwięcej klientów miało taki status.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Wojta$ pisze: wszytko oparte jest wyłącznie na podstawie OŚWIADCZENIA inwestora/klienta i nie musi być w żaden sposób udokumentowane. Rolą brokera/banku itp. nie jest weryfikowanie tego czy to co oświadczasz jest to zgodne z prawdą czy nie :mrgreen:
Doskonale o tym wiem i szczerze mówiąc nie chce mi się poświadczać nieprawdy. Za coś takiego prezydent mojego miasta (Zdanowska) o mało co nie dostała wyroku (pewnie w zawiasach). Zwłaszcza, że nie bardzo widzę korzyści z takiego poświadczania. No bo co mi grozi ? Nie będę mógł grać na BTC ? Luzik, mogę to odpuścić. Niższy lewar ? To jak na razie w miarę odległa przyszłość i nie będę teraz się tym zamartwiał.
Wojta$ pisze:Będąc zakwalifikowanym do kategorii klienta profesjonalnego podlegasz mniejszej ochronie swoich interesów w myśl zasad MIFID (czyli np jak wpadniesz w debet to nie możesz powiedzieć że czegoś nie wiedziałeś, nie zdawałeś sobie sprawy z ryzyka itp.).
Zauważ, że np na stronie CMC nie jest wspomniane o jaką ochronę chodzi i co dokładnie stracę składając oświadczenie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

2-3 miesiące to odległa przyszłość...?

Ochrona przed ujemnym saldem też będzie obowiązkowa. I masz do wyboru, wyższy lewar i brak ochrony, albo niższy i ochrona.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CMC Markets

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:2-3 miesiące to odległa przyszłość...?

Ochrona przed ujemnym saldem też będzie obowiązkowa. I masz do wyboru, wyższy lewar i brak ochrony, albo niższy i ochrona.
To już tak nieodlegle chcą to wprowadzić ? Czy to będzie dotyczyło wszystkich brokerów w UE ?
Ta ochrona przed ujemnym debetem niestety jest kusząca. Inna sprawa, że przy lewarze 1:30 to taki ujemny debet to raczej nie da się zrobić. Nawet kolejny "szwajcarski wałek" tego nie uczyni.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ